Milevský tým zkolaboval při pětiminutovém trestu Srdínka. Do 2. ligy postupuje Trutnov

27.03.2014

Odveta za domácí barážovou porážku se Jihočechům na trutnovském ledě nepovedla. V prostřední dvacetiminutovce inkasovali osm gólů, z toho plných pět v průběhu pětiminutového oslabení, které si vykoledoval obránce Srdínko za faul na domácího Maška. Vítězný celek Trutnova se stal novým účastníkem 2. ligy, zatímco Milevsko sestupuje.

TRUTNOV – Bez útočníků Fořta a Novotného, také bez obránce Štycha, jenž zůstal v pozici asistenta na střídačce, nastoupil milevský tým na severu Čech se snahou odčinit porážku z úvodního duelu, kterou si de facto způsobil vlastní nedisciplinovaností. Jenže odhodlání trutnovských hráčů bylo asi větší a na jejich stranu se rovněž přikláněla rutina. Výsledek se začal rodit už v polovině 5. minuty, kdy domácí vyhráli buly v útočném pásmu a brankář Pipek nedosáhl na dělovku Davida Smékala.

Při trestu Kozáka v 15. minutě zívala odkrytá klec na milevského Korouse, ale ten přestřelil. Hosté byli aktivnější, ale nedokázali překonat brankáře Biegla ani v další přesilovce, kdy měl blízko k vyrovnání kapitán týmu Josef Urbanec. Ve 25. minutě propadla Václavu Pipkovi těsně nad betonem bekhendová střela, jejímž autorem byl znovu David Smékal. Naděje Milevska se počínaly hroutit.

Chyběla jim zkušenost a sesypali se
O šest minut později přidal trutnovský útočník Veselý třetí trefu, ale skutečná pohroma ještě čekala za dveřmi. Vstoupila na led ve 33. minutě krátce poté, co Pavel Srdínko úderem do hlavy fauloval domácího Libora Maška a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Jihočeši inkasovali pět gólů v oslabení, přičemž pátý z nich padl při hře tři na pět, neboť mužstvo pykalo za ironicky vyznívající přečin klasifikovaný jako příliš mnoho hráčů na ledě.

Milevští trenéři ve 34. minutě vyměnili brankáře, ale střídající Jiří Škubal obdržel během čtyř minut takový náklad, že se musel znovu vrátit Václav Pipek. Za stavu 9:0 po druhé třetině se již celá trutnovská hala radovala z postupu domácího týmu do 2. ligy. Zkušeného brankáře Radovana Biegla zastoupil náhradník Pavel Škop, který neudržel dvě střely milevských hráčů a výsledek doznal z pozice poražených alespoň částečnou kosmetickou úpravu.

Špatná sezona jihočeského týmu dostala i nepovedenou tečku. „Sérii s Trutnovem jsme si pokazili už doma. Měli jsme dát ve druhé třetině pět gólů a bylo po zápase. Určitě jsme nebyli horším týmem a to platí rovněž o první třetině v Trutnově, kdy jsme častěji stříleli, ale neskórovali. Při pětiminutovém oslabení jsme potom dostávali jeden gól za druhým a kluci se sesypali. Nemáme dost zkušených borců pro takový boj. Neplatí to o gólmanech, ten náš byl srovnatelný, ale o hráčích v poli,“ uvedl kouč Václav Kmoníček.