Souboj mezi Motorem a Benátkami rozhodly samostatné nájezdy. Šťastnější byli Středočeši

04.02.2014

Budějovický tým se v posledních zápasech dobře rozjel, ale po třech vítězstvích v řadě tentokrát získal na domácím ledě pouze bod. Svěřenci trenérů Petra Rosola a Radka Bělohlava nenašli recept na zdolání Benátek, které si v Budvar aréně připsaly již šestou výhru v nepřetržitém sledu, byť ji vystřelil Daniel Špaček až v sedmé sérii nájezdů, a jsou na nejlepší cestě k uhájení osmé pozice pro postup do play off.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeši rychle otevřeli skóre díky důrazu Davida Kuchejdy, jenž se probil před Schwarzovu klec a tak dlouho šťouchal do puku v brankovišti, až ho dotlačil za čáru. Hosté však odpověděli za necelé tři minuty přesilovkovým zásahem, který zařídil Josef Skořepa šikovnou tečí Ulrychovy střely od modré. Celé první dějství měl výraznou převahu domácí tým, ale šance zůstaly nevyužité.

Středočeši hrozili nebezpečnými brejky, od druhé třetiny navíc zvýšili důraz a zrychlili pohyb. Z jejich aktivity vyplynula stoprocentní šance Lukáše Vařechy, jenž se ve 27. minutě řítil z pravé strany sám na Kůdelu, ale domácí gólman bravurně zasáhl. Spontánní potlesk si vysloužil Hynek Kůdela i mnoha dalšími nadstandardními zákroky, hlavně však ve 33. minutě, kdy jeho tým hrál přesilovku, Roman Pšurný chyboval ve středním pásmu a hostující Tomáš Klimt se dostal do sólového nájezdu.

Klíčoví hráči byli přetížení
Ve třetím dějství přibývalo vyloučených, většinou na domácí straně. S přibývajícím časem se zdálo, že někteří hráči si banálními fauly pomáhají v nouzi, jako by jim docházely síly. V 54. minutě se na trestné lavici sešli Ondřej s Boháčem a jejich kolegové museli jednadevadesát vteřin odolávat dvojnásobné přesile. Skvělou práci za těchto okolností odvedla především trojice Kuchejda, Pšurný, Chmelíř, která přežila na ledě větší část oslabení. Početní výhodu získali nakonec také Budějovičtí, jenže neměli dost energie.

Krátká pauza před prodloužením jim pomohla a byli aktivnější. Po objetí Schwarzovy branky od zadního mantinelu se dokonce pokusil zakončit obrovitý zadák Jan Platil, ale potom šel za katr Roman Vráblík kvůli špatnému střídání a posledních třiasedmdesát vteřin dohrávali domácí ve třech proti čtyřem. Při první sérii samostatných nájezdů se trefil hostující Pabiška a vyrovnal Pšurný, potom až v sedmé sérii udělal tečku za utkáním benátecký Daniel Špaček.

„Inkasovali jsme hned v prvním oslabení proti týmu, který má v poslední době úspěšnost přesilovek kolem pětačtyřiceti procent. Zkomplikovali jsme si zápas tím, že jsme byli zbytečně vylučovaní. Vedlo to k přetížení klíčových hráčů. Můžeme být rádi za nerozhodný stav po základní hrací době,“ komentoval vystoupení Jihočechů trenérský asistent Radek Bělohlav. „V Budějovicích začíná pracovat kvalitní tým. Jsme rádi, že jsme uhráli dva body po dramatickém boji,“ pravil s pokorou jeho protějšek Vladimír Čermák.

1. liga, 47. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Góly:
3. Kuchejda (Ondřej) – 7. Skořepa (Ulrych), rozhodující sam. nájezd D. Špaček.
Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Gerat, Hynek.
Vyloučení: 8:4.
Diváci: 3 710.
ČEZ Motor: Kůdela – Jan Novák, Pavlíček, J. Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč, Melka, L. Rob ml., R. Pšurný, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Vaniš, Šperger, Ferebauer, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 3. února.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.