Budějovičtí v 1. lize vynulovali Kladno i s Petrem Vampolou a upevnili čelní pozici

26.09.2018

V jihočeské metropoli došlo k první velké konfrontaci aspirantů na extraligu, což se odrazilo v zaplněném hledišti. Pouze jednáct neobsazených sedadel chybělo k úplnému vyprodání Budvar arény. Oba týmy produkovaly kvalitní útočný hokej, ale domácí vykazovali častější střelbu, nešetřili bojovností, obětavostí a zdobilo je celoplošné aktivní napadání. Výsledek 3:0 odpovídal poměru sil a byl také odměnou pro výborně chytajícího Petra Kváču.


Č. BUDĚJOVICE – Do sestavy Motoru oproti předchozímu utkání v Kadani naskočil obránce René Vydarený místo Zdeňka Čápa. Brankoviště hájil podruhé za sebou Petr Kváča a při svém druhém startu si připsal zaslouženě čisté konto. Od počátku se plnila trestná lavice, avšak řada trestů šla na vrub příliš úzkostlivému posuzování ze strany rozhodčích. Oba týmy pečlivě bránily a využití přesilovek zůstalo nulové. Domácí tým byl častěji hostem v pásmu soupeře, jenže dlouho se nedokázal střelecky prosadit.

Po slabší pasáži v úvodu druhé periody se Jihočeši dostali na koně po vedoucím gólu, který zařídil agilní mladík Martin Beránek švihem z pravého kruhu. Šance přibývaly, ale na další gól se čekalo do začátku třetí části. Akci řídil Jiří Šimánek, jenž zachytil vyhození podél mantinelu a nakonec krásně našel před brankou volného Cody Bradleyho a ten skóroval do odkryté klece. Pečeť přidal v závěru Miloslav Čermák, jeden z nejlepších hráčů na ledě. Hosty dirigoval zkušený Petr Vampola, nenašel však recept na zdolání svých nedávných spoluhráčů. „Věřím, že pohledem z tribun to mohl být pěkný zápas,“ poznamenal kouč Václav Prospal po pátém vítězství v řadě.

Chance 1. liga, 8. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
31. M. Beránek (Pavlin, Babka), 42. Bradley (Šimánek, Endál), 56. M. Čermák (P. Pýcha ml., M. Heřman).
Rozhodčí: J. Doležal, Kostourek – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 41:22.
Diváků: 6 410.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – J. Doktor, M. Heřman, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek, Babka, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 26. září. 

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních prpgramů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web