Skoro dvě třetiny byl Motor v duelu s Ústím lepší, ale potom se zbytečně bál o výsledek

08.02.2014

Budějovičtí svého soupeře ze severu Čech jasně převyšovali, ale v závěru druhého dějství mu vlastní nedůsledností doslova darovali dva góly. Ve zbytku utkání se báli o svůj dvougólový náskok, podržel je však brankář Hynek Kůdela. Pečetící gól dali Jihočeši při power play soupeře, když byli navíc oslabení o vyloučeného obránce Jana Platila. Díky bodovému zisku se mužstvo posunulo na desátou příčku prvoligového pořadí.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí nastoupili bez zdravotně indisponovaných beků Jana Nováka a Jiřího Moravce (ten již začíná trénovat), také bez lehce zraněného Zdeňka Špergra a člena reprezentačního týmu do devatenácti let Luboše Roba. Z extraligového Litvínova se naopak vrátil Václav Skuhravý. Drtivý nástup korunoval budějovický tým již na počátku 3. minuty díky dalekonosné střele Lukáše Chmelíře, která se odrazila od levé tyčky za brankovou čáru.

Celé první dějství si Motor vytvářel znatelnou převahu, ale góly nepřibývaly, neboť domácí bruslaři často váhali s přihrávkami a příliš komplikovaně řešili útočné akce. Podobný obrázek nabídla také druhá třetina. Na lepší časy se zablýsklo, když Ivo Kotaška od modré trefil tyčku a v polovině hrací doby se druhým gólem prosadil po nápřahu na levém kruhu Lukáš Chmelíř. Následně však musel zachraňovat svůj tým Hynek Kůdela, jenž zůstal sám před najíždějícím Tomášem Rodem.

Pečetili ve čtyřech proti šesti
Divoká přestřelka nastala v posledních šesti minutách před druhou sirénou. Nejprve se nádhernou akcí prezentoval Marek Vaniš, jenž převzal puk před útočnou modrou čarou, prosmýkl se kolem dvou zadáků a v pádu efektně zavěsil. Brzy nato se však střelecky prosadil ústecký Jaroslav Roubík po chybě obránce Kotašky, který od té chvíle zůstal na střídačce. Za domácí znovu zvýšil ze skrumáže Rok Pajič, jenže Budějovičtí lehkomyslně pustili do sóla Vlastimila Dostálka a ten snížil na 2:4 z pohledu hostí.

V závěrečné třetině se hráči Motoru nejednou osvobodili ze sevření dotěrného soupeře jen za cenu vyhozeného kotouče. Skvěle si naštěstí počínal brankář Kůdela, jenž vyřešil všechny složité situace včetně té nejnebezpečnější v podobě nápřahu Jakuba Pořického. Slibnou šanci připravil také domácí Petr Šachl najíždějícímu Romanu Vráblíkovi, ten však zblízka nepřekonal gólmana Petráska. Minutu a třiadvacet vteřin před sirénou sáhli Ústečtí k power play, kterou jim po devíti vteřinách vylepšil krosčekující Jan Platil.

Při výhodě šesti hráčů proti čtyřem ale hosté inkasovali. Kapitán Aleš Kotalík vybojoval puk, předal ho Danielu Boháčovi a z jeho hole putovala černá gumopryž do prázdné klece. Čtyři tisícovky diváků spustily mexické vlny a po klaksonu si vynutili opakovanou děkovačku, do níž mnozí hráči zapojili i své malé ratolesti. „Osmatřicet minut jsme byli lepší, ale pak jsme si prakticky sami dali dva góly. V závěru měl navrch soupeř a my se báli o výsledek. To by se nemělo stávat,“ mračil se domácí kouč Petr Rosol. „Už pět utkání děláme stejné chyby,“ hlesl jeho protějšek Milan Skrbek.

1. liga, 49. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly:
3. Chmelíř (Ondřej), 31. Chmelíř (Kuchejda), 34. Vaniš (Ferebauer, Chmelíř), 39. Pajič (Daniel Boháč, Kotalík), 60. Daniel Boháč (Kotalík) – 35. Roubík (Baránek), 40. Dostálek (Hanzl).
Rozhodčí: Samuel, Němec – Jindra, Jirovský.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 4 075.
ČEZ Motor: Kůdela – Kotaška, Pavlíček, J. Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč, Melka, Skuhravý, R. Pšurný, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Vaniš, A. Přibyl, Ferebauer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 8. února.

Ladislav Lhota

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.