Roman Šulčík vložil hůl do střely strakonického hráče a zachránil tři body pro David Servis

02.02.2014

Aktualizováno. Předehrávka posledního kola základní části Krajské ligy dopadla lépe pro budějovický tým, který po těsném vítězství doma nad Strakonicemi poskočil do čela tabulky. Nedělní dohrávky ukážou, zda se tam udrží s dvoubodovým náskokem před Pískem nebo se v konečné tabulce vrátí na druhé místo. Strakonickému týmu patří aktuálně pátá příčka, ale v případě vítězství Vimperka nad Rytíři z Hluboké může klesnout na šestou pozici.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Méně zkušený celek hostí, který v nepřítomnosti hlavního kouče Pavla Hejla vedl asistent Marek Kloud, vstoupil do boje proti servismanům s velkým respektem a to se mu nevyplatilo. Brankář Roman Špiler se mohl přetrhnout, avšak inkasoval již ve 2. minutě z hole rutinovaného obránce Tomáše Tupého. O dvě minuty později při strakonickém oslabení lovil Špiler podruhé puk za brankovou čarou. Střelecky se prosadil další obránce Lukáš Chaloupka.

Nedlouho před polovinou hrací doby zvýšil Rudolf Suchánek mladší na 3:0, ale v té době již hosté produkovali velmi dobrý hokej a bleskově snížili zásluhou přesilovkové trefy Jana Hory. Do šancí se dostávali rovněž budějovičtí hráči, jenže nedokázali skórovat ani z přečíslení tři na jednoho nebo tři na dva. Skóre bojovného zápasu se změnilo již pouze jednou. Necelé dvě minuty před třetí sirénou snížil znovu z přesilovky Marek Hrubý.

Kontaktní gól přišel pozdě
Nedisciplinovaný tým David Servisu hrál nadále v oslabení, čehož Strakoničtí využili k power play šesti hráčů proti čtyřem. Několik vteřin před koncem mohli vyrovnat. Milan Černý objel zezadu budějovickou klec a přesně našel najíždějícího Marka Hrubého, který mířil do volného prostoru, neboť gólman Josef Kučera se nestačil přesunout, ale exstrakonický Roman Šulčík v posledním okamžiku vložil hůl do střely a puk změnil dráhu nad brankovou konstrukci.

Šulčíkův zákrok pomohl domácím uhájit tříbodový zisk a tím i naději na konečné první místo v tabulce. V této záležitosti však budou mít poslední slovo hráči Písku. „Myslím, že jsme měli víc ze hry, ale neproměnili jsme několik tutových příležitostí. Na soupeři bylo vidět, že chce také uhrát co nejlepší výsledek,“ uvedl trenér šťastnějšího celku Jiří Fedur. „Domácí předváděli profesorský hokej, my jsme bojovali a bruslili. Měli jsme víc šancí, ale dost pozdě jsme dali kontaktní gól,“ litoval strakonický manažer Roman Heimlich.

Krajská liga,
předehrávka 22. kola

HC David Servis – HC Strakonice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly:
2. Tupý (R. Heindl ml.), 4. Chaloupka (Vomela), 28. R. Suchánek ml. (R. Šulčík) – 29. Hora (Andrle, M. Řehoř), 59. M. Hrubý (Ondrejec).
Rozhodčí: Urban – Lang, Novák.
Vyloučení: 10:7, navíc J. Hanzal (D. Servis) 10 minut, Bombic (D. Servis) 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
Diváci: 169.
David Servis: J. Kučera – Vomela, Chaloupka, Bombic, Cikán, Tupý, Zíka – R. Šulčík, R. Suchánek, Říha, Daniel Mikeš, J. Hanzal, L. Rob, Dalibor Mikeš, R. Heindl ml., Fleischman. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
HC Strakonice: Špiler – D. Kovář, M. Hrubý, J. Hřebíček, Gross, M. Řehoř, M. Procházka – M. Černý, Ondrejec, Růžička, Čadek, Bouška, Srb, Binder, Andrle, L. Hrubý (21. Hora). Trenér Marek Kloud.
Hráno 1. února.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.