Milevští sehráli smolný zápas v Děčíně a vracejí se bez bodů. Tábor byl doma suverénní

12.10.2013

Druhá liga ve skupině Západ pokračovala sedmým kolem stále bez týmu Jindřichova Hradce, který má karanténu. Milevsko na děčínském ledě vedlo 3:0, ale nakonec ve smolném utkání bez čtyř hráčů základní sestavy prohrálo 3:4. Tábor v domácím prostředí deklasoval bílinské Draky rozdílem sedmi gólů.

DĚČÍN / TÁBOR – Milevský tým prohrál popáté za sebou, podruhé pod vedením Jindřicha Zemana, který zůstal na střídačce sám po odstoupení hlavního kouče Bedřicha Rybáka. Do Děčína cestovali Jihočeši bez čtyř hokejistů, jimž dosud patřilo místo v základní sestavě. Obránce Pavel Procházka oznámil ukončení aktivní činnosti, útočník Jiří Fořt dal přednost lukrativní brigádě. Chyběl také veterán Michal Štych a mladý forvard Jan Sýbek, který havaroval při cestě z pátečního tréninku a zůstane delší dobu mimo hru.

Obrannou linii doplnil útočník Lukáš Drda a přestože hrál na pozici beka poprvé, zhostil se své role velmi dobře. Úvodní třetina se vydařila, Milevští vedli 2:0 a díky výbornému nástupu do druhého dějství zvýšili náskok ještě o jeden gól. Domácím se ale také povedlo skórovat a dostávali soupeře stále více pod tlak. Po špatném střídání hostujícího týmu přidali Severočeši kontaktní trefu a bylo otázku času, kdy vyrovnají. Stihli to ještě před druhou přestávkou.

Ve třetím dějství ale snaživí hosté drželi puk a nepouštěli hráče Děčína do svého obranného pásma. Přišla však 54. minuta, kdy domácí vyhráli buly a střela obránce Hříbala od modré čáry, kterou nešťastně tečoval jeden z milevských beků, skončila za zády jinak výborného brankáře Václava Pipka. K vyrovnání už nevedla střela Tomáše Novotného ani pokus Davida Homolky při power play. „Hráčům jsem poděkoval za odvedenou práci. Věřím, že v kompletním složení bychom bodovali,“ uvedl trenér Jindřich Zeman.

Milevsko se nadále krčí na předposlední příčce druholigové tabulky před hradeckým Vajgarem, který má k dobru dva nesehrané zápasy a kvůli karanténě zřejmě nenastoupí ani k dalšímu utkání ve středu 16. října. Zato mužstvo Tábora si polepšilo a po kanonádě proti bílinským Drakům, jimž na svém ledě nadělilo devítku, se posunulo na čtvrté místo se ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Spartak Pelhřimov.

U Jordánu bylo od počátku jasné, kdo se chopí režie zápasu. Domácí šli do vedení již v 6. minutě zásluhou Tomáše Hájka a jeho spolupráce s Michalem Klímou a Martinem Maříkem. Po první třetině byl stav 3:0 a po druhé dvacetiminutovce se skóre vyšplhalo na 8:0. V závěru Jihočeši polevili a nechali skórovat i mužstvo Bíliny. Konečný výsledek 9:2 zřejmě táborští hráči mají v oblibě, neboť navlas stejným poměrem vyhráli předchozí domácí duel 5. kola nad HC Řisuty.

2. liga, skupina Západ
7. kolo

HC Děčín – HC Milevsko 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Góly: 26. Pořický (Stezka, Zika), 28. Oliverius (Zika), 35. Zika (Stezka), 54. Hříbal (Oliverius) – 9. Novák, 14. Decsy (Homolka), 21. Urbanec (Hamerle).
Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 2:1.
Diváci: 375.
HC Milevsko: Pipek – Čunát, Marcel Dvořák, Drda, Srdínko, Jakič, Bartůněk – Urbanec, Novotný, Hamerle, I. Novák, Korous, Homolka, Sumerauer (21. Decsy), Heřmánek, Vejchoda. Trenér Jindřich Zeman.
Hráno 12. října.

HC Tábor – HC Draci Bílina 9:2 (3:0, 5:0, 1:2)

Góly: 4. Hájek (Klíma, M. Mařík), 6. Kanov (Seidl), 10. Kellner (Kolomý, Krätzer), 22. Kolomý (Klíma), 24. Kellner (T. Černý), 25. Kellner (Krätzer), 28. Seidl (M. Mařík), 34. Heršálek (Hájek), 45. M. Mařík (Hájek) – 44. Hrubant (Hartman, Novák), 48. Havlůj (Machulda, Hrdlička).
Rozhodčí: Pražák – Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 769.
HC Tábor: Klestil – Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, Heršálek, Liška, Hlaveš, Ošmyk – Kellner, Krätzer, Kolomý, Hájek, Sladký, Seidl, Kratochvíl, R. Pechánek, M. Mařík, Kouřil, Šimák. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.