Body v Krajské lize si odváželi hosté. Jeden jediný zůstal pouze na humpoleckém stadionu

15.12.2018

Tři zápasy v sobotu 15. prosince ukrojily polovinu z programu 14. kola Krajské ligy mužů. Sokolové z Radomyšle v domácím prostředí na píseckém ledě vedli nad béčkem Tábora do 47. minuty, ale potom třikrát rychle inkasovali a odešli se skloněnými hlavami. V Telči bylo skóre vyrovnané ještě necelých pět minut před třetí sirénou, než rozhodli hosté ze Soběslavi. Humpolec proti Veselí nad Lužnicí díky šťastné trefě z 59. minuty zachránil alespoň bod.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – V souboji Radomyšle a táborské rezervy se obě mužstva vystřídala ve vedení. Mezi 47. a 52. minutou dali hosté tři slepené góly a tento úsek v podstatě rozhodl o osudu utkání. Vedle bodové ztráty přišel poražený tým o hrajícího trenéra Radka Hovoru, jenž po ataku Richarda Ježka utrpěl zlomeninu klíční kosti a minimálně tři týdny zůstane mimo hru. Nejbližší tréninky zřejmě povede David Mazanec, jenž se shodou okolností objevil na střídačce v roli asistenta. „Platili jsme za chyby v rozehrávce,“ uznal vedoucí týmu Jaromír Šíp. „Mužstvo odvedlo velice solidní práci. Dvakrát jsme otočili stav, v těchto fázích jsme byli silnější,“ řekl kouč vítězů Štěpán Kadilák st.

Rovněž v Telči se otáčelo skóre. Domácí rychle odpověděli na vedoucí gól Soběslavi a vytáhli stav na 3:1, přesto jim to nestačilo k úspěchu. V barvách hostí řádil jejich kapitán Jan Žákovský, jenž se vrátil do sestavy po potížích s kolenem. Třemi góly a stejným počtem nahrávek prakticky zničil snaživého soupeře. „Po první části jsme vedli o gól, ve druhé nás podržel gólman, ale hosté využili pětiminutovou přesilovku. V závěru nám docházely síly. Špatný výkon odvedli rozhodčí,“ popisoval telčský vedoucí František Čermák. „Proti houževnatému soupeři a na kluzišti nezvyklých rozměrů jsme to ubojovali, ale nebyl to pěkný zápas,“ uvedl trenér hostí David Pánek.

Humpolecká Jiskra postrádala nemocného špílmachra Tomáše Dvořáka a další marody. O první dva ze třech dosažených gólů se postarali obránci. Teprve třetí a nejdůležitější dal útočník Martin Hynek. Ve vlastním oslabení v 59. minutě zachránil pro svoje barvy alespoň bod. „Šťastným gólem jsme plichtili v základní hraci době a jsme rádi, ale mrzí nás špatná koncovka. Nedokážeme to tam nacpat. Hrajeme dobře, jsme silní na puku, ale dostat puk do brány, to je bída,“ hartusil domácí kouč Jiří Zour. „V závěru nám rozhodčí darovali přesilovku, ale hráli jsme špatně a nechali soupeře vyrovnat. Celkově mužstvo podalo příšerný výkon,“ nešetřil své svěřence veselský trenér Josef Vachulka.

Krajská liga, 14. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – HC Tábor B 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
13. J. Řehoř (Vlk), 38. Vlk (Fr. Bárta), 39. Pěnička (O. Gába), 55. P. Březina – 16. Pípal (Hastrman), 34. Bouška (Raiterman, Pípal), 47. T. Kratochvíl, 50. Pospíchal (Jankovský), 52. Hastrman (Pospíchal, Mart. Novák).
Rozhodčí: Trnka – Karlín, Knor.
Vyloučení: 5:4.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 50.
S. Radomyšl: Žilinčík – Pěnička, R. Volf ml., M. Hřebíček, M. Škoda, Pelant, Herr (41. Brož) – Slavík, Jungbauer, O. Gába, J. Řehoř, Hovora, Vlk, Fr. Bárta, Šimoník, P. Březina, do 40. navíc Brož. Trenéři Radek Hovora, Zdeněk Javůrek a David Matzanec.
Tábor B: Lekeš – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Dudák, P. Hošek – Pípal, R. Ježek, Kalaš, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hrálo se 15. prosince.

SK Telč – OLH Spartak Soběslav 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)
8. Nohava (Lupač), 12. J. Šťastný, 16. Lander (Nohava), 45. J. Šťastný (Bína) – 7. Žákovský (Hraňo, Sládek), 17. Hraňo (Žákovský, Sládek), 31. Žákovský (Hraňo, Vild), 47. Jiří Kubeš (Hák, Žákovský), 56. Žákovský (Chalupský), 60. Hák (Žákovský, Hraňo).
Rozhodčí: D. Urban – Maxa, Kubíček.
Vyloučení: 8:7, navíc Lupač (Telč) 5 minut + do konce, T. Havlík (Telč) 10 minut + do konce, Vild (Soběslav) 10 minut, Zajíc (Soběslav) 5 minut + do konce.