Budějovičtí střelci trefovali tyčky. Houževnatý Havířov znovu dobyl Budvar arénu

08.03.2019

Hokejisté Motoru stáli před šancí ukončit na vlastním ledě čtvrtfinálovou sérii s Havířovem, jenže ztratili pátý zápas a za celkového stavu 3:2 pro Jihočechy bude souboj pokračovat na severu Moravy v neděli 10. března. Před téměř vyprodaným hledištěm Budvar arény získali hosté rychle dvougólové vedení a udrželi si ho i po dvou třetinách. Na začáku třetí periody Motor snížil a zvyšoval tlak, jenže nevyrovnal ani v power play. Budějovičtí střelci pouze trefovali tyčky.

Č. BUDĚJOVICE – Jakub Kotala a Tomáš Gřeš zařídili poměrně lacino náskok pro Havířov. Domácí si v závěru první části vytvořili převahu, ale bez efektu. V úvodu druhé periody nedal Václav Karabáček do odkryté klece. Ranou z voleje potom zužitkoval přesilovku Cody Bradley, jenže hosté po rychlém přechodu do útočného pásma znovu zvýšili. Motor se ubránil ve třech a ve 42. minutě přidal svůj druhý gól Cody Bradley, jenž z voleje napálil Doležalovu přihrávku. Jihočeši začali mít fyzicky navrch a jejich tlak rostl, ale trefovali jenom tyčky. Pavel Pýcha ve 49. minutě a Žiga Pavlin v 60. minutě. „Měli jsme v týmu pasažéry. Hrála jenom jedna lajna,“ postěžoval si kouč Václav Prospal.

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 5. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – AZ Residomo Havířov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
24. Bradley (Zd. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Zd. Doležal, Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman, Rehuš), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna, Haas).
Rozhodčí:
Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:6.
Střely na branku: 29:24.
Diváků: 6 338.
ČEZ Motor: Kváča – Plášil P. Pýcha ml., Pavlin, Kutlák, Kachyňa, Vydarený, od 48. navíc M. Jandus – Babka, Gilbert, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, R. Přikryl, M. Novák, M. Heřman, J. Doktor, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 8. března 2019.
Stav série: 3:2.
Ostatní dvojice: Jihlava – Litoměřice 4:2, Vsetín – Prostějov 2:4. Kladno – Přerov 4:1.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.