Body zůstaly v brněnské pevnosti. Strmeňovo kouzlo fungovalo, ale chytal jen dvacet minut

07.01.2022


Na ledě Komety se vrátil do českobudějovického brankoviště uzdravený Dominik Hrachovina (brněnský rodák, nikoliv však odchovanec extraligového klubu), ale dostal čtyři góly a od třetí periody přepustil místo Janu Strmeňovi, který zazářil v předchozím domácím utkání s Mladou Boleslaví. Strmeňovo kouzlo fungovalo, Moravané ho nepřekonali, jenže ofenziva hostí pouze zmírnila nepříznivé skóre. Dvouminutová power play nepomohla k vyrovnání.


BRNO – Kometa se vrátila na vlastní kluziště po patnáctidenní přestávce, kterou vyplnila vánočními svátky a třemi zápasy venku. Brněnská hokejová pevnost znovu odolala, Jihočeši tady neuspěli stejně jako všichni předchozí soupeři v měsíci prosinci. Vedení domácích smazal na začátku prostřední části Jiří Novotný, jenže za pouhých sedmadvacet vteřin Brňané potrestali chybu budějovického celku a znovu vedli. Třetí gól přidali při vyloučení Jiřího Ondráčka a počtvrté se trefili tři vteřiny před druhou sirénou. Korigující zásah Miroslava Holce se stal labutí písní Motoru. „Bylo tam pár malých detailů, s nimiž jsme si neporadili,“ vysvětloval porážku kouč Jaroslav Modrý.

Tipsport extraliga, 39. kolo:

HC Kometa Brno – Motor Č. Budějovice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
6. Ďaloga (Mueller, P. Holík), 22. Krištof (Horký), 36. Roth (P. Holík, Zaťovič), 40. Horký (Ostřížek, Mueller) – 22. J. Novotný (Abdul, Gulaš), 43. Holec (Valský).
Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal – Lederer, Ganger.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 35:26.
Diváků: 1 000.
Nejlepší hráči: Marek Ďaloga – Miroslav Holec.
Motor: Hrachovina (41. Strmeň) – Percy, Bindulis, Piskáček, Šenkeřík, R. Vráblík, Štencel, Bučko – Valský, Holec, J. Ondráček, Zd. Doležal, Pech, Vondrka, Venkrbec, M. Hanzl, M. Beránek, Gulaš, J. Novotný, Abdul. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.   
Hrálo se 7. ledna 2022.

(red)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie