Střela zakončená padáčkem přes brankářovu hlavu pomohla Motoru splnit roli favorita

05.10.2013

Ve třech posledních vystoupeních mezi prvoligovými mantinely dali hokejisté budějovického Motoru všehovšudy dva góly, z toho jeden v nastaveném čase. Přesto si připsali do tabulky celkem pět bodů. Ke stoprocentnímu úspěchu v 9. kole nad posledním Mostem jim posloužil nápřah Davida Kuchejdy ve středním pásmu. Gólman Lukáš Horák nestihl adekvátně zareagovat a puk se mu kuriózně překulil přes hlavu za brankovou čáru.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Severočeši se od začátku v podstatě jen bránili a taktika jim vycházela. Zahušťovali prostor před brankou, do kterého domácí sice bušili, ale jejich koncovka byla neúčinná. Pokusy Třetiny nebo Přibyla skončily nezdarem, stejně jako akce Ondřeje se Šachlem. Až ve 20. minutě vyrazil na zteč David Kuchejda a před modrou čarou mohutně napřáhl. Mostecký obránce uhnul do strany, aby umožnil brankáři Horákovi dobrý výhled, ale ten jenom přibrzdil střelu a puk přes něho přepadl do klece.

Ukázalo se, že to byl rozhodující moment celého večera. Na další gól se téměř čtyři tisícovky diváků těšily marně a podprůměrný hokej jim nemohl přinést očekávaný požitek. Co bylo platné, že Budějovičtí rozjížděli jednu útočnou akci za druhou a snažili se střílet ze všech pozic, když ve finální fázi nedokázali soupeře rozebrat do šroubečku, ani viditelně přetlačit. Místy si počínali jako profesoři, chvílemi byli zbrklí a nepřesní jako dorostenci.

Power play nic nezměnila
Hráčům Motoru nebyly ku prospěchu ani přesilovky, kterých měli k dispozici dohromady šest. S výjimkou páté v pořadí na začátku třetího dějství, kdy soupeře uzavřeli v pásmu, všechny ostatní sehráli bez nápadu, bez důrazu a tím pádem i bez šancí. Některé střely v podání Jihočechů během zápasu vypadaly nebezpečně, ale brankář Horák své mostecké spoluhráče podržel. Do ideální pozice se dostal agilní Kuchejda v 52. minutě, jenže zblízka netrefil odkrytou klec.

Za zmínku stála i bomba Vaniše při hře čtyři na pět. Horák ji bravurně ukryl do lapačky. Hosté se dostávali před domácího gólmana Halmošiho jen sporadicky, přesto ho dokázali postrašit. Jejich nejaktivnější útočník Zdeněk Tauš si v první třetině troufl na střelu i ve vlastním oslabení, a v dalším průběhu zápasu ještě několikrát vyzkoušel Halmošiho pozornost. Do vyložené šance se však Severočeši nedostali.

Dvacet sedm vteřin před třetí sirénou se celek Mostu odhodlal k power play, ale gólová příležitost se nedostavila. „Za bojovnost jsme mohli uhrát bod,“ přemýšlel nahlas hostující trenér Kamil Kašťák. „Chtěli jsme útočit i s rizikem a dát víc gólů. Hráči se do toho tlačili, což dokazuje počet střel. Jeden gól je málo. Mrzí mě to kvůli divákům. Budeme na tom pracovat,“ sliboval budějovický kouč Radek Bělohlav.

1. liga, 9. kolo
HC Motor Č. Budějovice – HC Most 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 20. Kuchejda (Posmyk).
Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 4:6.
Diváci: 3 722.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Kříž – Kotalík, Melka, Třetina, Ondřej, Šachl, Kuchejda, Ferebauer, Skuhravý, Vaniš, Bárta, Přibyl, E. Turek. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 5. října.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.