Memoriál Pavla Háka v Soběslavi vyhrál tým budějovického David Servisu

03.09.2013

Neděle 1. září patřila na zimním stadionu v Soběslavi devatenáctému ročníku Memoriálu Pavla Háka. Zúčastnily se ho čtyři celky z Krajské ligy. Vedle domácího OLH Spartak Soběslav se představil loňský jihočeský přeborník TJ Loko Veselí nad Lužnicí, českobudějovický HC David Servis a letošní nováček nejvyšší krajské soutěže, tým HC Slavoj Žirovnice. Celkové prvenství vybojovalo mužstvo z jihočeské metropole.

SOBĚSLAV – Hákův memoriál se řídil zajímavým systémem. Každý s každým odehrál dvě třetiny po dvaceti minutách, přičemž každá třetina měla status samostatného miniutkání a jeho vítěz obdržel dva body do celkové tabulky. Nejlépe turnajem prošel tým David Servisu, který vstoupil do bojů vyrovnaným dvojutkáním s málo známým soupeřem ze Žirovnice. Budějovičtí zvítězili 1:0 a 3:2, přestože ve druhé části prohrávali 1:2 ještě dvě minuty před sirénou.

Premiérový gól v barvách servismanů dal Jiří Hanzal, jenž patří k posilám ambiciózního týmu. Zúčastnil se však pouze měření sil se Žirovnicí, v následujících duelech nenastoupil. Jeho spoluhráči si potom rozdělili body se Soběslaví (výsledky 1:3 a 2:0) a také v odvetě za poslední krajské finále s veselskou Lokomotivou (1:3 a 4:0). Dohromady nasbírali osm bodů a to jim stačilo k zisku vítězné trofeje.

Trenérská dvojice Jiří Fedur – Roman Horák dala příležitost všem hráčům ze širšího kádru včetně třech brankářů, musela však s krčením ramen přijmout velký počet omluvenek. Chyběli Rob st., Suchánek ml., Cibulka, Chaloupka, Bombic, Hejna ml., Lonsmín, Dal. Mikeš, Šťastný a brankář Kučera. Za David Servis nastoupili brankáři Bubeníček, Kavka, Studnička, obránci Vomela, Radouch, Cikán, M. Mrázek, Brus, Zíka, útočníci R. Šulčík, J. Hanzal, Daniel Mikeš, Moudrý, Pražák, Fleischmann, Šesták, Pintner, Arnold, Eliáš a Vaňous.

Z ostatních výsledků překvapilo vítězství žirovnického nováčka Krajské ligy nad úřadujícím přeborníkem z Veselí v poměru 2:0 ve druhé třetině. Lokomotiva nečekaně ztěžka nabírala páru, prohrála jednu třetinu také s David Servisem a remizovala 4:4 s domácím Spartakem. V konečné tabulce přesto skončila druhá se sedmi body. Třetí byla Soběslav (6 bodů) a čtvrtá Žirovnice (3). Kanonýry turnaje se čtyřmi góly byli veselský Martin Vlach a budějovický Roman Šulčík.

Organizátoři vyhlásili také nejlepší hráče jednotlivých týmů. Z vítězného celku se ocenění dočkal forvard Roman Šulčík, jenž přišel do David Servisu ze Strakonic. Za veselskou Lokomotivu byl nominovaný Martin Čáp, za soběslavský Spartak sklidil potlesk Vladimír Máca a za žirovnický Slavoj se těšil z volby Michal Stach.

(bol, lho)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.