Derby v Jindřichově Hradci vyznělo jasně ve prospěch Tábora. Řádili střelci Matušík s Maříkem

16.02.2014

Aktualizováno. V netradičním nedělním termínu kvůli zamezení termínové kolizi s olympijským turnajem v Soči se odbýval program šesti zápasů 33. kola druholigové skupiny Západ. Jihočeské derby na hradeckém ledě skončilo debaklem domácího Vajgaru, který dostal jedenáct zásahů od táborské artilerie. Hokejisté Milevska si duel ve Žďáru nad Sázavou předehráli 5. února.

JINDŘICHůV HRADEC – Souboj dvou rivalů ze stejného kraje, ale z opačných konců druholigové tabulky, našel svého vítěze již po přestřelce mezi 9. a 13. minutou úvodní třetiny. Táborští hosté, jimž patří druhé místo v západní skupině, vedli v tu chvíli 3:1. O čtyři minuty později přidali čtvrtou trefu a bylo de facto rozhodnuto. Po šestém inkasovaném gólu ve 28. minutě opustil domácí klec Ondřej Bláha, ale jeho náhradník Tomáš Kubeš ve zbývajícím čase inkasoval ještě pětkrát.

Hráči Vajgaru si vytvořili pouze minimum střeleckých příležitostí. Ve 34. minutě měl tutovku na holi Jiří Bárta, ale nasměroval kotouč do brankářovy výstroje. Ve 47. minutě neskóroval z výhodné pozice ani Georg Mavrojanidis. „V dnešním utkání jsem nenašel nic pozitivního. Ve všech činnostech, ze kterých se skládá hokej, bylo lepší mužstvo Tábora,“ uvedl hradecký kouč Milan Kupka, jehož svěřenci po další ztrátě bodů klesli na čtrnáctou příčku v tabulce.

Táborští střelci v kontrastu s postním počínáním na ledě Kolína v předchozím kole byli tentokrát jako utržení ze řetězu. Vyznamenala se především dvojice Jakub Matušík – Martin Mařík, která dohromady nasbírala sedm gólů a osm nahrávek. „Měli jsme pod kontrolou celý zápas. Kluci výborně bruslili a dařila se jim kombinační hra. Líbila se nám také atmosféra. V hledišti bylo mnohem víc našich fandů než domácích,“ projevil spokojenost trenér vítězů Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ
33. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Milevsko 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Hráno 5. února.
Více viz samostatný článek.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Tábor 1:11 (1:4, 0:3, 0:4)
Góly: 11. Voříšek (Kocar, Jasečko) – 9. D. Nedorost (Klíma, M. Havran), 12. M. Mařík (J. Matušík, Kanov), 13. Sladký (Kolomý, Seidl), 17. M. Mařík (Krätzer, J. Matušík), 21. Krätzer (J. Matušík, M. Mařík), 28. J. Matušík (Havran), 31. J. Matušík (Krätzer, M. Mařík), 45. J. Matušík (Krätzer, M. Mařík), 47. M. Mařík (J. Matušík), 53. M. Mařík (J. Matušík, T. Hájek), 55. Kellner (D. Nedorost).
Rozhodčí: D. Pražák – Mertl, Samuel.
Vyloučení: 6:2, navíc Mavrojanidis (Vajgar) 10 minut.
Využití: 0:3.
Diváci: 680.
KLH Vajgar: O. Bláha (28. Kubeš) – Tržil, Jasečko, R. Procházka, Štěpán, Pekárek, A. Dvořák – Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Jasanský, J. Bárta, Tomšík. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, L. Heršálek, Kolomý – Kellner, Mrkvička, D. Nedorost, Krätzer, J. Matušík, M. Mařík, T. Hájek, Sladký, Seidl. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
Hráno 16. února.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.