Beáta Nárovcová s Terezou Pištěkovou trénovaly u Pouzara. Zabojují o účast na MS

17.05.2022


Dívčí hokej mezi českými mantinely navyšuje prestiž. Ženy na nedávné olympiádě v Pekingu předčily výkonem i výsledky své mužské kolegy, což se stalo poprvé v historii. K oporám patřila strakonická odchovankyně Tereza Vanišová. Výběr U16 s Anežkou Čábelovou (Č. Krumlov) a Adélou Pánkovou (Soběslav) vyhrál European Cup v Budapešti. Tým U18 se chystá na mistrovství světa, o nominaci do USA usilují Beáta Nárovcová (Vimperk) a Tereza Pištěková (Lvi 2009).


Č. BUDĚJOVICE – Jedním z posledních vrcholů hokejové sezony 2021–22 bude MS osmnáctiletých dívek. Uskuteční se v Madisonu a Middletonu na půdě amerického státu Wisconsin od 6. do 13. června. Bitva o závěrečnou nominaci se týká i dvou Jihočešek, obránkyně Beáty Nárovcové (5. 1. 2005) a útočnice Terezy Pištěkové (3. 6. 2005). Obě se podílely na březnovém vítězství českých barev na Evropském olympijském festivalu mládeže na ledě finského Kajaani, zapojily se do přípravného trojutkání ve Finsku a prošly si čtyřdenní kemp v Hokejovém centru Pouzar 12. – 15. května. Do zahájení světového šampionátu je čeká další soustředění v Třemošné.

Mladé krajanky si pochvalovaly čerstvě skončenou přípravu na periferii jihočeské metropole. „Všechno máme na jednom místě – ledovou plochu, tělocvičnu, ubytování, stravování. Je to super,“ povídala s úsměvem Beáta Nárovcová, úzce spjatá s Vimperkem, kde začala hrát hokej a studuje zde Všeobecné a sportovní gymnázium. Jako ryba ve vodě se v Hokejovém centru Pouzar cítila Tereza Pištěková, odchovankyně domácího HC Lvi 2009. „Líbí se nám tady a jsme rády, že můžeme zase společně trénovat s holkama,“ hlásila studentka Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích, jejíž bratr a hokejový vzor Theodor Pištěk (20) prošel mládežnickými výběry a hraje ve Švédsku.

Nadějné Jihočešky se během sezony potkaly rovněž v barvách Příbrami, kde tamní trenéři již dlouho úspěšně pracují s dívčím a ženským elementem. Letos do města horníků společným úsilím vrátili mistrovský titul v dospělé kategorii, na jehož zisku se podílela i českokrumlovská Anežka Čábelová. „V Příbrami to bylo fajn,“ potvrdila Tereza Pištěková. „Povedla se nám sezona,“ shrnula Beáta Nárovcová s plným vědomím, že teprve přijde hlavní vrchol na ledě amerického Middletonu. „Zatím nemáme jisté místo v sestavě,“ varovala. „Obě uděláme určitě maximum, abychom se dostaly na mistrovství světa,“ nepřímo slíbila Tereza Pištěková hlavnímu kouči Dušanu Andrašovskému.

(lho, pkr)Krátké zprávy
30. 06. 2022 Jindřichohradecký obránce Šimon Kubíček se stal posledním Jihočechem, pro něhož na sklonku června skončila sezona 2021-22. Jeho tým Edmonton Oil Kings obsadil čtvrtou příčku ve finálovém turnaji o prestižní juniorský Memorial Cup.
30. 06. 2022 Barvy mateřského Milevska bude po návratu z působení v mládeži Písku a naposledy Tábora znovu hájit obránce Tadeáš Keřka, jenž 18. září oslaví dvacáté narozeniny.
29. 06. 2022 Galavečer sportovců VŠTE Č. Budějovice se točil do značné míry kolem hokejistů Black Dogs Budweis, kteří obsadili bronzovou příčku v Univerzitní lize. Převzali medaile a navíc individuální ceny od vedení školy a klubu. Gratulovali jim také zástupci extraligového Motoru Roman Turek a Stanislav Bednařík. Do klubové Dvorany slávy vstoupili končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, spolu s nimi spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka. Ceny dostali Lukáš Prášek, David Svoboda, Ivo Svoboda, Jonáš Kronus, Matěj Dvořák a Miroslav Tejko. Speciální cenu obdržel studentský Fan club. Vedení školy poděkovalo trenérům Davidu Oulíkovi a Jiřímu Irrovi za odvedenou práci.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie