Mužstvo Tábora vstoupilo vítězně do čtvrtfinále play off, ale Pelhřimov hodně zlobil

07.03.2014

Lední Medvědi z Pelhřimova vedli na táborském ledě o dva góly, ale domácím se v závěru podařilo silou vůle otočit stav. Vsadili na forčeking, který se hosté snažili trestat v brejcích, nenašli však účinnou zbraň proti fantastickým zákrokům Tomáše Klestila hájícího brankoviště Jihočechů. Druhé utkání je na programu v neděli 9. března a lze očekávat tuhý boj, který dopředu nemá jasného favorita.

TÁBOR – Na konci 6. minuty otevřeli skóre Pelhřimovští, když Marek Hadrava při sólové jízdě trefil horní spojovací tyčku za Klestilovými zády a Filip Kasalý úspěšně dorazil puk do odkryté klece. O deset minut později byl blízko k vyrovnání David Kellner, jenž také směřoval sám na branku hostujícího týmu, jenže blafák do bekhendu mu překazil faulující Votápek vzápětí potrestaný dvouminutovým vyloučením.

V úvodu prostředního dějství se dostal dvakrát do šance táborský kapitán Jakub Matušík, ale gólman Brabec zvládl situaci. Ve vlastním oslabení poté zahrozil i David Nedorost. Skórovali však hosté při přesilovce čtyři na tři. Za bezmocného Klestila umístil kotouč Richard Adam. Dvougólový náskok vydržel Medvědům pouze pět minut, než bombou od modré čáry korigoval Martin Havran. Do třetí třetiny vstoupili domácí slibnou příležitostí Martina Maříka, rovněž na protější straně bylo horko zásluhou Plachého.

Po sérii vyloučení hrály oba týmy v 55. minutě se čtyřmi muži a to byla chvíle, která nejlépe sedla autorovi vyrovnávací trefy Vojtěchu Mrkvičkovi. O dvě minuty později se hosté bránili ve čtyřech proti pěti a David Nedorost šikovně přehodil Brabcův beton, čímž rozhodl o výsledku. Necelou minutu před třetí sirénou zkusili hokejisté z Vysočiny power play, ale velké šance Vylíčila a kapitána Kubáta neskončily gólem. Jihočechům přálo štěstí.

Tomáš Matušík, trenér HC Tábor: „Soupeře jsme ani trochu nepodcenili. Znali jsme jeho sílu. V základní části jsme sehráli s Pelhřimovem dva vyrovnané zápasy, i když výsledky nakonec výrazně svědčily v náš prospěch. Také dnešní souboj byl hodně těžký. Dvě třetiny hrací doby hosté lépe bruslili, zatímco nám se příliš nedařilo. V závěrečném dějství jsme změnili taktiku. Šli jsme do forčekingu, což se nám vyplatilo, ale soupeř nám párkrát ujel. Ještěže skvěle zachytal Klestil. Měli jsme kliku. Jsem přesvědčený, že v Pelhřimově to bude lepší.“

2. liga, Západ
čtvrtfinále play off

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly:
35. M. Havran (T. Černý, Kolomý), 55. V. Mrkvička (J. Matušík, T. Hájek), 57. D. Nedorost (M. Havran, J. Matušík) – 6. F. Kasalý (Marek Hadrava), 30. Adam (Kadlec).
Rozhodčí: Luczkon, Jechoutek – Svatopluk, Nepomucký.
Vyloučení: 9:9.
Využití: 2:1.
Diváci: 1 961.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, L. Heršálek, A. Hájek – D. Nedorost, V. Mrkvička, Kellner, M. Mařík, J. Matušík, Sladký (41. R. Pechánek), Seidl, Kolomý, T. Hájek. Trenéři Tomáš Matušík a Karel Bílek.
Hráno 7. března.
Stav série: 1:0.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.