Body zůstaly doma, ale Budějovičtí si zbytečně komplikovali souboj s Ústím

03.10.2018

Úvod zápasu signalizoval jednoznačnou záležitost. Motor dominoval, což vyjádřil rychlým využitím přesilovky a druhým gólem v 11. minutě. Zakřiknutí hosté nekladli výrazný odpor, ale postupně se začali zvedat po zjištění, že obranná hra domácích vykazuje řadu nedostatků. Přestože neměli mnoho šancí, dokázali Severočeši v závěru dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu a z večera v Budvar aréně se stalo nečekané drama. V tabulce zůstal Motor druhý o skóre za Přerovem.

Č. BUDĚJOVICE – Stejně jako týden předtím hrál prvoligový Motor svůj domácí zápas téměř ve shodný čas jako druholigový David Servis. Tato budějovická specialita už se stala evergreenem. Motoráci to nejlepší v duelu s Ústím nad Labem předvedli během půlhodiny, o kterou začali dřív před servismany. Po sedmi vteřinách využili ve 4. minutě první přesilovku zásluhou tečujícího Miloslava Čermáka, v 11. minutě přidal druhou trefu zblízka Jiří Šimánek. V této fázi mleli svého soupeře, ale první varovný signál přišel v 17. minutě, kdy Zdeněk Kutlák hrubou chybou pustil do sóla Jakuba Chrpu.

Ve druhém dějství Martin Novák nastřelil tyčku, další velké šance měli Martin Beránek nebo Jiří Šimánek, ale také se přihodilo, že v rozmezí minuty jeli hosté dvakrát dva na jednoho. Ve třetí části Severočeši zaslouženě kontrovali a teprve gól Miloslava Čermáka v 57. minutě přinesl rozuzlení. „Utrpěli jsme vítězství,“ hlásil zklamaný kouč Václav Prospal. „Kromě první třetiny měl výkon daleko k ideálu. Zbývajících čtyřicet minut se mi vůbec nelíbilo. Od hráčů očekávám, že budou bojovat a hrát hokej. Veřejné bruslení se koná v jiný čas,“ dodal ironicky. Zápas nedokončil kapitán Zdeněk Kutlák, jenž nešťastně narazil do brankové konstrukce.

Chance 1. liga, 10. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
5. M. Čermák (Pavlin, Gilbert), 12. Šimánek (P. Pýcha ml., R. Přikryl), 49. M. Novák (Bradley, Fillman), 57. M. Čermák (Vydarený, Bradley) – 45. Vrdlovec (Melka), 53. Melka (Březák, Pšenička).
Rozhodčí: P. Přikryl, Ondráček – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 44:23.
Diváků: 5 549.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Zd. Doležal, Gilbert, M. Čermák, P. Novák, Dančišin, M. Beránek, M. Heřman, Bradley, M. Novák, Babka, R. Přikryl, Šimánek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 3. října.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.