Bojovníkům z Humpolce pomohla k úspěchu s Českým Krumlovem notná dávka štěstí

13.01.2018

V zahajovacím utkání 18. kola Krajské ligy přivítala Jiskra Humpolec na svém ledě mužstvo Českého Krumlova a pracovitým výkonem podpořeným notnou dávkou štěstí dokázala obhájce jihočeského titulu překonat rozdílem jednoho gólu. Domácí svým úspěchem navíc zamotali boj o osmičku pro play off a přestože jsou pátí, mohou díky těsným bodovým odstupům stále pomýšlet i na celkové prvenství. Zbývající pětice zápasů je na programu v neděli 14. ledna.


HUMPOLEC – Domácí nastoupili s pěti obránci a třemi nekompletními útoky, Krumlovští přivezli o jednoho muže víc. O výsledku rozhodli hráči Jiskry dvěma góly z brejků v závěru úvodního dějství, jimiž získali náskok 3:1. Další dvě třetiny se vařili ve vlastní šťávě, ale bojovali, výrazně je podržel gólman Jan Zour a také při nich stála většina hokejových svatých. Hosté dokázali jen korigovat. K vyrovnání jim nepomohla ani power play, byť jen osmivteřinová.

Vítězný celek se v tabulce přiblížil Českému Krumlovu na jediný bod. „Byly to nervy až do konce. Soupeř byl lepší než my, hlavně ve druhé třetině nás drtil, ale trefoval jenom tyčky. Měli jsme mraky štěstí, i když mančaft šlapal. Všichni chtěli, makali jako šroubci,“ popisoval kouč vítězného týmu Jiří Zour. „V úvodu Humpolečtí z mimima vytěžili maximum. Potom jsme je válcovali, jenže produktivita byla žalostná,“ posteskl si krumlovský asistent Vilém Migl ml.  

Krajská liga, 18. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
9. Mart. Jelínek (Baxa, Brázda), 17. Bambula (Š. Prokop), 18. Dolejš (Mart. Jelínek) – 9. Svěchota (M. Šimek, K. Šťastný), 33. Fučík (Břečka).
Rozhodčí: Hamr – Smrž, Soukup.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 180.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, J. Šerák, Š. Prokop, Hadrava – Dolejš, Mart. Jelínek, Hendrych, Kavka, Bambula, Hubata, Baxa, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Pícha – Andrýsek, Břečka, Machálek, M. Šimek, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Svěchota, K. Šťastný, Fučík, Berný, Ungr, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 13. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web