Prvoligový Motor chce bojovat o play off. Na postup do extraligy nemá připravený rozpočet

09.09.2013


Hektické léto skončilo. Hektický podzim začíná. Lední hokej v Českých Budějovicích prochází složitým obdobím, které odpíchlo červnové stěhování HC Mountfield do Hradce Králové. Byla to kauza skoro až nechutná, nicméně klub s tradicí dlouhou osmdesát pět let a také extraliga jsou pryč. Vznik zcela nového subjektu provázelo poněkud nejasné soupeření dvou zájmových skupin a teprve od symbolického data 21. srpna je na scéně HC Motor, který bude účinkovat v prvoligové soutěži.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve zmíněný den připomínající jednu velice smutnou událost našich národních dějin došlo k aktu, který naopak vstoupil jako důležitý bod, a doufejme, že ve smyslu jenom a jenom pozitivním, do hokejové historie ve městě pod Černou věží. Skupina bývalých hráčů tvořená Radkem Bělohlavem, Romanem Turkem, Petrem Sailerem a Stanislavem Bednaříkem odkoupila akciovou společnost HC Motor, která vlastnila licenci potřebnou k účasti v 1. lize.

Finančně se na této transakci podíleli hokejoví srdcaři Aleš Kotalík, Filip Novák, Václav Nedorost, Stanislav Neckář, Roman Turek, Jaroslav Modrý a Jiří Novotný. Zbytek peněz pokryje rozpočet nového klubu, který se vyšplhá do výše kolem pětatřiceti milionů korun. „Zatím jsme stihli kontaktovat pouze část sponzorů z těch, které bychom chtěli oslovit. Začali jsme u těch tradičních a větších. Rozsah podpory odpovídá tomu, že budeme hrát pouze druhou nejvyšší soutěž,“ vysvětluje generální manažer Stanislav Bednařík.

Prázdná kabina
Čerstvě založený klub zpočátku neměl k dispozici kanceláře, které Mountfield uvolnil až ke 2. září. V Budvar aréně nezůstal jediný počítač, ale také nic z potřebného vybavení pro hráčskou kabinu. Nákup pračky, brusky a mnoha dalších věcí je rovněž zahrnutý do rozpočtu na sezonu. Vedení Motoru počítá s podporou fanoušků, kteří se radují z možnosti znovu chodit do hlediště. Vyjádřili to více než pětitisícovou účastí na prvním přípravném utkání a dva dny před startem 1. ligy zakoupili již 1 300 permanentek.

Sezonní permanentky s platností na play off stojí 2 000 a 2 500 korun k sezení, 1 200 korun k stání. Členové Fan klubu mají slevy. Jednotlivé vstupenky se pohybují v cenách 80, 100, 120 korun k sezení a 60 korun k stání. „Nehodláme se pouštět do žádného dobrodružství, ale chceme pracovat s vyrovnaným rozpočtem. Bude tomu odpovídat hráčský kádr a také naše požadavky na sportovní výsledky,“ ujišťuje Bednařík.

Letos poprvé v historii budějovického hokeje bude A-mužstvo působit odděleně od mládeže nejen po právní stránce, jako tomu bylo již několik let, ale také pod jiným registračním číslem. Uvedená situace nastala vzhledem ke stávajícím závazkům mládežnického HC České Budějovice vůči Mountfieldu. „Jednáme o tom, aby se budějovický hokej do budoucna sjednotil, byť třeba jako dva právní subjekty, což je běžné i jinde,“ říká generální manažer.

Přišel Vráblík
Na sestavení mužstva pro 1. ligu měli trenéři Radek Bělohlav, Jaroslav Jágr a Roman Turek nestandardně krátkou dobu a museli si poradit s výběrem hokejistů, kterých přišlo do srpnové přípravy na pět desítek. Zkoušeli je v pouhých pěti přípravných duelech s celkovou bilancí jednoho vítězství a čtyř porážek. Vykrystalizoval dvaatřicetičlenný kádr (jména přineseme v samostatném materiálu) a ten bude v pohotovosti před prvním mistrovským utkáním ve středu 11. září doma proti Havlíčkovu Brodu.

Zatím poslední posilou se stal obránce Roman Vráblík, který se nevešel na soupisku hradeckého Mountfieldu v extralize. Další změny se dají očekávat. Klubové vedení udržuje kontakt s útočníkem Tomášem Vakem, který zahájí sezonu v kazašském Pavlodaru. Jeho podzimní příchod není vyloučený. „Naším cílem je hrát atraktivní hokej, držet se v horní polovině tabulky a bojovat o play off. Na postup do extraligy nemáme připravený rozpočet, ale příští rok už může nastat příznivější situace,“ konstatuje prezident klubu Roman Turek.

Ladislav Lhota
 


Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie