Prvoligový Motor vybojoval s Třebíčí dva body. Tři si nezasloužil

23.10.2013

Druhá nejvyšší soutěž měla na pořadu 15. kolo. Budějovický Motor doma proti Třebíči nehrál dobře, ale díky bojovnosti otočil skóre. Hosté se minutu a třináct vteřin před třetí sirénou odhodlali k power play a podařilo se jim vyrovnat. Premiérový bod pro Jihočechy zařídil v prodloužení Antonín Melka, jenž se rozjel po levém křídle a přesnou střelou z kruhu překonal brankáře Faltera.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí trenéři měli potíže se složením obranného valu. Ze zdravotních důvodů chyběli Vráblík s Moravcem, nenastoupil ani Pavlíček. Na jejich pozicích dostali prostor mladíci Kříž, Semrád a Prokop. Premiérově se objevil také třiadvacetiletý Dominik Boháč, který letos odehrál sedm extraligových zápasů v barvách Škody Plzeň a vedení Motoru jej získalo na hostování s možností střídavého startu zpátky do západočeské metropole.

V útoku chyběl Boháčův plzeňský kolega Tomáš Pitule hostující pod Černou od minulého týdne. Po nastřelení kotoučem v tréninku nenasoukal nohu do boty a zůstal mimo hru. Budějovická obrana hned v úvodu chybovala a hosty poslal do vedení Jakub Čuřík, vnuk někdejšího budějovického trenéra Emila Pilouška. Mužstvo Horácké Slavie ale záhy platilo za nedisciplinovanost. Ve chvíli, kdy seděli za katrem Laš a Křivohlávek, vystřelil od modré čáry Aleš Kotalík a obránce Lukáš Kříž šikovně tečoval puk za Falterova záda.

Úřadovali Rob s Kotalíkem
Pro budějovický tým ale jakoby gól nebyl povzbuzením. Hráči bloudili po ledě, nedařila se jim rozehrávka a přechod do útoku, zmatkovali v defenzivní činnosti. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ještě v úvodním dějství vrátil hostům vedení Tomáš Fořt, jenž se protáhl po levém křídle kolem obránce Posmyka a nezastavil ho ani Halmoši. V polovině utkání hráči Třebíče zle dotírali na branku Motoru při vyloučení Melky a krátce po skončení přesilovky zvýšil náskok Křivohlávek střelou k pravé tyčce.

Jihočeši přes špatnou hru zvýšili bojovnost a ta se jim vyplatila. Nedlouho před závěrem druhého dějství z dorážky snížil Petr Šachl. Mezi 45. a 47. minutou dokonali obrat dvěma slepenými góly Luboš Rob s Alešem Kotalíkem, kteří se navzájem vystřídali v roli zakončovatele a přihrávajícího. Jednogólové vedení ale Motor neudržel při power play soupeře, kdy po vhazování nalevo od Halmošiho měl puk na holi obránce Jan Novák, ale nevyhodil ho z pásma. Důrazný Marek Laš naopak protlačil kotouč pod betonem do branky.

Prodloužení trvalo necelé tři minuty. Antonín Melka nechtěl čekat na nájezdy a rozhodl o premiérovém bodu. „Máme řadu zraněných, hráli jsme na tři pětky. Tím víc si cením, že naši mladí hráči dokázali v závěru vyrovnat. V nastaveném čase jsme si vytvořili šanci jako první, ale neproměnili,“ komentoval zápas třebíčský trenér Kamil Pokorný. „Hosté mají po Boleslavi a Olomouci nejlépe organizovaný tým. Uteklo nám tříbodové vítězství, ale vzhledem k průběhu jsme si ho ani nezasloužili,“ doplnil budějovický Radek Bělohlav.

1. liga, 15. kolo

HC Motor Č. Budějovice – HC Horácká Slavia Třebíč 5:4 pp (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 8. Kříž (Kotalík, Melka), 39. Šachl (Semrád), 45. L. Rob ml. (Kotalík), 47. Kotalík (L. Rob ml.), 63. Melka – 5. Čuřík (Laš), 19. Fořt (Kaut, Dlapa), 33. Křivohlávek (Raška), 59. Laš (Dlapa).
Rozhodčí: Pešina, Souček – Šperl, Samuel.
Vyloučení: 5:8, navíc Laš (Třebíč) 10 minut, Dolníček (Třebíč) 10 minut a do konce.
Diváci: 3 409.
HC Motor: Halmoši – Chmelíř, Prokop, Kříž, Jan Novák, Posmyk, Boháč, Semrád – Ondřej, Šachl, Skuhravý, Kotalík, L. Rob ml., Bárta, Třetina, Melka, Kuchejda, Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš, Prokeš. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 23. října.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.