Amur Chabarovsk byl znovu nad síly Motoru. O gól jako loni, tentokrát ale v prodloužení

16.08.2016

Prvoligový Motor naskočil ke čtvrtému přípravnému utkání na srpnovém ledě a počtvrté se představil doma. Tentokrát se poměřil s účastníkem prestižní KHL Amurem Chabarovsk, který si zápasovou konfrontací zpestřil soustředění v jihočeské metropoli. Odveta za loňskou prázdninovou porážku 1:2 se však motorákům nepovedla. Před silným soupeřem se sklonili i na druhý pokus, byť až v prodloužení, kdy hosté rozhodli o konečném výsledku 4:5.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Mužstvo z více než půlmilionové metropole Chabarovského kraje na Ruském Dálném východě (Chabarovsk a čínskou hranici dělí stejná vzdálenost jako České Budějovice a Vodňany) naskočilo do souboje z plné tréninkové zátěže a vedle ruských hráčů se opíralo o výkony českých reprezentantů Jana Koláře s Tomášem Zohornou a několika krajánků ze Skandinávie. Domácí vyrukovali s téměř kompletním kádrem. Chyběl pouze obránce Ján Mucha, jenž si natáhl třísla.

Jihočeši začali aktivně a bez respektu, mačkali soupeře v jeho obranné zóně, jenže v 8. minutě nevyužili přesilovku a vzápětí dostali lekci z jednoduchosti a efektivity. Po vyhraném buly napravo od Bláhovy klece bleskově otevřel skóre Vladislav Ušenin a brzy to bylo 0:2. Ruský tým zužitkoval svoji první přesilovku po necelé půlminutě trestu Martina Heřmana, když Kristian Kuusela převzal kotouč na modré čáře, protáhl se kolem obránce a zblízka po ledě zavěsil.

Ve druhé části začínali mít navrch domácí, jenže obránce Maxim Kondratěv ve 27. minutě šťastně nahodil kotouč a Rusové vedli o tři góly. Teprve Čermákova dorážka v početní převaze vynesla Motoru první úspěch. Budějovičtí přežili oslabení ve třech a v závěru si vystříleli remízu 4:4 i díky dalším dvěma využitým přesilovkám. V prodloužení ale Kirill Kapustin definitivně překlopil výsledek na ruskou stranu. Zápasu předcházela minuta ticha za exbudějovického útočníka Josefa Cvacha, jenž zemřel ve věku třiasedmdesáti let.

Přípravné utkání:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HK Amur Chabarovsk 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1)
29. Čermák (Žovinec), 43. Čermák (P. Pýcha ml.), 57. Heřman (J. Straka, R. Vráblík), 58. J. Suchánek (J. Straka) – 9. Vlad. Ušenin (Vjač. Ušenin), 11. Kuusela (Aťušin, Ramstedt), 27. Kondratěv, 50. Zub (T. Zohorna, Kuusela), 63. Kapustin (Li).
Rozhodčí:
Souček – Flegl, Zíka.
Vyloučení:
5:8.
Využití: 3:1.
Diváků: 3 400.
ČEZ Motor: O. Bláha – Fillman, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, P. Pácha ml., Zíb, Mazanec – Čermák, Pajić, Chovan, Nouza, J. Straka, Heřman, Žálčík (41. Babka), L. Rob ml., L. Květoň, Guman, Škoda, Kuchejda. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 16. srpna.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.