Black Dogs Budweis zvítězili na ledě North Wings a zůstali neporažení i po 2. kole Univerzitní ligy

05.10.2020


Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH) vstoupila do 2. kola. Jihočeský zástupce Black Dogs Budweis po úvodním vítězství doma nad Cavaliers Brno dokázal stoprocentně bodovat i v těžkém utkání na ledě nováčka HC North Wings Ústí nad Labem. Pondělní datum 5. října korespondoval se započetím nouzového stavu, který vyhlásila vláda České republiky, proto se hrálo bez diváků. Ve 3. kole 12. října vyzvou Jihočeši loňského šampióna Engineers Prague.


ÚSTÍ NAD LABEM – Poprvé se měnilo skóre v úvodu prostřední části, kdy se prosadil Martin Koupal dorážkou u levé tyčky. Na začátku třetího dějství zvýšil Radek Rolínek elegantním švihem z pravého kruhu. Domácí North Wings reprezentující Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně však necelé tři minuty před sirénou kontrovali po nápřahu Lukáše Sajdla z prostoru mezi kruhy a nasadili k power play šest na pět. Tečku za dramatem učinil budějovický Miroslav Tejko, jenž poslal kotouč do opuštěné klece po společném úniku s Jonášem Kronusem. „Byl to vyrovnaný a hodně těžký souboj, domácí hráli moc dobře. Podržel nás gólman Ivo Svoboda,“ hlásil trenérský asistent Jiří Irra.   

Univerzitní liga, 2. kolo:

HC North Wings Ústí nad Labem – Black Dogs Budweis 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
58. Sajdl (Tůma) – 22. Koupal (Hanus), 41. Rolínek (R. Sitter, Tejko), 60. Tejko (Kronus).
Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Goltsch.
Vyloučení: 1:3, navíc Balcar (Ústí) 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
Bez diváků.
Black Dogs:
I. Svoboda – Hanus, Grauer, R. Sitter, Hrůša, D. Svoboda, Jiří Kubeš – J. Prokop, Koupal, E. Bahula, Tejko, Rolínek, Kronus, Matěj Dvořák, J. Šuhaj, J. Šafář, M. Fučík, Kaisler. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 5. října 2020.

(lho)


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie