K úspěchu v Třebíči stačily Motoru dva góly. Jihočechy podržel brankář Halmoši

14.09.2013

Českobudějovický Motor získal první body. Ve druhém kole 1. ligy uspěl na horkém ledě v Třebíči, kde si poradil s nebepečným týmem Moravské Slávie. Domácí vedli od 11. minuty zásluhou Tomáše Vondráčka, jenž dorazil Malenovu střelu, ale Jihočeši ve druhém dějství obrátili stav. Za záda domácího gólmana Faltera se trefili Jiří Ferebauer a Marek Vaniš. Hrdinou zápasy se stal Dominik Halmoši v brance Motoru, který pokryl čtyřiačtyřicet střel.

TŘEBÍČ – Halmošimu se nezdařila pouze reakce na střelu Rostislava Maleny od modré čáry na konci 11. minuty. Vyrazil puk pouze před sebe a křídelník první řady domácích Tomáš Vondráček dorážkou pohodlně otevřel skóre. Hosté vyrovnali necelé tři minuty po zahájení prostředního dějství. Při hře čtyři na čtyři, kdy za katrem seděli Milan Hruška a Václav Skuhravý, posunul obránce Jan Novák kotouč do jízdy Jiřímu Ferebauerovi, ten se dostal do sóla a bekhendovou kličkou překonal Martina Faltera.

Ve 32. minutě měli obrovskou příležitost domácí hráči Nahodil s Vondráčkem, ale Halmoši se štěstím vyřešil nepříjemnou situaci. O čtyři minuty později přišla velká chvíle Marka Vaniše, jenž dostal puk od Ferebauera, protáhl se kolem mantinelu, obešel také beka s bílou hvězdou na hrudi a střelou přes beton ležícího brankáře Faltera zajistil hostům vedení. Nakonec se ukázalo, že jeho gól byl vítězný.

Závěr druhého dějství patřil hráčům Slávie, kteří se nastěhovali do pásma Motoru, ale ze svého tlaku pranic nevytěžili. Bez úspěchu skončily slibné pokusy Dlapy, Němce, Laše, Dolníčka i Čuříka. V bojovné třetí třetině se Budějovičtí snažili uhájit nejtěsnější náskok a hlavně v závěrečných minutách jim to dalo hodně práce. Třebíčský trenér Kamil Pokorný šestačtyřicet vteřin před sirénou sáhl po oddechovém času a poté odvolal brankáře.

Domácí zahájili power play a posledních čtyřiadvacet vteřin hráli dokonce v šesti proti čtyřem, neboť hostující kapitán Aleš Kotalík šel na trestnou lavici za hákování. Bílé hvězdy obléhaly budějovickou klec, ale za Halmošiho záda neprošla ani střela Milana Hrušky. Došlo ještě na potyčku mezi Tomášem Vondráčkem a Janem Novákem, skóre se však již nezměnilo.

1. liga, 2. kolo
HC Horácká Slávia Třebíč – HC Motor Č. Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Vondráček (Malena, Wasserbauer) – 23. Ferebauer (Jan Novák), 36. Vaniš (Ferebauer, Posmyk).
Rozhodčí: Vampola – Klein, Toman.
Vyloučení: 5:7.
Diváci: 2 130.
HC Motor: Halmoši – Posmyk, Vráblík, Jan Novák, Moravec, Semrád, Pavlíček, Prokop – Třetina, Skuhravý, Kotalík, Mavrojanidis, Melka, Bárta, Ondřej, Šachl, Kuchejda, Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 14. září.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.