Hokejisté Motoru nestačili na Hanáky. Podlehli svým hostitelům v Olomouci o dva góly

16.10.2013

Budějovický tým nevozí body zvenku. Uspěl pouze v Třebíči a Kadani. Další čtyři utkání prohrál, včetně zatím posledního v Olomouci. Do poloviny hrací doby drželi Jihočeši na Hané nerozhodný stav 1:1, ale potom dostali dva slepené góly a jejich hostitelé dokázali kontrolovat výsledek. Pro Motor znamená porážka opětovný pokles na osmou příčku. Olomouc si upevnila čtvrtou pozici.

OLOMOUC – Trenéři Bělohlav s Jágrem poslali do boje obvyklou sestavu, v níž chyběl jen aktuálně zraněný Antonín Melka. Na křídla čtvrté útočné řady zařadili mladíky Václava Paška a debutujícího Emila Švece. Stále ještě nemohli využít služby Luboše Roba mladšího, který se již dva týdny připravuje s juniorkou po návratu z Hradce Králové. Je však kmenovým hráčem HC České Budějovice se střídavým startem do hradeckého Mountfieldu, což je potřeba změnit na hostování do Motoru.

V polovině páté minuty získali Hanáci vhazování v útočném pásmu a obránce Jan Jaroměřský tvrdou střelou od modré čáry otevřel skóre. Domácí zůstávali v tlaku a nutili soupeře k faulům. Za katr šel Aleš Kotalík a brzy k němu přisedl Tomáš Prokop, což znamenalo jednaosmdesát vteřin v oslabení tři na pět. Hosté přežili nelehkou situaci a postupně srovnávali krok, přestože museli řešit několik dalších nepříjemností před vlastní brankou.

Podruhé nevyrovnali
Nástup do druhého dějství zvládli Jihočeši parádně. Václavem Skuhravým nahozený puk se odrazil od chumlu hráčů k Jiřímu Moravcovi a ten se trefil za záda brankáře Halásze. Následně však hosté nevyužili přesilovku a Georg Mavrojanidis nepotrestal hrubku olomouckých beků. Poté několikrát zahřmělo před klecí hájenou Dominikem Halmošim, ale také domácí vyšli naprázdno v početní výhodě.

V rozpětí dvou minut a jedenácti vteřin potom Olomoučtí de facto rozhodli o osudu utkání. Gól na 2:1 si započítal do statistiky Jan Knotek, jehož nahrávku ke vzdálenější tyčce nešťastně přesměroval Miroslav Třetina za brankovou čáru. Potřetí se Moravané radovali díky opakovaným střelám obránce Cartelliho, po nichž se puk vykutálel ze skrumáže k Aleši Jerglovi a ten mířil do odkryté branky.

Potvrzení náskoku zařídil v úvodu třetí třetiny Michal Vodný, na něhož po převzetí exkluzivní přihrávky od Jiřího Řípy čekala znovu odkrytá klec. Hosté odehráli bez efektu dvě přesilové hry a poté je podržel Halmoši, jenž vystihl Řípův úmysl při trestném střílení. Zakrátko Marek Vaniš tečoval střelu z pravého kruhu a hostům za stavu 2:4 svitla naděje na zvrat. Vynutili si tlak, který však zbrzdilo Bártovo vyloučení. Diváci v závěru sledovali už jen bitku mezi Švaňhalem a Prokopem, a neúspěšnou power play Motoru.

1. liga, 12. kolo

HC Olomouc – HC Motor Č. Budějovice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 5. Jaroměřský (Vodný), 32. Knotek (Ondrušek), 35. Jergl (Diviš), 42. Vodný (Řípa, Rác) – 21. Moravec (Skuhravý, Kotalík), 48. Vaniš (Ferebauer, Bárta).
Rozhodčí: Jeřábek, Vampola – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 7:5.
Diváci: 1 512.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, L. Kříž – Kotalík, Šachl, Skuhravý, Kuchejda, Ondřej, Bárta, Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš, Mavrojanidis, Pašek, Třetina, Švec. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 16. října.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.