Motor překvapil v Litoměřicích. Raketovým úvodem položil základ k bodovému zisku

27.01.2014

Na domácím ledě nedali Budějovičtí ve dvou posledních zápasech ani jeden gól, ale venku se jim daří. Po úspěchu na šumperském ledě vydolovali tři body rovněž v litoměřické Kalich Areně. Vedení získali již po třiadvaceti vteřinách hry a za minutu přidali druhý gól. Ukázalo se, že to byl základ úspěchu. Domácí sice srovnali, ale přesilovková trefa Romana Pšurného stanovila konečnou podobu výsledku.

LITOMĚŘICE – Proti týmu domácího Stadionu přitom Jihočeši vůbec nebyli favoritem. Nejen proto, že dlouhodobě prožívají herní a výsledkové trápení, ale také vzhledem ke vzájemné bilanci se severočeským protivníkem. Prohráli s ním v základní hrací době všechny tři dosavadní zápasy. Do čtvrtého duelu však vstoupili razantně. Kapitán Aleš Kotalík při prvním pobytu na ledě umístil puk do branky nad levým ramenem jejího strážce Petra Přikryla a záhy skórovala také nejkompaktnější řada Motoru, konkrétně centr Petr Šachl.

Počátkem páté minuty usedl na trestnou lavici hákující Lukáš Kříž a domácí hráči jej odtud vysvobodili po pětačtyřiceti vteřinách, kdy Marek Hrbas prostřelil brankáře Kůdelu z levého kruhu. Pokračoval vyrovnaný boj a příští velkou šanci měl až ve 26. minutě budějovický Rok Pajič, jenže pohotovější byla Přikrylova lapačka. Důležitou sekvenci odstartovalo vyloučení Jaroslava Kasíka o deset minut později. Hosté sice přečkali hru ve čtyřech, ale šest vteřin poté, co se hříšník vrátil na led, dostali vyrovnávací gól.

Šťastný okamžik pro Litoměřice zařídil Zdeněk Doležal, který se prosadil střelou švihem z prostoru mezi kruhy. Rozhodnutí o výsledku padlo v polovině 45. minuty. Domácí hráč Václav Racek z boxu vedle časoměřičů smutně pozoroval, jak obránce Kasík pálí od modré čáry, kotouč se odráží od zadního mantinelu na hůl Romana Pšurného a ten zblízka překonává gólmana Přikryla. V polovině 59. minuty šel za katr Zdeněk Ondřej a trenéři Stadionu ohlásili oddechový čas. Následná power play v šesti proti čtyřem ale nepřinesla změnu.

1. liga, 44. kolo

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly:
6. Hrbas (Koudelka, Švagrovský), 37. Doležal (Rubeš) – 1. Kotalík (Pajič, Boháč), 2. Šachl (Kuchejda, Ondřej), 45. R. Pšurný (J. Kasík, Vráblík).
Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo.
Vyloučení: 5:7.
Diváci: 960.
ČEZ Motor: Kůdela – Jan Novák, L. Kříž, Platil, Chmelíř, J. Kasík, Vráblík – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč, R. Pšurný, Šperger, Melka, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Kňazev, A. Přibyl, Ferebauer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 27. ledna.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.