Rybníkáři v Hokejovém centru Pouzar se letos rozdělí do červené a modré skupiny

07.10.2014


K nejvíce sledovaným amatérským soutěžím na jihu Čech patří Rybníkářská hokejová liga, která vstupuje do pátého ročníku s rozšířeným počtem sedmnácti účastníků. Zápolení o body bude probíhat ve dvou skupinách, červené a modré, přičemž vítězné celky získají Červený resp. Modrý pohár a následně se mezi sebou utkají o Červeno-modrý pohár. Většina plánovaných zápasů se uskuteční v Hokejovém centru Pouzar.


JIŽNÍ ČECHY – Výjimkou bude duel mezi HC Motorfans a HC Warriors, jehož svědkem se stane ve středu 22. října budějovická Budvar aréna, a podle dohody mezi kluby se sem přesunou možná i některá další utkání. Zahajovací souboje jsou na programu ve čtyřdvorské Pouzarově hale v neděli 12. října, kdy proti sobě od 10. 15 hodin nastoupí HC Trendy a HC Turbo Turtles. Po nich se v pravé poledne utkají HC Pekárna Srnín a HC Ledenice.

Soutěž se letos rozšířila z dvanácti na sedmnáct týmů. „Vyhlášení výsledků minulého ročníku se dostalo do novin a televize. Díky tomu nás oslovily další amatérské celky a my jsme se vůbec nebránili jejich zapojení. Kvůli termínům jsme ale ligu rozdělili na dvě skupiny, abychom stihli odehrát všechny zápasy do dubna, než se hráči rozjedou na chaty a chalupy,“ usmívá se předseda RHL Pavel Lískovec, jenž založil soutěž v roce 2010 společně s Karlem Pekařem ze Štěpánovic.

Zpočátku se hrálo nejen v krajském městě, ale také v Třeboni, Veselí nad Lužnicí a Soběslavi. Po zprovoznění Hokejového centra Pouzar se soutěž nastěhovala do budějovické městské části Čtyři Dvory. Respektují se pravidla ČSLH uzpůsobená veteránskému hokeji, mírně se však odlišují regule pro červenou a modrou skupinu, z nichž první se považuje za výkonnostně vyšší. V obou se shodně provádějí trestná střílení za úmyslný faul, pokud postižený hráč přejel středovou čáru.

Amatéři se mohou učit od ligistů
Při dalších přestupcích dochází k vyloučení hráčů. V červené skupině si hráč odpyká na hanbě tři minuty hrubého času a jeho tým hraje oslabený. V modré skupině zpytuje hříšník svědomí čtyři minuty hrubého času, ale soupeři pokračují ve stejném počtu hráčů. Na soupiskách v červené skupině mohou v každém týmu figurovat dva registrovaní borci (maximálně na okresní úrovni), v modré skupině za každé mužstvo smí hrát jeden hráč okresní úrovně pět let po ukončení závodní činnosti a jeden hráč vyšší úrovně po desetileté pauze.

Cestu do RHL si našla některá známá jména. V kádru budějovického HC Trendy se kupříkladu nachází Jaroslav Brabec, jenž kdysi válel extraligu a nyní je trenérem hradeckého Vajgaru. Za HC Radoni v uplynulé sezoně nastupoval Roman Fousek, rovněž bývalý ligový hokejista, v současnosti kouč David Servisu. Zápasy červené skupiny řídí dvojice rozhodčích, v modré skupině může pískat jeden soudce. V červené skupině se soupeři utkají každý s každým třikrát, v modré dvakrát.

K favoritům červené skupiny budou patřit obhájce titulu HC Nicotrans a zřejmě i HC Větřní. „Zatím neznáme sílu nově přijatých mužstev z Krumlovska. Možná se mezi nimi nachází nějaký skrytý finalista,“ připouští Pavel Lískovec, jenž by rád viděl mezi nejlepšími také svůj HC Trendy. Bližší informace k soutěži včetně zápasového programu a podrobných soupisek obsahujících fotografie lze vyhledat na internetových stránkách www.rhl-hcp.cz.

Ladislav Lhota
s přispěním Jana Mojžíše

 


Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie