Bojovníkům z Humpolce pomohla k úspěchu s Českým Krumlovem notná dávka štěstí

13.01.2018

V zahajovacím utkání 18. kola Krajské ligy přivítala Jiskra Humpolec na svém ledě mužstvo Českého Krumlova a pracovitým výkonem podpořeným notnou dávkou štěstí dokázala obhájce jihočeského titulu překonat rozdílem jednoho gólu. Domácí svým úspěchem navíc zamotali boj o osmičku pro play off a přestože jsou pátí, mohou díky těsným bodovým odstupům stále pomýšlet i na celkové prvenství. Zbývající pětice zápasů je na programu v neděli 14. ledna.


HUMPOLEC – Domácí nastoupili s pěti obránci a třemi nekompletními útoky, Krumlovští přivezli o jednoho muže víc. O výsledku rozhodli hráči Jiskry dvěma góly z brejků v závěru úvodního dějství, jimiž získali náskok 3:1. Další dvě třetiny se vařili ve vlastní šťávě, ale bojovali, výrazně je podržel gólman Jan Zour a také při nich stála většina hokejových svatých. Hosté dokázali jen korigovat. K vyrovnání jim nepomohla ani power play, byť jen osmivteřinová.

Vítězný celek se v tabulce přiblížil Českému Krumlovu na jediný bod. „Byly to nervy až do konce. Soupeř byl lepší než my, hlavně ve druhé třetině nás drtil, ale trefoval jenom tyčky. Měli jsme mraky štěstí, i když mančaft šlapal. Všichni chtěli, makali jako šroubci,“ popisoval kouč vítězného týmu Jiří Zour. „V úvodu Humpolečtí z mimima vytěžili maximum. Potom jsme je válcovali, jenže produktivita byla žalostná,“ posteskl si krumlovský asistent Vilém Migl ml.  

Krajská liga, 18. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
9. Mart. Jelínek (Baxa, Brázda), 17. Bambula (Š. Prokop), 18. Dolejš (Mart. Jelínek) – 9. Svěchota (M. Šimek, K. Šťastný), 33. Fučík (Břečka).
Rozhodčí: Hamr – Smrž, Soukup.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 180.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, J. Šerák, Š. Prokop, Hadrava – Dolejš, Mart. Jelínek, Hendrych, Kavka, Bambula, Hubata, Baxa, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Pícha – Andrýsek, Břečka, Machálek, M. Šimek, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Svěchota, K. Šťastný, Fučík, Berný, Ungr, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 13. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
19. 08. 2018 Obránce Václav Svach z Motoru České Budějovice byl členem reprezentačního týmu sedmnáctiletých, který ve slovenských Piešťanech shrábl celkové vítězství v tradičním Turnaji pěti zemí této věkové kategorie.
18. 08. 2018 Brzy osmadvacetiletý písecký odchovanec Stanislav Dietz, který je aktuálně hráčem extraligových Pirátů Chomutov, dostal od reprezentačního kouče Miloše Říhy dodatečnou pozvánku na soustředění národního mužstva v Přerově od 20. do 24. srpna. Vytáhlý obránce už má na kontě tři starty za reprezentační áčko. Další písecký odchovanec David Všetečka ve svých osmatřiceti ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem, zároveň i manažerem východoslovenského Bardejova v tamní druhé nejvyšší soutěži.
17. 08. 2018 Strakonická Tereza Vanišová (nyní University of Maine, USA) a jindřichohradecká Martina Zedníková (nyní HC Příbram) figurují v nominaci reprezentačního týmu žen pro přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Akce se uskuteční od 19. do 25. srpna.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web