Bojovníkům z Humpolce pomohla k úspěchu s Českým Krumlovem notná dávka štěstí

13.01.2018

V zahajovacím utkání 18. kola Krajské ligy přivítala Jiskra Humpolec na svém ledě mužstvo Českého Krumlova a pracovitým výkonem podpořeným notnou dávkou štěstí dokázala obhájce jihočeského titulu překonat rozdílem jednoho gólu. Domácí svým úspěchem navíc zamotali boj o osmičku pro play off a přestože jsou pátí, mohou díky těsným bodovým odstupům stále pomýšlet i na celkové prvenství. Zbývající pětice zápasů je na programu v neděli 14. ledna.


HUMPOLEC – Domácí nastoupili s pěti obránci a třemi nekompletními útoky, Krumlovští přivezli o jednoho muže víc. O výsledku rozhodli hráči Jiskry dvěma góly z brejků v závěru úvodního dějství, jimiž získali náskok 3:1. Další dvě třetiny se vařili ve vlastní šťávě, ale bojovali, výrazně je podržel gólman Jan Zour a také při nich stála většina hokejových svatých. Hosté dokázali jen korigovat. K vyrovnání jim nepomohla ani power play, byť jen osmivteřinová.

Vítězný celek se v tabulce přiblížil Českému Krumlovu na jediný bod. „Byly to nervy až do konce. Soupeř byl lepší než my, hlavně ve druhé třetině nás drtil, ale trefoval jenom tyčky. Měli jsme mraky štěstí, i když mančaft šlapal. Všichni chtěli, makali jako šroubci,“ popisoval kouč vítězného týmu Jiří Zour. „V úvodu Humpolečtí z mimima vytěžili maximum. Potom jsme je válcovali, jenže produktivita byla žalostná,“ posteskl si krumlovský asistent Vilém Migl ml.  

Krajská liga, 18. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
9. Mart. Jelínek (Baxa, Brázda), 17. Bambula (Š. Prokop), 18. Dolejš (Mart. Jelínek) – 9. Svěchota (M. Šimek, K. Šťastný), 33. Fučík (Břečka).
Rozhodčí: Hamr – Smrž, Soukup.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 180.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, J. Šerák, Š. Prokop, Hadrava – Dolejš, Mart. Jelínek, Hendrych, Kavka, Bambula, Hubata, Baxa, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Pícha – Andrýsek, Břečka, Machálek, M. Šimek, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Svěchota, K. Šťastný, Fučík, Berný, Ungr, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 13. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web