Veteráni Motoru absolvovali v Pasově náročnou zápasovou zkoušku a obstáli se ctí

07.10.2013

Veteráni Old Boys Motor České Budějovice odehráli první zápas letošní sezony a hned si dali pořádnou porci. V rámci oslav desátého výročí založení hokejového klubu v bavorském Pasově nastoupili exhibičně proti místnímu celku, který je účastníkem regionální ligy. Hráli podle pravidel bez veteránských omezení a naplno třikrát dvacet minut čistého času. Vybojovali přijatelnou porážku 7:9.


PASOV – Sobota 5. října byla sváteční pro hokejisty v bavorském městě u soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Agilní klub EHF Black Hawks Passau si připomínal deset let své činnosti a pozval k přátelskému utkání budějovické Old Boys. Domácí celek poskládaný z hráčů ve věku od osmnácti do třiceti let měl dopředu jasnou výhodu proti Jihočechům, na jejichž soupisce figuruje většina borců starších pětatřiceti let.

Další hendikep z pohledu hostí představovala pravidla. Hrálo se bez výjimky podle regulí platných pro soutěže dospělých, tedy i s možností hry do těla nebo střelby golfovým úderem. Hrací doba se nekrátila, třetiny se počítaly klasicky po dvaceti minutách čistého času. „Kluci toho měli plné kecky,“ vtipkoval vedoucí mužstva Jan Budinský.

Celý zápas naštěstí probíhal velice slušně a korektně. Na trestnou lavici usedl jediný domácí hráč, který byl vyloučený na dvě minuty za podražení. „Dopředu jsme bavorským hokejistům řekli, kluci, neblbněte, stojí proti vám samí starší pánové. Vzali si to k srdci,“ vyzdvihl Budinský přístup Němců v duchu fair play.

Hvězdou Jihočechů byl gólman David Dědič, blýskli se rovněž autoři hattricků Václav Král a František Mrázek. Svůj první zápasový start na zahraničním ledě oslavil gólem střední útočník Luboš Kukla hostující v barvách Old Boys z týmu Budvaru. Velký aplaus při představování sklidil obránce Miroslav Dvořák, jenž v Pasově před časem působil. Během společné večeře po utkání převzali hosté pamětní medaile.

Přátelské utkání
EHF Black Hawks Passau – Old Boys Motor Č. Budějovice 9:7 (1:1, 4:3, 4:3)

Góly za poražené: V. Král 3, Fr. Mrázek 3, L. Kukla.
Sestava Motoru: Dědič – M. Stárek, R. Suchánek st., Císler, R. Bauer, M. Dvořák ml. – V. Král, R. Ťoupal, Fr. Mrázek, Butal, Rek, R. Mařík, Klosse, L. Kukla, Plojhar. Trenéři Stanislav Bauer a Josef Cvach.

(bud, lho)


Warning: array_shift() expects parameter 1 to be array, null given in /data/web/virtuals/78938/virtual/www/components/article.inc.php on line 24
Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web