Budějovičtí v 1. lize zdolali Třebíč v nájezdech, ale klesli z druhé příčky na čtvrtou

19.10.2016

Taky na ně došlo. V 16. kole WSM 1. ligy Jihočeši poprvé nezískali na svém ledě všechny tři body. Proti Horácké Slavii Třebíč brzy vedli 2:0 a přestože potom značně polevili, drželi si vedení až do času 58.58, kdy za hosty srovnal Petr Mrázek. V samostatných nájezdech byli stoprocentní, ale ztráta jednoho bodu je srazila z druhé příčky v tabulce na čtvrtou. Dostaly se před ně týmy Prostějova a Jihlavy.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí trenéři si připravili do zápasu čtyři kompletní pětice (chyběl v nich kapitán Lukáš Květoň), ale do hry poslali jenom tři. Obránci Zíb s Mazancem a útočná trojka Šulek, Doktor, Točík zůstala na střídačce. První gól padl v polovině 9. minuty, kdy Jihočeši vybojovali kotouč ve středním pásmu, následovaly dvě přihrávky a úspěšný blafák do bekhendu v podání Davida Kuchejdy. O necelou minutu později připojil druhý zásah Martin Heřman, jenž překvapil brankáře Dominika Svobodu střelou z otočky.

Při jízdě dva na jednoho po Kuchejdově přihrávce potom Vladimír Škoda nastřeil tyčku a sám před gólmanem neuspěl Angelo Esposito. Rovněž hosté díky zvýšenému důrazu několikrát ohrozili budějovickou klec, ale Ondřej Bláha byl vždy na místě. V úvodu prostřední části nařídil rozhodčí trestné střílení za faul třebíčského Martina Lojka, jenže v roli exekutora se neprosadil Vladimír Škoda. Ve 26. minutě trefil tyčku kapitán hostí David Dolníček, zanedlouho měl velkou šanci i domácí Lukáš Žálčík.

Necelé dvě minuty před druhou sirénou hosté potrestali zpomalený Motor a po objetí klece zezadu snížil Jan Milfait. Přestřelku ve třetím dějství lépe zvládali domácí do 59. minuty, kdy Horácká Slavia po nedůrazu Jihočechů srovnala. Prodloužení tři na tři nerozhodlo o výsledku, zato v nájezdech byli stoprocentní Tomáš Nouza i Miloslav Čermák. Naproti tomu Jan Milfait ani Petr Mrázek nevyzráli na Ondřeje Bláhu. „Po dlouhé době jsme dali víc než tři góly a povedly se nám penalty. To je jediné pozitivum,“ konstatoval trenér vítězů Antonín Stavjaňa.

WSM 1. liga, 16. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 5:4 sn (2:0, 0:1, 2:3 – 0:0)
9. Kuchejda (Babka, Fillman), 10. M. Heřman (Pavlin, P. Pýcha ml.), 45. M. Čermák (J. Suchánek, L. Rob ml.), 47. Babka (Kuchejda), rozh. nájezd Nouza – 39. Milfait (Kusko, R. Zohorna), 46. Dymáček (Psota), 49. R. Zohorna (R. Erat, Dolníček), 59. P. Mrázek (R. Erat, Niko)
Rozhodčí: Kasík – Zídek, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:1
Diváků: 5 077.
ČEZ Motor: O. Bláha – J. Suchánek, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, Žovinec – Nouza, L. Rob ml., M. Čermák, Žálčík (41. Šulek), Esposito, M. Heřman, Kuchejda, Škoda, Babka. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 19. října.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.