Tábor si potřetí poradil s Pelhřimovem a může zahájit přípravu na semifinále play off 2. ligy

11.03.2014

Dvakrát využili domácí prostředí, mezitím jednou vyhráli venku a dohromady nastříleli šestnáct gólů. Taková je bilance táborského mužstva ve čtvrtfinálové sérii s Pelhřimovem, který nejvíc vzdoroval v prvním utkání a potom již nebyl relativně tolik nebezpečný. Společně s Táborem postupují do druholigového semifinále také Sokolov a Žďár nad Sázavou, zatímco série mezi Kolínem a Moravskými Budějovicemi ještě nemá vítěze.

TÁBOR – Po necelé minutě a půl tečoval pelhřimovský Marek Hadrava puk za Klestilova záda a dvě minuty nato při dobíhajícím trestu Luboše Heršálka se podruhé za hosty trefil Miroslav Kopic. Táborští ale dokázali vyrovnat během 118 vteřin mezi 6. a 8. minutou, jako by si vůbec nic nedělali z úvodní sprchy. A znovu tvrdě udeřili ve 20. minutě. V rozpětí dvaačtyřiceti vteřin skórovali Ondřej Liška a Martin Mařík, což mělo za následek střídání v soupeřově kleci. Místo Daniela Brabce se tam postavil od druhé třetiny Jan Čekal.

Na první inkasovaný gól ale Čekal dlouho nečekal. Po třech minutách a devatenácti vteřinách ho prostřelil David Nedorost. Pelhřimovský gólman následně sice zlikvidoval Maříkovo sólo, jenže když Martin Mařík vzápětí usedl na trestnou lavici, prosadil se z rychlého brejku střelou švihem Filip Kolomý. Lední Medvědi byli na lopatkách a domácí hráči bavili diváky rozličnými fintičkami, v nichž vynikal především Jakub Krätzer. Zatímco kouzla před Čekalem vycházela naplano, upravil skóre ve 34. minutě hostující Petr Votápek.

Výkon připomínal trenérovi horskou dráhu
O necelé dvě minuty později mohlo být pro Tábor ještě hůř. Hosté se bránili ve třech, ale po Havranově chybě Tomáš Černý fauloval ujíždějícího Votápka, z čehož rezultovalo trestné střílení. Tomáš Klestil v brankovišti naštěstí potvrdil skvělou formu a blafák do bekhendu se stal jeho kořiští. Jihočeši přežili také čtyřminutový trest Davida Nedorosta, který po návratu do hry zvýšil na 7:3. Poměr gólů se ještě dvakrát změnil v závěrečné minutě. Votápkovo vyloučení využil Jakub Matušík a tečku udělal Luboš Heršálek.

Trenér Tomáš Matušík byl spokojený pouze s výsledkem. „Chceme nejen vyhrávat, ale také předvádět pěkný hokej. Dneska jsme měli výtečné pasáže, které se střídaly s hrůzostrašnými. Bylo to jako na horské dráze. Od stavu 6:2 hráči výrazně polevili a neplnili úkoly. Každý si chtěl dát gól, stala se z toho hokejová anarchie. Velice mizerně jsme také sehráli dvě přesilovky pět na tři. Dali jsme ve třech zápasech šestnáct gólů a postupujeme, ale v každém případě máme stále na čem pracovat,“ konstatoval táborský lodivod.

2. liga, Západ
čtvrtfinále play off

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 9:3 (4:2, 2:1, 3:0)
Góly:
6. J. Matušík (Krätzer, M. Mařík), 8. Kanov, 20. Liška, 20. M. Mařík, 24. D. Nedorost (V. Mrkvička), 25. Kolomý (L. Heršálek), 43. D. Nedorost (Seidl, Kolomý), 60. J. Matušík (M. Mařík, M. Havran), 60. L. Heršálek ( T. Hájek, Seidl) – 2. Marek Hadrava (Adam), 4. Kopic (Pavlík), 34. Votápek (Vylíčil).
Rozhodčí: Kareš, Kopeček – Potůček, Klouda.
Vyloučení: 10:8.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1 628.
HC Tábor: Klestil – T. Černý, M. Havran, Klíma, Kanov, Liška, L. Heršálek – D. Nedorost, V. Mrkvička, Kellner (41. Sladký), M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Seidl, Kolomý, T. Hájek. Trenéři Tomáš Matušík a Karel Bílek.
Hráno 11. března.
Konečný stav série: 3:0.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.