Ani v pátém extraligovém vystoupení nedosáhl Motor na výhru. V Brně padl po nájezdech

11.10.2020

Jihočechům nevyšel pátý pokus o vítězství po návratu do extraligy. V dohrávce 3. kola na brněnském ledě vedli hosté 3:1, ale nakonec rozhodovaly nájezdy. Neprosadil se v nich žádný ze čtyř budějovických exekutorů (Pýcha, Indrák, Raška, Prokeš). Domácí Kometa nastoupila po karanténách teprve ke druhému utkání a poprvé zvítězila, byť jen za dva body. Hokejisté se v nedělním podvečeru 11. října na čas odmlčeli, neboť vláda od 12. října utlumila sport.

BRNO – Do brankoviště Motoru se vrátil po zdravotním výpadku exbrněnský Marek Čiliak. Chyběli zranění útočníci David Gilbert (zlomený nos) a Miroslav Holec (žebra), do hry nezasáhl sedmý bek Niklas Pavel. Po devíti dnech bez zápasové praxe začali Jihočeši dobře, dvakrát vedli, ale nevyšel jim závěr. „Po naší přesilovce ve druhé třetině jsme byli pět šest minut horším týmem, ale paradoxně jsme se dostali do vedení 3:1. Od té doby jsme nehráli tak dobře jako v první třetině. Následné dva góly byly vyústěním toho, jak bojácně jsme začali hrát. Mohli jsme z Brna odvézt víc než jeden bod,“ zamyslel se kouč poražených Václav Prospal.

Tipsport extraliga, dohrávka 3. kola:

HC Kometa Brno – Madeta Motor Č. Budějovice 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)
15. Schneider (Klepiš, Vincour), 39. P. Holík (Mueller, Freibergs), 57. Horký (P. Holík), rozh. nájezd Schneider – 8. M. Beránek (Prokeš, Plášil), 32. Christov (Slováček, Karabáček), 33. Karabáček (Venkrbec).
Rozhodčí: Hradil, T. Veselý – Rampír, Špringl.
Vyloučení: 4:3.
Střely na branku: 37:28.
Bez diváků.
Madeta Motor: Čiliak – Plášil, P. Pýcha ml., Allen, Vydarený, Slováček, J. Suchánek – M. Beránek, Prokeš, Jonák, Karabáček, Venkrbec, Christov, Zd. Doležal, R. Přikryl, D. Voženílek, M. Indrák, A. Raška I, M. Novák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 11. října 2020.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.