Budvar aréna patřila Arpidě a prostějovským Jestřábům. Domácí tým zklamal

18.12.2017

Stalo se tradicí, že mužstvu od soutoku Malše s Vltavou nesvědčí reprezentační přestávky. Výjimka se nekonala ani po moskevském Channel One Cupu, na který sice účastníci WSM 1. ligy nedodali žádného reprezentanta, ale rozhodnutím svazu pauzírovali solidárně s extraligou. Plejeři budějovického Motoru v duelu s Prostějovem dlouho budili dojem, že se zaměřují na bezgólovou remízu. Když se probrali za stavu 0:3, nebylo dost času na obrat proti kvalitnímu soupeři.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí nasadili poprvé sedmičku obránců a byli téměř kompletní. Chyběl jen rekonvalescent Martin Novák, který po zranění již zahájil trénink. Ve 3. minutě se dostal do obrovské šance Michal Bárta a optická převaha vyjádřená pravideným testováním prostějovského brankáře Jakuba Neužila pokračovala i po bezgólové úvodní třetině. Jihočechům však nebyly nic platné střelecké pokusy, jimž často předcházela váhavost. Jako by budějovickým hráčům vyhovoval stav 0:0. Jenže soupeř byl jiného mínění a otevřel skóre z přesilovky, v níž se mazácky prosadil veterán Tomáš Divíšek.

Druhou trefu přidal David Dvořáček, který v přečíslení dva na jednoho vymetl levý horní růžek nad klečícím Davidem Gábou. Další přesilovku zužitkoval zblízka do odkryté klece exbudějovický zadák Dušan Žovinec (za Jestřáby nastoupili rovněž Tomáš Nouza a Radek Prokeš). Motor pak dostal výhodu pět na tři a po návratu prvního vyloučeného se konečně trefil Rok Pajić. Probuzený tým vyvinul značný tlak, ale neprosadil se ani v power play, kdy naopak Tomáš Nouza přes celé kluziště pečetil do prázdné klece.

Jihočeši ztratili letošní domácí neporazitelnost i vedení v tabulce, které si vzaly zpátky Karlovy Vary, byť jen o skóre. První třetinu odehráli Budějovičtí v dresech navržených dětmi z Arpidy. Ve prospěch tohoto rehabilitačního centra pro zdravotně postižené se uskuteční dražba dresů. Před a během utkání se klienti Arpidy prezentovali na ledové ploše i se svým patronem, hercem a režisérem Jiřím Mádlem. K jejich podpoře se přidali diváci, vybralo se přes třicet tisíc korun díky dárcovským DMS.  

WSM 1. liga, 31. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
50. Pajić (Kutlák, V. Nedorost) – 24. Divíšek (Starý, Nouza), 34. Dvořáček (Venkrbec, Neužil), 43. Žovinec (Venkrbec, Dvořáček), 60. Nouza (Divíšek).
Rozhodčí: R. Čech, Skopal – Zídek, Polák.
Vyloučení: 4:7, navíc Vampola (Motor) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 42:16.
Diváků: 5 827.
ČEZ Motor: D. Gába – Kutlák, Kučný, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – F. Vlček, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 18. prosince.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
21. 10. 2018 Někdejší hráči extraligového týmu Českých Budějovic Marek Posmyk, František Mrázek (nezvykle v obraně) a Václav Král nastoupili v barvách Old Timers České republiky v exhibičním utkání proti Slovensku, které se hrálo v Popradu jako připomínka 100 let od vzniku Československa. Domácí v sestavě s devíti mistry světa z roku 2002 (mezi nimi i Peter Pucher, který v současnosti obléká dres Vajgaru J. Hradec) zvítězili 8:7, za hosty dali po dvou gólech František Mrázek a Václav Král.
20. 10. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 12. kolo: Motor Č. Budějovice - Žďár nad Sázavou 5:1 (1:0, 2:1, 1:0 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 14. M. Hrubec (J. Pouzar ml., V. Prospal nejml.), 28. P. Novák (V. Prospal nejml., J. Čížek), 39. Janoch, 60. J. Čížek (P. Novák), nájezd M. Hrubec. Extraliga dorostu, skupina Střed, 10. kolo: HC Tábor - Hradec Králové 2:5 (0:1, 2:1, 0:2 - P 0:0, N 0:1). Góly a nahrávky poražených: 25. Nevšímal (Eremiáš), 26. Kundrát (Janda, Eremiáš).
19. 10. 2018 Obránce Václav Svach a útočník Pavel Novák z Motoru České Budějovice dostali pozvánku do reprezentačního výběru U17, který se počátkem listopadu zúčastní neoficiálního MS sedmnáctiletých World Under 17 Hockey Challenge v kanadském Saint John.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web