Mužstvo Tábora podruhé za sebou bralo dva body. Hráči Vajgaru odpočívali

20.09.2014

Ve 2. kole třetí nejvyšší soutěže si celek Tábora vybojoval druhé vítězství, ale zatím stále čeká na tříbodový úspěch po základní hrací době. Na úvod si „kohouti“ připsali dva body po samostatnách nájezdech v Děčíně, druhý pokus na vlastním ledě proti Klatovům uzavřeli ve druhé minutě prodloužení. Jejich jihočeský druholigový souputník z Jindřichova Hradce měl tentokrát volný los díky lichému počtu účastníků (původně měl hrát s vyřazeným Berounem).

TÁBOR – Před domácí premiérou letošního ročníku 2. ligy sklidil potlesk od solidně zaplněného táborského hlediště zdejší rozhodčí Evžen Kostka, jenž coby čerstvý padesátník ukončil působení čárového v extralize. Věk mu však nebrání pískat nižší soutěže, ani pokračovat ve funkci předsedy Jihočeského krajského výboru ČSLH. Zahajovací proslov a úvodní buly poté vzala do své režie místostarostka Olga Bastlová.

Na soupisce „kohoutů“ chyběl pendlující zadák Jakub Suchánek, jenž byl tentokrát k dispozici prvoligovému Motoru, a také produktivní útočník Martin Mařík, který sice na rozdíl od prvního utkání v Děčíně měl již povolené hostování z mateřského Jindřichova Hradce, ale do zbroje ho nepustily střevní potíže. Domácí si od začátku vytvářeli tlak, chvílemi až drtivý, ale dokázali z něho vytěžit během první třetiny jediný gól. Postaral se o něj Dominik Barbora, letní posila z Kolína.

Potřebují se ukáznit
Druhé dějství dostalo úplně jiný obraz a také skóre se z pohledu Jihočechů nepříjemně změnilo. Po čtyřiceti minutách byl stav 1:3. „Hra byla strašně rozkouskovaná. Postaral se o to rozhodčí. V žádném případě se na to ale nevymlouváme. Za nedisciplinovanost jsme zaplatili velkým počtem trestů a ztratili dva důležité hráče kvůli vyloučení do konce zápasu. O přestávce jsme museli v kabině udělat bouřku,“ poznamenal hlavní kouč Tomáš Matušík.

Hromobití vrátilo táborské hráče do správných kolejí a ve zbývající části sobotního večera znovu převyšovali svého soupeře. Dokonce byli blízko k vítězství za tři body, jenže Heršálkovu střelu z kruhu zblokoval zvednutou nohou klatovský obránce ležící v brankovišti. Výsledek pečetil ve druhé minutě nastaveného času domácí kapitán Jakub Matušík. Třemi kanadskými body se blýskl zkušený Jan Boháč, který je pro mužstvo velkým přínosem. „Zápas nás poučil v tom, že musíme výrazně zlepšit disciplinovanost,“ dodal Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ

2. kolo

HC Tábor – SHC Klatovy 4:3 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 – 1:0)
Góly: 8. Barbora (J. Boháč), 44. Seidl (M. Havran, J. Boháč), 55. J. Boháč, 62. J. Matušík (Seidl, L. Heršálek) – 22. Vondryska, 34. Topinka (Bastl, Zeman), 36. Pondělník (Pouska, Vondryska).
Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Marek.
Vyloučení: 10:11, navíc L. Kříž, Krätzer (oba Tábor) 10 minut + do konce, Kubec (Klatovy) 10 minut.
Diváků: 1 250.
HC Tábor: Panec – M. Havran, T. Černý, L. Kříž, Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek – Seidl, Mrkvička, Kellner, Krätzer, J. Matušík, Kolomý, Barbora, J. Boháč, P. Zayml. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 20. září.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.