Bojovníkům z Humpolce pomohla k úspěchu s Českým Krumlovem notná dávka štěstí

13.01.2018

V zahajovacím utkání 18. kola Krajské ligy přivítala Jiskra Humpolec na svém ledě mužstvo Českého Krumlova a pracovitým výkonem podpořeným notnou dávkou štěstí dokázala obhájce jihočeského titulu překonat rozdílem jednoho gólu. Domácí svým úspěchem navíc zamotali boj o osmičku pro play off a přestože jsou pátí, mohou díky těsným bodovým odstupům stále pomýšlet i na celkové prvenství. Zbývající pětice zápasů je na programu v neděli 14. ledna.


HUMPOLEC – Domácí nastoupili s pěti obránci a třemi nekompletními útoky, Krumlovští přivezli o jednoho muže víc. O výsledku rozhodli hráči Jiskry dvěma góly z brejků v závěru úvodního dějství, jimiž získali náskok 3:1. Další dvě třetiny se vařili ve vlastní šťávě, ale bojovali, výrazně je podržel gólman Jan Zour a také při nich stála většina hokejových svatých. Hosté dokázali jen korigovat. K vyrovnání jim nepomohla ani power play, byť jen osmivteřinová.

Vítězný celek se v tabulce přiblížil Českému Krumlovu na jediný bod. „Byly to nervy až do konce. Soupeř byl lepší než my, hlavně ve druhé třetině nás drtil, ale trefoval jenom tyčky. Měli jsme mraky štěstí, i když mančaft šlapal. Všichni chtěli, makali jako šroubci,“ popisoval kouč vítězného týmu Jiří Zour. „V úvodu Humpolečtí z mimima vytěžili maximum. Potom jsme je válcovali, jenže produktivita byla žalostná,“ posteskl si krumlovský asistent Vilém Migl ml.  

Krajská liga, 18. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
9. Mart. Jelínek (Baxa, Brázda), 17. Bambula (Š. Prokop), 18. Dolejš (Mart. Jelínek) – 9. Svěchota (M. Šimek, K. Šťastný), 33. Fučík (Břečka).
Rozhodčí: Hamr – Smrž, Soukup.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 180.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, J. Šerák, Š. Prokop, Hadrava – Dolejš, Mart. Jelínek, Hendrych, Kavka, Bambula, Hubata, Baxa, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Pícha – Andrýsek, Břečka, Machálek, M. Šimek, Gallistl – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Svěchota, K. Šťastný, Fučík, Berný, Ungr, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 13. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web