Absolutorium ve 2. lize si vysloužil jen Tábor. Zbývající jihočeské týmy dostaly velké příděly

14.01.2017

Z kvarteta zástupců českého jihu ve 27. kole druholigové skupiny Střed uspěl pouze Tábor, který zvítězil hladce 6:0 na ledě nevyzpytatelného Pelhřimova a pojistil si druhou příčku v tabulce, kterou uzavírají Písek, D. Servis a J. Hradec. První z nich houževnatě vzdoroval lídrovi z Havlíčkova Brodu, ale v přestřelce nedosáhl na body. David Servis s náhradním brankářem vyfasoval desítku ve Žďáru, hradecký Vajgar doma podlehl Kolínu, byť se dlouho držel.

ŽĎÁR / PÍSEK / PELHŘIMOV / J. HRADEC – Duel ve Žďáru začal pro budějovické servismany nešťastně. Za čtyřicet šest vteřin poprvé kapituloval debutující gólman Bořek Bubeníček, jenž předtím dělal náhradníka v Českém Krumlově a chytal podnikovku (Petr Spáčil nemohl nastoupit kvůli prasklé brusli). Jihočeši dokázali vyrovnat, ale ve druhé části se zhroutili. „Opakujeme stejné chyby a jsou to pořád ti samí hráči. Nedají si říct. Bohužel, kádr je úzký a jiné nemáme. Klobouk dolů před brankářem Bubeníčkem, v obraně jsme mu moc nepomohli,“ uvedl Rudolf Suchánek st., jeden z trenérů D. Servisu.

Písecký tým oslabený povoláním Filipa Vlčka do Motoru (vrátil se však Jiří Kepka z Německa) se na vlastním ledě přetahoval o vedení s lídrem soutěže Havlíčkovým Brodem, doplácel však na chyby a nezvládl závěr zápasu. Potíže domácím činil zejména stokilový autor hattricku Lukáš Endál a brodský kapitán Miroslav Třetina. „Vydařilo se nám úvodní dějství, ale do druhého jsme vstoupili laxně a umožnili hostům otočit skóre. Srovnali jsme, ale vzápětí jsme zase dostali gól navrch. Dalo se to uhrát, ale soupeř nás trestal,“ konstatoval trenér Karel Slabý.

Dělali hlouposti v koncovce

Nejlépe proklouzli 27. kolem táborští „kohouti“, kteří v Pelhřimově navázali na úspěšné novoroční tažení a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Namísto Tomáše Klestila dostal v brankovišti příležitost David Novák a vychytal nulu za přispění dobře pracujícího týmu, jemuž se podařilo zacelit mezeru po trojici chybějících zkušených obránců (Kanov, Dvořák, Liška). „Byli jsme lepší, kontrolovali zápas, ale nebylo to tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Pelhřimovští mají tuhý kořínek. V závěru jsme dělali hlouposti v koncovce, jinak mohlo být vyšší skóre,“ zalitoval hlavní kouč vítězů Tomáš Matušík.

Hradecký Vajgar po dvou vítězných jihočeských derby přivítal mužstvo Kolína, které po špatném začátku sezony stoupá tabulkou. Domácí mladíci se dlouho drželi. Skóre v jejich neprospěch hrozivě narostlo až v poslední čtvrthodině, kdy hosté těžili z přesilovek. „Výsledek je krutý a neodpovídá našemu výkonu. Odehráli jsme solidní zápas, aktivně napadali, bruslili. Měli jsme i šance. Soupeř nás nepřestřílel. Bohužel, rozhodčí přísně vylučoval naše hráče a dostávali jsme góly v oslabení,“ vraštil čelo hradecký kormidelník Milan Mazanec.

2. liga, skupina Střed, 27. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis 10:3 (1:1, 7:2, 2:0)
1. Pleva (Kunstmüller, Kuřítko), 21. T. Střecha (Kunstmüller, Krupka), 25. Kuřítko (L. Bureš, Červenka), 27. Červenka (Kuřítko), 27. T. Střecha (Kunstmüller, Smejkal), 29. D. Vítek (Gregar, Kolda), 30. Kuřítko (L. Bureš, Červenka), 35. Kuřítko (L. Bureš), 53. Kuřítko (L. Bureš), 54. Gregar (D. Vítek, Kovářů) – 10. Zayml (Žáček, Ferebauer), 28. Sumerauer (Fleischman), 40. Sumerauer (Jiří Bárta, Škopek).
Rozhodčí: T. Veselý – Klouda, Urubčík.
Vyloučení: 2:5.
Diváků: 511.
D. Servis: Bubeníček – Žáček, Škopek, Břečka, Babčuk, Pessr – Fleischman, R. Suchánek ml., Sumerauer, J. Volf, Zayml, Chaloupka, Vylíčil, Jiří Bárta, Ferebauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 14. ledna.

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 5:8 (4:2, 0:3, 1:3)
6. Hanus (Kepka, Sýbek), 9. Pašek (Kepka), 18. Kepka (Pašek), 19. Kepka (P. Procházka, Sýbek), 50. Pašek (Urbanec) – 1. Třetina (Přidal, Endál), 10. Endál (Chlubna, Třetina), 22. Kozlík (Voříšek), 24. Vala (Endál, Třetina), 38. Třetina (Semrád), 50. Chlubna (Kuchta, Navrátil), 54. Endál (Přidal, Třetina), 59. Endál (Třetina, Kulhánek).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, Oudes.
Vyloučení: 9:8, navíc Kepka (Písek) 5 minut + do konce.