Předseda Jihočeského hokeje Evžen Kostka hledí s optimismem na rozšíření Krajské ligy

04.06.2020

Volební konference Jihočeského hokeje, která se konala první červnový den, ponechala v obsazení krajského výkonného výboru kompletní sedmičku funkcionářů z uplynulého čtyřletého období. Předsedou zůstal někdejší elitní rozhodčí Evžen Kostka z Tábora, jenž deklaroval odhodlání pokračovat v rozdělané práci na poli hokejové mládeže a také při rozvoji Krajské ligy mužů. Jeho kolegy jsou Roman Fučík, Stanislav Kašpar, Milan Tripes, Radek Ťoupal, Milan Veselý a Jan Vít.


Č. BUDĚJOVICE – Pro Evžena Kostku (1963) nebude působení v čele Jihočeského hokeje (dříve krajský orgán ČSLH) žádnou novinkou. Do funkce usedl potřetí v řadě, předtím pracoval v komisi rozhodčích. K mužům v pruhovaném má nejblíž. Aktivně v roli čárového soudce působil dvě dekády mezi mantinely nejvyšší domácí soutěže, kde vytvořil skoro nerozlučnou dvojici s Václavem Českým z Písku. Loučil se v roce 2014 spolu s dalšími představiteli silné generace Milošem Bádalem, Romanem Pouzarem nebo hlavními Milanem Minářem a Radkem Husičkou. Zůstal však v kontaktu se soutěžemi jako videorozhodčí a delegát.

Nezměněný výkonný výbor Jihočeského hokeje naváže na rozpracované úkoly. „Podali jsme žádost o finanční podporu formou dotačních titulů od krajského úřadu, zejména k rozvoji našich čtyř hráčských výběrů v rámci projektu Výchova talentované mládeže. Rádi bychom také přispěli hokejovým subjektům na činnost, jako se nám loni podařilo materiálním vybavením notebooky a tiskárnami,“ říká Evžen Kostka. „Chceme usnadnit život klubům, které se ocitnou v současné době, následující sezoně a možná i sezonách příštích v nelehké finanční situaci. Budeme usilovat o rozšíření členské základny především mezi dětmi,“ vypočítává.  

Fanoušci na jihu Čech s rostoucím zájmem sledují Krajskou ligu mužů, do níž aktuálně podaly přihlášku dva nové kluby, HC Samson Č. Budějovice a HC Střelci J. Hradec. Počet účastníků se rozšířil na čtrnáct. „Může to být ku prospěchu věci,“ míní staronový předseda. „Zároveň to považuji za limitní počet pro soutěž organizovanou v jedné skupině. Dvacet šest zápasů v základní části, k tomu až devět možných v play off, to je na amatérské bázi opravdu hodně. Pokud by do budoucna projevily zájem přistoupit další týmy, museli bychom ligu rozdělit na dvě skupiny, případně zavést dvoustupňovou soutěž,“ má jasno.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
09. 07. 2020 Písečtí Králové rozšířili druholigový kádr o dvaatřicetiletého forvarda a klubového odchovance Tomáše Roda, jenž v minulé sezoně pauzíroval od hokeje a letos plánoval naskočit za Sokol Radomyšl v nejvyšší krajské soutěži. V předchozí kariéře nasbíral spoustu zkušeností v 1. lize (Písek, Ústí nad Labem, Třebíč, Prostějov, Most) a také extralize (celkem 50 utkání za Mladou Boleslav a České Budějovice). Krátce si zahrál 2. ligu ve Francii, naposledy účinkoval v druholigových Řisutech.
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web