Č. Krumlov padl s Táborem a poprvé zůstal bez bodu. Tým Radomyšle zvládl nájezdy ve Vimperku

28.11.2016

Poslední neděle v listopadu zarámovala dvě dohrávky 10. kola Krajské ligy. Zatím suverénní lídr soutěže Slavoj Český Krumlov vedl po první třetině doma nad táborským béčkem 4:0 a směřoval k dalšímu úspěchu, ale v rozmezí jedenácti minut druhé periody inkasoval pět gólů a nakonec vyšel poprvé v sezoně zcela naprázdno. Ve Vimperku stahovali domácí náskok Radomyšle a vyválčili nerozhodný výsledek po šedesáti minutách, padli však v nájezdech.

Č. KRUMLOV / VIMPERK – Mezi 7. a 9. minutou získali Krumlovští třígólové vedení. Přidali gól do šatny a byli na cestě k potvrzení suverenity v čele tabulky. Hrubě však nezvládli střední pasáž druhého dějství a dovolili hostům otočit na 4:5. „Těch jedenáct minut nás připravilo o celý zápas. Ztratit doma vedení 4:0, to je obrovská chyba. V závěru se hrálo prakticky na jednu bránu, ale byla to křeč,“ litoval krumlovský asistent Vilém Migl ml., jehož tým dvakrát inkasoval v přesilovce a jednou při návratu vyloučeného protivníka na led.

Táborská rezerva sáhla po výpomoci brankáře Davida Nováka, jenž chytal den předtím za druholigové áčko a podobnou porci si dal i v minulém týdnu. Hráči v úvodu ponechali všechnu zodpovědnost na Novákovi, ale ten nemohl čarovat a na dorážky domácích hráčů byl krátký. „Od druhé třetiny začali kluci plnit, co měli. Byli důraznější a to se vyplatilo. Dokázali obrátit velmi nepříznivý stav a vybojovali body, což si zvláště ceníme na krumlovském ledě,“ vyzdvihl trenér vítězů Pavel Kratochvíl.

Střídačky se proměnily v lazaret

Tým Českého Krumlova zůstal v čele a Tábor si pojistil čtvrtou příčku. Mezi vedoucí čtveřicí (druhé Milevsko, třetí Veselí) se však snížily bodové rozestupy. O vylepšení pozic na opačném pólu tabulky se utkaly celky Vimperka a Radomyšle. Po bezgólové úvodní třetině se dvakrát prosadili hosté, ale hráči z podhůří Šumavy neztratili chuť a přestože byli stále pozadu, vynutili si alespoň nájezdy. „Ztráta bodů není tak vážná, jako ztráta třech zraněných hráčů,“ nebylo moc do řeči trenéru Pavlu Předotovi.

Utkání nedohrál vimperský Miroslav Vítovec kvůli zlomenému prstu na noze a do nemocnice rovnou ze stadionu mířili jeho spoluhráči Jan Bojer (kotník) s Janem Předotou (otřes mozku). Také střídačka Radomyšle hlásila úraz – po vstřelení gólu si pochroumal rameno Ondřej Gába. Hosté vyrukovali se zástupem mladíků z písecké juniorky a troufli si na otevřený hokej proti zkušenějšímu soupeři. „Byli jsme lepší ve hře pět na pět. Bod navíc jsme si zasloužili za první dvě třetiny. Ve třetí jsme hráli nedisciplinovaně,“ hodnotil kouč Radek Volf st.

Krajská liga, dohrávky 10. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Tábor B 5:6 (4:0, 0:5, 1:1)
7. Unger (Gallistl), 8. M. Lukeš (Z. Uhlíř, Malovec), 9. R. Uhlíř (Vondřich), 18. R. Šulčík (R. Uhlíř, Vondřich), 60. J. Kadlec (R. Šulčík) – 26. Škulina (Pospíchal), 29. T. Kratochvíl (R. Ježek), 30. R. Ježek (R. Pechánek), 37. T. Kratochvíl (Trieb), 37. R. Pechánek (Ošmyk, D. Hlaveš), 58. R. Pechánek (Ošmyk).
Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav, Martin Šesták.
Vyloučení: 6:7, navíc Vojta (Č. Krumlov) 10 minut.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: Vojta – Malovec, Čížek, Machálek, Cifreund, Šimek, Gallistl – M. Lukeš, R. Šulčík, Z. Uhlíř, J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Michel, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Tábor B: D. Novák – Samec, Trieb, Raiterman, Škulina, Košař, D. Hlaveš, Hastrman – T. Kratochvíl, R. Pechánek, R. Ježek, Prštický, Pospíchal, J. Marek, Petr Dudák, Rižák, Ošmyk. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.
Hráno 27. listopadu.

HC Vimperk – TJ Sokol Radomyšl 3:4 sn (0:0, 1:2, 2:1)
40. Samohejl (J. Předota), 48. Samohejl, 51. Paule (Tupý) – 22. J. Řehoř (Jungbauer), 37. O. Gába (Jiřinec), 45. R. Volf ml. (Stropnický, Jiřinec), rozh. nájezd Stropnický.
Rozhodčí: D. Čáp – R. Sýkora, Vondráček.
Vyloučení: 6:8, navíc Burkoň (Radomyšl) 5 minut + do konce.
Diváků: 350.
HC Vimperk: Pixa – Kačmár, O. Předota, Tupý, R. Sitter, Vítovec, J. Předota – Paule, M. Janda, P. Novotný, Jiří Lang, Korous, Bojer, Samohejl, Krejsa, J. Sitter. Trenér Pavel Předota.
S. Radomyšl: Kafka – Burkoň, Švagr, Vejda, R. Volf ml., Michal Dvořák, Frühauf – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, Jiřinec, Stropnický, O. Gába (38. Torba), Fr. Bárta, Klas, P. Březina. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.

20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.
19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.