Budvar aréna patřila Arpidě a prostějovským Jestřábům. Domácí tým zklamal

18.12.2017

Stalo se tradicí, že mužstvu od soutoku Malše s Vltavou nesvědčí reprezentační přestávky. Výjimka se nekonala ani po moskevském Channel One Cupu, na který sice účastníci WSM 1. ligy nedodali žádného reprezentanta, ale rozhodnutím svazu pauzírovali solidárně s extraligou. Plejeři budějovického Motoru v duelu s Prostějovem dlouho budili dojem, že se zaměřují na bezgólovou remízu. Když se probrali za stavu 0:3, nebylo dost času na obrat proti kvalitnímu soupeři.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí nasadili poprvé sedmičku obránců a byli téměř kompletní. Chyběl jen rekonvalescent Martin Novák, který po zranění již zahájil trénink. Ve 3. minutě se dostal do obrovské šance Michal Bárta a optická převaha vyjádřená pravideným testováním prostějovského brankáře Jakuba Neužila pokračovala i po bezgólové úvodní třetině. Jihočechům však nebyly nic platné střelecké pokusy, jimž často předcházela váhavost. Jako by budějovickým hráčům vyhovoval stav 0:0. Jenže soupeř byl jiného mínění a otevřel skóre z přesilovky, v níž se mazácky prosadil veterán Tomáš Divíšek.

Druhou trefu přidal David Dvořáček, který v přečíslení dva na jednoho vymetl levý horní růžek nad klečícím Davidem Gábou. Další přesilovku zužitkoval zblízka do odkryté klece exbudějovický zadák Dušan Žovinec (za Jestřáby nastoupili rovněž Tomáš Nouza a Radek Prokeš). Motor pak dostal výhodu pět na tři a po návratu prvního vyloučeného se konečně trefil Rok Pajić. Probuzený tým vyvinul značný tlak, ale neprosadil se ani v power play, kdy naopak Tomáš Nouza přes celé kluziště pečetil do prázdné klece.

Jihočeši ztratili letošní domácí neporazitelnost i vedení v tabulce, které si vzaly zpátky Karlovy Vary, byť jen o skóre. První třetinu odehráli Budějovičtí v dresech navržených dětmi z Arpidy. Ve prospěch tohoto rehabilitačního centra pro zdravotně postižené se uskuteční dražba dresů. Před a během utkání se klienti Arpidy prezentovali na ledové ploše i se svým patronem, hercem a režisérem Jiřím Mádlem. K jejich podpoře se přidali diváci, vybralo se přes třicet tisíc korun díky dárcovským DMS.

WSM 1. liga, 31. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
50. Pajić (Kutlák, V. Nedorost) – 24. Divíšek (Starý, Nouza), 34. Dvořáček (Venkrbec, Neužil), 43. Žovinec (Venkrbec, Dvořáček), 60. Nouza (Divíšek).
Rozhodčí: R. Čech, Skopal – Zídek, Polák.
Vyloučení: 4:7, navíc Vampola (Motor) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 42:16.
Diváků: 5 827.
ČEZ Motor: D. Gába – Kutlák, Kučný, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – F. Vlček, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 18. prosince.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.