Béčko Pelhřimova nestačilo doma na Veselí. Vedoucí Vimperk padl ve Strakonicích

26.10.2018

Dvěma pozdněvečerními pátečními zápasy odstartovalo 6. kolo Krajské ligy mužů. Rezerva Ledních Medvědů z Pelhřimova na vlastním ledě vůbec nestačila veselské Lokomotivě, která vycházela ze zajištěné obrany a rychlými protiútoky postupně přidávala góly. V tradičním a podle zvyku vyhroceném sousedském derby přehrály druhé Strakonice vedoucí Vimperk a stáhly jeho náskok v tabulce na tři body. Sváteční víkend nabídne dohrávky 6. kola a nedělní 7. kolo.

PELHŘIMOV / STRAKONICE – Lední Medvědi poprvé nasadili dvacetiletého forvarda Matouše Patočku, který hostuje z pražské Slavie v Benešově a na měsíc to přišel zkusit do města Hliníkova. Nenavázali však na výkon z předchozích zápasů. „Nedařilo se nám vyjíždět z vlastního pásma, málo jsme stříleli. V 19. minutě jsme dostali dva zbytečné góly. Hosté byli aktivnější, líp bruslili, napadali ve třech a rychle přesouvali hru dopředu. Dostávali nás pod tlak,“ přiznal domácí kouč Radek Šáda. „Za dvě utkání jsme dostali patnáct gólů, tak jsme se zaměřili na defenzivu a učili se hrát zodpovědně. Skóre narůstalo pomalu, přestože soupeř byl slabý,“ dodal za vítěze Josef Vachulka.

Měření sil mezi Strakonicemi a Vimperkem nepostrádalo obvyklé jiskření, ani bouřlivou atmosféru před velmi pěkně zaplněným hledištěm. Došlo i na bitku muž proti muži, kterou obstarali domácí Kopenec s vimperským Horejšem. Všechny góly padly do poloviny zápasu, potom už plynulost hry narušovala přibývající vyloučení. „Měli jsme víc šancí a dokázali je proměnit. Výborně zachytal Pepa Štrobl. Celkově byl souboj hodně nervózní a vypjatý, enormě bojovný,“ referoval strakonický manažer Roman Heimlich. „Domácí si vytvořili náskok, zatímco náš tým nevyužíval příležitosti. Druhá půlka zápasu byla příliš rozkouskovaná,“ poznamenal vimperský asistent Pavel Předota.

Krajská liga, 6. kolo:

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 1:7 (0:3, 0:1, 1:3)
48. Patočka (Zadražil, Bříza) – 16. Mikeska (Nehoda), 19. Dušák (M. Drs), 19. L. Míchal (Arnold, Klimeš), 29. Egert, 42. Mikeska, 46. D. Kratochvíl (Arnold), 56. Arnold.
Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav ml., Knor.
Vyloučení: 6:8, navíc Šulák, B. Svoboda (Pelhřimov) oba 10 minut, B. Svoboda (Pelhřimov), Jak. Novák (Veselí) oba 5 minut + do konce.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 47.
Pelhřimov B: Holata – Hráček, Slabý, Doubek, Bříza, Kroupa, J. Vrátný – Siřiště, Heinrich, Kadleček, B. Svoboda, Zadražil, Patočka, Moučka, M. Buchta, Šulák. Trenéři Radek Šáda a Lukáš Vlček.
Loko Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, L. Míchal, J. Benda, M. Drs, Malecha (41. Krampl) – R. Benda, Mikeska, Dušák, Klimeš, Arnold, Jak. Novák (41. D. Kratochvíl), J. Míchal, Egert, Vlach. Trenér Josef Vachulka.
Hrálo se 26. října.

HC Strakonice – HC Vimperk 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
10. Ruda (T. Růžička, L. Bednařík), 16. P. Šebesta (Dlouhý), 28. L. Bednařík (T. Růžička, Jar. Hřebíček), 30. Samohejl (M. Hrubý, T. Růžička) – 11. J. Hanzal.
Rozhodčí: Macák – Zelenka, Jan Kubeš.
Vyloučení: 12:12, navíc Ruda (Strakonice), J. Hanzal (Vimperk) oba 10 minut, Kopenec (Strakonice), Horejš (Vimperk) oba 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
Diváků: 870.
HC Strakonice: Štrobl – M. Všetečka, M. Hrubý, L. Hrubý, Jan Hřebíček, Jar. Hřebíček, Kopenec (54. Jiřinec), D. Škoda – P. Řehoř, Pašek, P. Šebesta, L. Bednařík (46. J. Švec), T. Růžička, Ruda (30. Samohejl), Křenek, Mikeš, Dlouhý. Trenér Milan Řehoř.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Chval, J. Předota, Kačmár, Horejš – Bojer, J. Hanzal, Paule, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Korous, M. Novotný (21. P. Novotný). Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.