Bez vyloučeného trenéra Prospala zakončil Motor vítězně čtvrtfinálovou sérii v Havířově

10.03.2019

Teprve šestý zápas určil postupujícího z vyrovnané čtvrtfinálové série mezi Motorem a Havířovem, v níž se lépe dařilo týmům na kluzištích soupeřů. Jihočeši doma prohráli dvě ze třech utkání, Moravané před vlastním publikem padli třikrát. Poslední duel začal lépe pro Azet, který se ujal vedení již ve 2. minutě, ale po vyloučení trenéra Prospala v 17. minutě se začala paradoxně obracet karta. O semifinálovém soupeři rozhodne sedmý zápas Vsetín – Prostějov.

HAVÍŘOV – Domácí začali náporem a na konci 2. minuty propadla za záda cloněného Jana Strmeně střela Ondřeje Procházky z těžkého úhlu. V 17. minutě zůstal otřesený Tomáš Gřeš po střetu s Žigou Pavlinem a diváci za střídačkou Motoru vyvolali konflikt. Dlouho se diskutovalo, nakonec rozhodčí poslali trenéra Prospala do kabiny. Šťastnou tečí Kutlákovy střely v závěru první části srovnal Jakub Babka. Ve druhém dějství se hosté prosadili při hře čtyři na čtyři, když si před Ondřejem Bláhou řekl o puk Martin Jandus, a v přesilovce čtyři na tři po nádherné akci Václava Karabáčka s produktivním Zdeňkem Doležalem.

Do třetí periody vstupoval havířovský tým bez zraněných útočníků Tomáše Gřeše, Radka Pořízka a jejich vyloučeného kolegy Jakuba Kotaly. Hra na tři pětky proti fyzicky nadupanému Motoru byla nad síly Moravanů, přesto více než tři minuty před sirénou zkusili power play. Nakonec se potopili sami. Nepřesně rozehraný puk se odrazil smolně od havířovského hráče do opuštěné klece. Gól byl připsaný Martinu Novákovi, který se z Jihočechů pohyboval nejblíž. „Musím pochválit mužstvo, jak zvládlo ten tlak a otočilo vývoj utkání,“ nechal se slyšet Václav Prospal.

Chance 1. liga, čtvrtfinále play off, 6. zápas:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
2. O. Procházka (R. Veselý) – 20. Babka (Kutlák, R. Přikryl), 26. M. Jandus (R. Přikryl, J. Doktor), 30. Zd. Doležal (Karabáček, P. Pýcha ml.), 60. M. Novák.
Rozhodčí:
Obadal, Koziol – Jiří Novák, Zídek.
Vyloučení: 5:6, navíc J. Kotala (Havířov) 10 + 10 minut, Pavlin (Motor) 10 minut, trenér Prospal (Motor) do konce.
Střely na branku: 26:17.
Diváků: 3 353.
ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, Vydarený, Plášil, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek, J. Doktor. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 10. března 2019.
Konečný stav série: 2:4.
Zbývající dvojice: Prostějov – Vsetín 5:1.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.