David Servis uspěl i ve druhém finálovém souboji a přivezl z Milevska krajský titul

04.03.2016


Budějovický tým při páté finálové účasti v řadě získal druhý krajský titul (první v roce 2014) a plně potvrdil roli největšího favorita. V odvetném finálovém duelu na milevském ledě servismani dvakrát odráželi vedení domácího celku, ale potom uplatnili zkušenost v přesilových hrách a získali náskok, který udrželi až do závěrečné sirény. Pečeť na výsledek dali hosté při power play Milevska v šesti hráčích proti čtyřem.


MILEVSKO – Domácí celek šel do boje s hendikepem prvního prohraného zápasu na budějovickém ledě a bez Tomáše Hájka, Jaroslava Havrana a Daniela Bartůňka, kteří se zranili již v semifinále s Veselím. Před odvetou s David Servisem navíc onemocněl Milan Čunát. Skvělé publikum (podle oficiálního zápisu 800, ve skutečnosti přes tisíc lidí) však hnalo dopředu své miláčky a ti se dvakrát zavděčili vedoucím gólem. Na trefy Milana Bláhy a Jakuba Suchana však hosté vždy odpověděli rychlostí blesku.

Gólem do šatny před první přestávkou (podruhé se trefil obránce Ondřej Cikán) strhli vedení na svoji stranu servismani a do konce zápasu už nepřipustili změnu. Od 2. minuty přitom hráli bez zraněného beka Lukáše Chaloupky (břišní sval) a část úvodního dějství se museli obejít bez útočníka Jana Trummera, jemuž praskl nůž. Od druhé třetiny se vrátil na led v Chaloupkových botách a vykouzlil i příspěvek do kanadského bodování.

Milevští do poslední chvíle znepříjemňovali favoritům cestu za titulem. Pro hosty mluvila větší zkušenost a jistota zejména při nestejném počtu hráčů na ledě. Důkazem byla power play šest na čtyři, v níž do prázdné klece potvrdil vítězství Jiří Hanzal. „V úvodním dějství jsme hráli přesilovku pět na tři, měli jsme šance, ale nedali žádnou. Budějovičtí naopak skórovali dvakrát při hře pět na čtyři. V tom byla jejich síla. Přesto naši kluci odehráli perfektní zápas. Odmakali ho, neudělali žádnou ostudu,“ vyzdvihl trenér Luboš Krupka.

Celek s mnohaletou druholigovou a třetiligovou tradicí loni skončil ve čtvrtfinále, letos se probil ke druhému místu. V příští sezoně se Milevsko může stát horkým kandidátem nejen na titul, ale i na postup. O ten se nyní pokusí David Servis (úvodní kvalifikační zápas proti Letcům Letňany se uskuteční 11. března). „V Milevsku byla nádherná divácká kulisa. Domácí tým nás malinko překvapil, protože hrál opravdu dobře. Bylo to důstojné finále,“ ohlédl se kouč vítězů Jiří Fedur, jehož svěřenci slavili páteční úspěch až do sobotního rána. 

Krajská liga, finále play off, 2. zápas:

HC Milevsko 2010 – HC David Servis 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
8. Mil. Bláha, 12. Suchan, 24. A. Nevolný (Radosta), 44. Radosta (Jíška) – 9. Cikán (Macháček, Daniel Mikeš), 13. R. Šulčík (R. Suchánek ml., Daniel Mikeš), 20. Cikán (R. Suchánek ml.), 23. Trummer (D. Nedorost, Zich), 40. D. Nedorost (Trummer, Macháček), 43. Korbela (J. Hanzal, D. Janda), 60. J. Hanzal.
Rozhodčí: Hamr, Stach – Schlixbier, Deim.
Vyloučení: 7:8, navíc Müller, Hamerle (Milevsko) oba 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 800.
HC Milevsko: Šindelář – Matějka, Štych, Hamerle, Mikš, Votruba, Jíška – Suchan, Müller (41. – 50. Flegl), Fořt, Król, Mil. Bláha, T. Novotný, A. Nevolný, Pouch, Radosta. Trenéři Luboš Krupka a Bedřich Rybák.
HC David Servis: Vojta – Vomela, Chaloupka (2. Zíka), Jindra, Zich, Macháček, Cikán – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., R. Šulčík, D. Janda, J. Hanzal, Korbela, D. Nedorost, Šperger, Trummer (14. – 20. Sumerauer). Trenéři Jiří Fedur a Rudolf  Suchánek st.
Hráno 4. března.
Konečný stav série:
0:2.

(lho)Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie