Střelci Motoru si prodlužují dovolenou. Nezabrali ani v Ústí nad Labem

09.10.2013

Budějovický tým v 10. kole prvoligové soutěže nastoupil v Ústí nad Labem. Vyšel střelecky i bodově naprázdno. V posledních šesti utkáních dali hokejisté Motoru pouhé čtyři góly, přičemž dvakrát vůbec nenašli recept na překonání soupeřova brankáře. S takovou bilancí se začínají propadat do spodní poloviny tabulky.

ÚSTÍ NAD LABEM – Severočechům se v úvodu sezony příliš nedařilo, ale tentokrát se zahojili. V duelu s Motorem se opírali o výkony zkušených útočníků Alinče a Roubíka, expíseckého Roda, litvínovského pendla Skleničky a také exbudějovického obránce Kamila Černého. Hvězdou zápasu byl autor dvou přesných zásahů Jan Kloz a především gólman Michael Petrásek, jenž úspěšně zmařil všechny pokusy hostujících hráčů o zakončení.

Domácí se dostali do ráže při vyloučení budějovického Melky v polovině úvodního dějství. Roubíkovu dělovku z pravého kruhu sice Halmoši vyrazil, ale tlak ústeckého týmu pokračoval a třináct vteřin po vypršení přesilovky z toho byl vedoucí gól. Obránce Kamil Černý, který v dorosteneckém a juniorském věku působil pod Černou věží, napřáhl na modré čáře a puk se zastavil až v síti za Halmošiho zády. V závěru třetiny měl zajímavou šanci Dostálek, ale brankář hostí byl na místě.

Početní výhoda jim nepomohla
Po první změně stran se neujala Kuchejdova dělovka a krátce před polovinou utkání se začala plnit trestná lavice ústeckými borci. Pavlík se provinil podražením, Holomek držením protihráče. Budějovičtí hráli celkem tři minuty a dvacet sedm vteřin v početní převaze, z toho třiatřicet vteřin v pěti proti třem. S výjimkou Kotalíkovy rány z prostoru mezi kruhy ale gólmana Petráska nijak významně neohrozili. V dalším průběhu si vytvořil šanci domácí Roubík a na protější straně Ferebauer.

Ve 34. minutě se bekhendovým blafákem prosadil Jan Kloz a bylo to 2:0. V závěrečném dějství se čekal nápor Jihočechů, jenže po necelých sedmi odehraných minutách Kloz nahodil puk před budějovickou klec, překvapený Halmoši nestačil zareagovat a domácí se radovali z třetího zásahu. Diváci ve Zlatopramen aréně už neviděli mnoho vzrušujících momentů. Jejich tým si hlídal výsledek a hosté neměli sílu na obrat.

1. liga, 10. kolo
HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Motor Č. Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. K. Černý (Vávra), 34. Kloz (Baránek, Vaněk), 47. Kloz (Tůma).
Rozhodčí: Smitka, Schmejkal – Hynčica, Rozlílek.
Vyloučení: 6:3.
Diváci: 1 239.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, L. Kříž – Kotalík, Melka, Třetina, Bárta, Skuhravý, E. Turek, Ondřej, Šachl, Kuchejda, Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš, Prokeš.
Hráno: 9. října.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.