Z budějovických mládežníků si nejlépe vedl starší dorost

30.09.2013

Českobudějovická mládež má za sebou poněkud chudší víkend pokud jde o počet odehraných zápasů. Junioři v extralize vůbec nenastoupili. V 7. kole se těšili z volného losu a duel 8. kola v Pardubicích byl odložený kvůli viróze v týmu Východočechů. Také starší dorost sehrál proti plánu místo třech extraligových utkání pouze dvě. Výsledková bilance nebyla špatná. Všechny týmy dokázaly bodovat.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zatímco junioři si užívali svatováclavské volno, přivítali starší dorostenci HC Č. B. na svém ledě družstvo Mladé Boleslavi. Svěřenci Jana Trummera a Filipa Turka ovládali kluziště, ale branka soupeře byla pro ně dlouho zakletá. Nakonec jako první inkasoval jinak zívající domácí gólman Kváča. Jeho spoluhráči vyrovnali minutu před třetí sirénou, kdy hráli power play v šesti proti čtyřem. Vynutili si prodloužení a v samostatných nájezdech získali prémiový bod.

Nádledně se budějovičtí starší dorostenci přesunuli k jihočeskému derby do Písku, kde oplatili svému soupeři porážku z úvodu sezony a připsali si na konto tři body za výsledek 3:1. Mladší dorost HC Č. B. cestoval nejprve do Mladé Boleslavi a letos poprvé venku neuspěl. Ještě v 53. minutě hosté vedli 3:2, ale domácí dvěma přesnými zásahy otočili stav. Na ledě extraligového nováčka Žďáru nad Sázavou potom Budějovičtí museli hodně bojovat, aby nakonec vydřeli vítězství 2:1.

B-tým v lize mladšího dorostu cestoval ke svému dalšímu vystoupení na Vysočinu, kde sehrál vyrovnanou partii s Duklou Jihlava, ale body si neodvezl. Konečné skóre vyznělo poměrem 4:2 pro domácí. V ligovém pokračování se béčko představilo v Budvar aréně proti Mladé Boleslavi, ale střelci měli zcela vychýlenou mušku. Tedy ti budějovičtí. Středočeši se zakončením neměli problém a zaslouženě zvítězili poměrem 3:0.

(may, lho)

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.