Z jihočeských týmů ve 2. lize uspěl jediný Tábor, který veze tři body ze Žďáru

28.09.2013

Ve čtvrtém kole druholigové soutěže hráli všichni tři jihočeští zástupci na kluzištích soupeřů. Na body dosáhli pouze Táborští, kteří si ve Žďáru nad Sázavou připsali třetí letošní vítězství. Podruhé za sebou naopak vyšel naprázdno celek Milevska, tentokrát se mu nevedlo v Pelhřimově. Hradecký Vajgar zůstal poslední v tabulce, když na ledě pražské Kobry zaznamenal čtvrtou porážku v řadě.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU / PELHŘIMOV / PRAHA - Táborští hráči po předchozím domácím neúspěchu s Kobrou Praha absolvovali individuální pohovory s trenéry a zřejmě i díky tomu nastoupili do utkání ve Žďáru se znatelně vyšší mírou odpovědnosti. Hned v úvodu sice měli prvního vyloučeného, ale dokázali se ubránit a potom také jim soupeř nabídl hru v početní převaze. Využili ji k otevření skóre. Na konci třetiny dokázalo žďárské mužstvo srovnat, jenže David Kellner bleskově vrátil vedení hostům.

V závěru úvodního dějství se stihl ještě poprat Ondřej Liška. Místo něho však rozhodčí kuriózně vyloučil Radka Pechánka na 2 + 2 minuty. Prostřední dvacetiminutovka patřila znovu Táborským, když Michal Klíma dostal perfektní přihrávku od Kanova a svým druhým gólem zvýšil na 1:3. Na pečetící čtvrtý gól hostí ze 49. minuty odpověděli Žďářané až čtyři vteřiny před klaksonem. „Všichni hráči odvedli výbornou práci. Velkou pochvalu zaslouží obrana podpořená Míšou Pancem,“ nešetřil uznáním trenérský asistent Radek Jindra.

Doplatili na oslabení
Hokejisté Milevska se představili v kdysi jihočeském Pelhřimově a proti lídrovi tabulky drželi po první třetině vyrovnaný stav. Domácí Lední Medvědi šli sice brzy do vedení, ale Tomáš Novotný bekhendem přehodil lapačku gólmana Brabce a bylo to 1:1. O majiteli plného počtu bodů se rozhodlo v prostředním dějství, kdy domácí třikrát překonali Jiřího Škubala (dvakrát z přesilovky), jenž si odbýval premiéru v milevském dresu. V této fázi hry ale soudci neuznali pravděpodobně regulérní Fořtův gól.

Na začátku třetí třetiny přidali Pelhřimovští čtvrtý zásah a bylo definitivně jasno. Hosté korigovali až necelé dvě minuty před závěrem v početní výhodě, kdy zblízka zakončoval důrazný Lukáš Drda. Svěřenci trenérů Rybáka a Zemana doplatili na svoji nedisciplinovanost. Deset dvouminutových trestů se muselo projevit na hře i na výsledku. Negativní dopad na jejich výkon měly rovněž nepřesné verdikty rozhodčích.

Hradecký Vajgar potřeboval v Praze na ledě Kobry nutně bodovat a po první třetině vedl nadějným poměrem 3:1. Domácí ale postupně stahovali ztrátu a ve třetím dějství dokonali šťastný obrat. Odsoudili Jihočechy k setrvání na dně tabulky. Za hosty poprvé nastoupil extraligový a reprezentační veterán Jindřich Kotrla, který se před mistrovskou sezonou připravoval s budějovickým Motorem. Dvěma góly se blýskl hrající asistent Luboš Voříšek.

2. liga, skupina Západ
4. kolo
SKLH Žďár nad Sázavou – HC Tábor 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 19. Kotlík (Střecha, Kolda), 60. Kotlík (Střecha) – 6. Klíma (R. Pechánek, Hlaveš), 20. Kellner, 29. Klíma (Kanov), 49. R. Pechánek (Kanov).
Rozhodčí: Kareš – Huryta, Urupčík.
Vyloučení: 7:12.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 519.
HC Tábor: Panec – Černý, Heršálek, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Klíma, Liška, Havran – Mařík, Krätzer, Kellner, Hájek, R. Pechánek, Seidl, Kratochvíl, Sladký, Kolomý. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
Hráno 28. září.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Milevsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 8. Tecl (Marek Hadrava, Plachý), 27. Adam (Martin Hadrava), 28. Vylíčil (Votápek), 40. Marek Hadrava (Plachý), 43. Svoboda (Vylíčil) – 14. Novotný (Nevolný), 59. Drda (Hlinka).
Rozhodčí: Pražák – Mertl, Samuel.
Vyloučení: 5:10.
Využití: 3:1.
Diváci: 350.
HC Milevsko: Škubal – Marcel Dvořák, Čunát, Štych, Jakič, P. Procházka, P. Hlinka – Urbanec, Heřmánek, Hamerle, I. Novák, Sumerauer, Homolka, Decsy, Korous, Fořt, Nevolný, Pouch, Novotný. Od 21. navíc Vejchoda, od 41. Drda. Trenéři Bedřich Rybák a Jindřich Zeman.

HC Kobra Praha – KLH Vajgar J. Hradec 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)
Góly: 18. Čurda (M. Ton), 30. Malý (Pohl, Čurda), 46. Kocman (Pohl, M. Ton), 47. Strnad (Bárta, Mouček) – 4. Voříšek (Jasečko), 16. Kotrla (Voříšek), 18. Voříšek (Kotrla).
Rozhodčí: Sýkora – Ledinský, Beránek.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:0.
Diváci: 60.
KLH Vajgar: Kůdela – Tržil, Jasečko, Tupý, Klement, Procházka, Kolařík – Marek Dvořák, Voříšek, Kotrla, Kocar, Šperger, Záhora, J. Mazanec, Tomšík, Glabazňa. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.