Budějovičtí střelci trefovali tyčky. Houževnatý Havířov znovu dobyl Budvar arénu

08.03.2019

Hokejisté Motoru stáli před šancí ukončit na vlastním ledě čtvrtfinálovou sérii s Havířovem, jenže ztratili pátý zápas a za celkového stavu 3:2 pro Jihočechy bude souboj pokračovat na severu Moravy v neděli 10. března. Před téměř vyprodaným hledištěm Budvar arény získali hosté rychle dvougólové vedení a udrželi si ho i po dvou třetinách. Na začáku třetí periody Motor snížil a zvyšoval tlak, jenže nevyrovnal ani v power play. Budějovičtí střelci pouze trefovali tyčky.

Č. BUDĚJOVICE – Jakub Kotala a Tomáš Gřeš zařídili poměrně lacino náskok pro Havířov. Domácí si v závěru první části vytvořili převahu, ale bez efektu. V úvodu druhé periody nedal Václav Karabáček do odkryté klece. Ranou z voleje potom zužitkoval přesilovku Cody Bradley, jenže hosté po rychlém přechodu do útočného pásma znovu zvýšili. Motor se ubránil ve třech a ve 42. minutě přidal svůj druhý gól Cody Bradley, jenž z voleje napálil Doležalovu přihrávku. Jihočeši začali mít fyzicky navrch a jejich tlak rostl, ale trefovali jenom tyčky. Pavel Pýcha ve 49. minutě a Žiga Pavlin v 60. minutě. „Měli jsme v týmu pasažéry. Hrála jenom jedna lajna,“ postěžoval si kouč Václav Prospal.

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 5. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – AZ Residomo Havířov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
24. Bradley (Zd. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Zd. Doležal, Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman, Rehuš), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna, Haas).
Rozhodčí:
Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 29:24.
Diváků: 6 338.
ČEZ Motor: Kváča – Plášil P. Pýcha ml., Pavlin, Kutlák, Kachyňa, Vydarený, od 48. navíc M. Jandus – Babka, Gilbert, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, R. Přikryl, M. Novák, M. Heřman, J. Doktor, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 8. března 2019.
Stav série: 3:2.
Ostatní dvojice: Jihlava – Litoměřice 4:2, Vsetín – Prostějov 2:4. Kladno – Přerov 4:1.

Ladislav Lhota

17. 08. 2019 Jednadvacetiletý centr Milan Dančišin po loňském vcelku úspěšném vstupu do Chance ligy, kde sehrál čtyřiašedesát utkání (včetně baráže o extraligu) za Motor s bilancí 3 + 8 nezískal letos místo v budějovickém kádru a po neúspěšném testu v Dukle Jihlava zamířil do druholigového HC Tábor - tam loni nastoupil čtyřikrát v rámci střídavého startu. Mužstvo od Jordánu bude v nadcházející sezoně výrazně posílené i několika dalšími hráči, jejichž příchody jsme již avizovali dříve.
16. 08. 2019 Příprava: EHC Black Wings Linec - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 16. Florek, 32. DaSilva, 40. Mc Neil, 60. Lebler – 24. J. Veselý.
16. 08. 2019 Druholigový tým českobudějovického David Servisu vstoupil do přípravy na nadcházející ročník pomaleji, než jihočeští konkurenti z Tábora a Písku. Na suchu se hráči řídili individuálními plány, od začátku srpna jsou na ledě pod vedením trenérského asistenta Jiřího Fedura. Kádr se bude skládat postupně, zatím jsou známé jen odchody (Jiří Bárta, Radoš, Trummer ml. do Tábora, D. Dudáček do M. Budějovic). První příravný duel proti juniorce Motoru se chystá na polovinu příštího týdne (21. nebo 22. srpna).