Veteráni Motoru absolvovali v Pasově náročnou zápasovou zkoušku a obstáli se ctí

07.10.2013

Veteráni Old Boys Motor České Budějovice odehráli první zápas letošní sezony a hned si dali pořádnou porci. V rámci oslav desátého výročí založení hokejového klubu v bavorském Pasově nastoupili exhibičně proti místnímu celku, který je účastníkem regionální ligy. Hráli podle pravidel bez veteránských omezení a naplno třikrát dvacet minut čistého času. Vybojovali přijatelnou porážku 7:9.


PASOV – Sobota 5. října byla sváteční pro hokejisty v bavorském městě u soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Agilní klub EHF Black Hawks Passau si připomínal deset let své činnosti a pozval k přátelskému utkání budějovické Old Boys. Domácí celek poskládaný z hráčů ve věku od osmnácti do třiceti let měl dopředu jasnou výhodu proti Jihočechům, na jejichž soupisce figuruje většina borců starších pětatřiceti let.

Další hendikep z pohledu hostí představovala pravidla. Hrálo se bez výjimky podle regulí platných pro soutěže dospělých, tedy i s možností hry do těla nebo střelby golfovým úderem. Hrací doba se nekrátila, třetiny se počítaly klasicky po dvaceti minutách čistého času. „Kluci toho měli plné kecky,“ vtipkoval vedoucí mužstva Jan Budinský.

Celý zápas naštěstí probíhal velice slušně a korektně. Na trestnou lavici usedl jediný domácí hráč, který byl vyloučený na dvě minuty za podražení. „Dopředu jsme bavorským hokejistům řekli, kluci, neblbněte, stojí proti vám samí starší pánové. Vzali si to k srdci,“ vyzdvihl Budinský přístup Němců v duchu fair play.

Hvězdou Jihočechů byl gólman David Dědič, blýskli se rovněž autoři hattricků Václav Král a František Mrázek. Svůj první zápasový start na zahraničním ledě oslavil gólem střední útočník Luboš Kukla hostující v barvách Old Boys z týmu Budvaru. Velký aplaus při představování sklidil obránce Miroslav Dvořák, jenž v Pasově před časem působil. Během společné večeře po utkání převzali hosté pamětní medaile.

Přátelské utkání
EHF Black Hawks Passau – Old Boys Motor Č. Budějovice 9:7 (1:1, 4:3, 4:3)

Góly za poražené: V. Král 3, Fr. Mrázek 3, L. Kukla.
Sestava Motoru: Dědič – M. Stárek, R. Suchánek st., Císler, R. Bauer, M. Dvořák ml. – V. Král, R. Ťoupal, Fr. Mrázek, Butal, Rek, R. Mařík, Klosse, L. Kukla, Plojhar. Trenéři Stanislav Bauer a Josef Cvach.

(bud, lho)


Warning: array_shift() expects parameter 1 to be array, null given in /data/web/virtuals/78938/virtual/www/components/article.inc.php on line 24
Krátké zprávy
26. 06. 2019 Druholigový tým HC Tábor v nadcházející sezoně jako první otestuje exotického nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, mužstvo China Gold Dragon. V rámci úvodního kola skupiny Střed ve středu 11. září se oba supeři potkají na Zimním stadionu ve Slaném, kde budou Číňané hrát domácí zápasy. Trénovat budou v Kladně.
25. 06. 2019 Do prvoligového Motoru na try out přichází jednadvacetiletý útočník Ben Hawerchuk, syn slavného hokejisty Dale Hawerchuka (1 508 kanadských bodů v 1 285 zápasech NHL a Stanley Cupu, vítěz dvou Kanadských pohárů). Mladší z rodu Hawerchuků v uplynulých sezonách nastupoval za tým Barrie Colts v Ontario Hockey League.
24. 06. 2019 Trenéři mládeže Motoru České Budějovice se sešli v kopačkách a fotbalových dresech na turnaji v Lipí nedaleko jihočeské metropole. Skončili druzí s bilancí třech vítězství a jedné porážky. Nastoupili Filip Čížek, Adam Vylíčil, Richard Heřmánek, Roman Fousek, Milan Dančišin st., František Čech, Ladislav Kolda st., Rostislav Kadlec (ten byl vyhlášený nejlepším brankářem), Jakub Čelikovský a Filip Hejda. Pomohl také hráč prvoligového celku Milan Dančišin ml.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web