Budvar aréna patřila Arpidě a prostějovským Jestřábům. Domácí tým zklamal

18.12.2017

Stalo se tradicí, že mužstvu od soutoku Malše s Vltavou nesvědčí reprezentační přestávky. Výjimka se nekonala ani po moskevském Channel One Cupu, na který sice účastníci WSM 1. ligy nedodali žádného reprezentanta, ale rozhodnutím svazu pauzírovali solidárně s extraligou. Plejeři budějovického Motoru v duelu s Prostějovem dlouho budili dojem, že se zaměřují na bezgólovou remízu. Když se probrali za stavu 0:3, nebylo dost času na obrat proti kvalitnímu soupeři.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí nasadili poprvé sedmičku obránců a byli téměř kompletní. Chyběl jen rekonvalescent Martin Novák, který po zranění již zahájil trénink. Ve 3. minutě se dostal do obrovské šance Michal Bárta a optická převaha vyjádřená pravideným testováním prostějovského brankáře Jakuba Neužila pokračovala i po bezgólové úvodní třetině. Jihočechům však nebyly nic platné střelecké pokusy, jimž často předcházela váhavost. Jako by budějovickým hráčům vyhovoval stav 0:0. Jenže soupeř byl jiného mínění a otevřel skóre z přesilovky, v níž se mazácky prosadil veterán Tomáš Divíšek.

Druhou trefu přidal David Dvořáček, který v přečíslení dva na jednoho vymetl levý horní růžek nad klečícím Davidem Gábou. Další přesilovku zužitkoval zblízka do odkryté klece exbudějovický zadák Dušan Žovinec (za Jestřáby nastoupili rovněž Tomáš Nouza a Radek Prokeš). Motor pak dostal výhodu pět na tři a po návratu prvního vyloučeného se konečně trefil Rok Pajić. Probuzený tým vyvinul značný tlak, ale neprosadil se ani v power play, kdy naopak Tomáš Nouza přes celé kluziště pečetil do prázdné klece.

Jihočeši ztratili letošní domácí neporazitelnost i vedení v tabulce, které si vzaly zpátky Karlovy Vary, byť jen o skóre. První třetinu odehráli Budějovičtí v dresech navržených dětmi z Arpidy. Ve prospěch tohoto rehabilitačního centra pro zdravotně postižené se uskuteční dražba dresů. Před a během utkání se klienti Arpidy prezentovali na ledové ploše i se svým patronem, hercem a režisérem Jiřím Mádlem. K jejich podpoře se přidali diváci, vybralo se přes třicet tisíc korun díky dárcovským DMS.  

WSM 1. liga, 31. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
50. Pajić (Kutlák, V. Nedorost) – 24. Divíšek (Starý, Nouza), 34. Dvořáček (Venkrbec, Neužil), 43. Žovinec (Venkrbec, Dvořáček), 60. Nouza (Divíšek).
Rozhodčí: R. Čech, Skopal – Zídek, Polák.
Vyloučení: 4:7, navíc Vampola (Motor) 10 minut.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 42:16.
Diváků: 5 827.
ČEZ Motor: D. Gába – Kutlák, Kučný, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – F. Vlček, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 18. prosince.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web