Předseda Jihočeského hokeje Evžen Kostka hledí s optimismem na rozšíření Krajské ligy

04.06.2020


Volební konference Jihočeského hokeje, která se konala první červnový den, ponechala v obsazení krajského výkonného výboru kompletní sedmičku funkcionářů z uplynulého čtyřletého období. Předsedou zůstal někdejší elitní rozhodčí Evžen Kostka z Tábora, jenž deklaroval odhodlání pokračovat v rozdělané práci na poli hokejové mládeže a také při rozvoji Krajské ligy mužů. Jeho kolegy jsou Roman Fučík, Stanislav Kašpar, Milan Tripes, Radek Ťoupal, Milan Veselý a Jan Vít.


Č. BUDĚJOVICE – Pro Evžena Kostku (1963) nebude působení v čele Jihočeského hokeje (dříve krajský orgán ČSLH) žádnou novinkou. Do funkce usedl potřetí v řadě, předtím pracoval v komisi rozhodčích. K mužům v pruhovaném má nejblíž. Aktivně v roli čárového soudce působil dvě dekády mezi mantinely nejvyšší domácí soutěže, kde vytvořil skoro nerozlučnou dvojici s Václavem Českým z Písku. Loučil se v roce 2014 spolu s dalšími představiteli silné generace Milošem Bádalem, Romanem Pouzarem nebo hlavními Milanem Minářem a Radkem Husičkou. Zůstal však v kontaktu se soutěžemi jako videorozhodčí a delegát.

Nezměněný výkonný výbor Jihočeského hokeje naváže na rozpracované úkoly. „Podali jsme žádost o finanční podporu formou dotačních titulů od krajského úřadu, zejména k rozvoji našich čtyř hráčských výběrů v rámci projektu Výchova talentované mládeže. Rádi bychom také přispěli hokejovým subjektům na činnost, jako se nám loni podařilo materiálním vybavením notebooky a tiskárnami,“ říká Evžen Kostka. „Chceme usnadnit život klubům, které se ocitnou v současné době, následující sezoně a možná i sezonách příštích v nelehké finanční situaci. Budeme usilovat o rozšíření členské základny především mezi dětmi,“ vypočítává.  

Fanoušci na jihu Čech s rostoucím zájmem sledují Krajskou ligu mužů, do níž aktuálně podaly přihlášku dva nové kluby, HC Samson Č. Budějovice a HC Střelci J. Hradec. Počet účastníků se rozšířil na čtrnáct. „Může to být ku prospěchu věci,“ míní staronový předseda. „Zároveň to považuji za limitní počet pro soutěž organizovanou v jedné skupině. Dvacet šest zápasů v základní části, k tomu až devět možných v play off, to je na amatérské bázi opravdu hodně. Pokud by do budoucna projevily zájem přistoupit další týmy, museli bychom ligu rozdělit na dvě skupiny, případně zavést dvoustupňovou soutěž,“ má jasno.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie