Budvar aréna patřila Arpidě a prostějovským Jestřábům. Domácí tým zklamal

18.12.2017

Stalo se tradicí, že mužstvu od soutoku Malše s Vltavou nesvědčí reprezentační přestávky. Výjimka se nekonala ani po moskevském Channel One Cupu, na který sice účastníci WSM 1. ligy nedodali žádného reprezentanta, ale rozhodnutím svazu pauzírovali solidárně s extraligou. Plejeři budějovického Motoru v duelu s Prostějovem dlouho budili dojem, že se zaměřují na bezgólovou remízu. Když se probrali za stavu 0:3, nebylo dost času na obrat proti kvalitnímu soupeři.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí nasadili poprvé sedmičku obránců a byli téměř kompletní. Chyběl jen rekonvalescent Martin Novák, který po zranění již zahájil trénink. Ve 3. minutě se dostal do obrovské šance Michal Bárta a optická převaha vyjádřená pravideným testováním prostějovského brankáře Jakuba Neužila pokračovala i po bezgólové úvodní třetině. Jihočechům však nebyly nic platné střelecké pokusy, jimž často předcházela váhavost. Jako by budějovickým hráčům vyhovoval stav 0:0. Jenže soupeř byl jiného mínění a otevřel skóre z přesilovky, v níž se mazácky prosadil veterán Tomáš Divíšek.

Druhou trefu přidal David Dvořáček, který v přečíslení dva na jednoho vymetl levý horní růžek nad klečícím Davidem Gábou. Další přesilovku zužitkoval zblízka do odkryté klece exbudějovický zadák Dušan Žovinec (za Jestřáby nastoupili rovněž Tomáš Nouza a Radek Prokeš). Motor pak dostal výhodu pět na tři a po návratu prvního vyloučeného se konečně trefil Rok Pajić. Probuzený tým vyvinul značný tlak, ale neprosadil se ani v power play, kdy naopak Tomáš Nouza přes celé kluziště pečetil do prázdné klece.

Jihočeši ztratili letošní domácí neporazitelnost i vedení v tabulce, které si vzaly zpátky Karlovy Vary, byť jen o skóre. První třetinu odehráli Budějovičtí v dresech navržených dětmi z Arpidy. Ve prospěch tohoto rehabilitačního centra pro zdravotně postižené se uskuteční dražba dresů. Před a během utkání se klienti Arpidy prezentovali na ledové ploše i se svým patronem, hercem a režisérem Jiřím Mádlem. K jejich podpoře se přidali diváci, vybralo se přes třicet tisíc korun díky dárcovským DMS.  

WSM 1. liga, 31. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
50. Pajić (Kutlák, V. Nedorost) – 24. Divíšek (Starý, Nouza), 34. Dvořáček (Venkrbec, Neužil), 43. Žovinec (Venkrbec, Dvořáček), 60. Nouza (Divíšek).
Rozhodčí: R. Čech, Skopal – Zídek, Polák.
Vyloučení: 4:7, navíc Vampola (Motor) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 42:16.
Diváků: 5 827.
ČEZ Motor: D. Gába – Kutlák, Kučný, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – F. Vlček, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 18. prosince.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
23. 04. 2018 Žáci první a druhé třídy TJ Loko Veselí nad Lužnicí vyrazili v závěru sezony do Vídně na mezinárodní turnaj Kids Cup. V konkurenci týmů z Rakouska, Německa, Česka, Slovenska a Slovinska skončili prvňáci (ročník 2010) na stříbrné příčce, druháci (2011) byli celkově čtvrtí.
22. 04. 2018 Letošní extraligový titul v barvách Komety Brno pomohl vybojovat také exbudějovický obránce Michal Barinka pod vedením trenéra Libora Zábranského, který hráčsky rovněž působil v jihočeské metropoli a nyní se skloňuje jeho jméno v souvislosti se jmenováním příštího kouče národního mužstva. Stříbrnou medaili v dresu Třince získali exbudějovický brankář Šimon Hrubec a obránce Bohumil Jank.
21. 04. 2018 Exbudějovický forvard Roman Horák pečetil svým gólem vítězství české reprezentace nad Švédy v poměru 3:1 na Carlson Hockey Games v Pardubicích. Svěřenci trenéra Josefa Jandače vyhráli i předchozí duel s Finskem a před posledním duelem proti Rusku je jisté, že obhájili celkové prvenství na turnaji, který se loni hrál v jihočeské metropoli.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web