Asociace druholigových klubů chce zviditelnit soutěž. Tábor je členem, Písek zatím ne

14.09.2021


Asociace druholigových klubů ledního hokeje (ADK LH) vznikla letos v srpnu s cílem podílet se na správě záležitostí 2. ligy, podněcovat rozvoj soutěže, zastupovat ji navenek v legislativní, finanční, sportovně-technické a mediální oblasti. Ve spolupráci s Českým hokejem chce ADK LH předkládat návrhy herních modelů a technických norem 2. ligy, podílet se na vytváření licenčního řádu, podnikat kroky k širší medializaci a získávání partnerů.


PRAHA – Čerstvě založená asociace představila své plány na tiskové konferenci v pražské Síni slávy českého hokeje. Členství je dobrovolné, samozřejmou podmínkou je účast klubu ve 2. lize. Dosud se přihlásilo sedmnáct ze čtyřiadvaceti účastníků třetí nejvyšší soutěže – HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Děčín, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Klatovy, HC Kobra Praha, HC Kometa Brno B, HC Kopřivnice, HC Letci Letňany, HC Stadion Cheb, HC Tábor, HC Wikov Hronov, HHK Velké Meziříčí, HK Nový Jičín, Mostečtí Lvi, SKHL Žďár nad Sázavou a TJ HC Řisuty. Zatím chybí H. Brod, N. Paka, Bílina, Opava, Jablonec, Hodonín a také IHC Králové Písek.  

Řídícím orgánem 2. ligy je Český hokej. Ze soutěže se postupuje do Chance ligy, nižším výkonnostním článkem jsou krajské soutěže, řízené krajskými výkonnými výbory Českého hokeje. Účastníci 2. ligy v sezoně 2021–22 jsou územně rozdělení do třech osmičlenných skupin. V základních skupinách se týmy střetnou šestikolově každý s každým. Čtyři nejlepší celky z každé skupiny čeká play off na čtyři vítězná utkání. Vítězové skupin se následně utkají dvoukolově každý s každým o právo zúčastnit se baráže o Chance ligu pro sezonu 2022–23. Mužstva umístěná ve skupinách na posledních místech se utkají dvoukolově každé s každým, dvě nejhorší sestoupí do krajských soutěží.

Tisková zpráva
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
25. 09. 2021 Extraliga dorostu, skupina Střed, 6. kolo: Motor Č. Budějovice - Hradec Králové 2:6 (2:2, 0:3, 0:1). Góly a nahrávky domácích: 18. Lukeš (Aulický), 19. Hohenberger.
25. 09. 2021 Extraliga juniorů, 6. kolo: Motor Č. Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:5 (0:3, 0:1, 0:1). Gól a dvě asistence si připsal Sebastian Jasečko, jenž začínal s hokejem ve Veselí nad Lužnicí a Motoru.
25. 09. 2021 Obránce Martin Willmann, odchovanec Vimperka a nyní hráč budějovického Motoru, obdržel pozvánku do reprezentačního týmu U17 na přípravný kemp, který se uskuteční v Hodoníně a Brně 3. - 6. října.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie