Suverenita táborského týmu ve 2. lize kontrastovala s porážkami Hradce a Milevska

26.01.2014

Aktualizováno. Nic nového se neudálo pod druholigovou zimní oblohou. Ve 29. kole, stejně jako v průběhu celé sezony, si vedl výborně celek Tábora, který před zraky svých fanoušků rozdrtil hokejisty Děčína. Hradecký Vajgar nastoupil také doma, ale nestačil na celek Vrchlabí. Mužstvo Milevska obdrželo desítku od hladových Vlků v Jablonci.

JINDŘICHůV HRADEC / TÁBOR / JABLONEC NAD NISOU – Borci se znakem Vajgaru na svém ledě vedli po první třetině v počtu střel 12:6, ale na góly prohrávali 1:2. Do vedení šli hosté zásluhou exhradeckého Jiřího Jakubce, který překonal Ondřeje Bláhu nedlouho po úvodním buly. Druhou trefu přidal Tomáš Šťastný z brejku ve vlastním oslabení. Začínalo být jasné, že Jihočeši nemají svůj den, přestože Jakub Pekárek stihl do přestávky snížit ranou od modré čáry. Od té chvíle dávali góly jenom hosté.

Počet střel ve druhém dějství vyzněl znovu ve prospěch domácích 16:13, ale na ukazateli před druhou pauzou svítilo skóre 1:5. Závěrečná třetina patřila jasně vrchlabskému týmu, který přidal ještě jeden zásah a vyhrál také na střely 13:8. „Soupeř nám dal lekci z produktivity. Měli jsme větší počet šancí, ale kdybychom hráli o hodinu déle, stejně bychom nepřidali žádný gól,“ pravil rozmrzele hradecký lodivod Milan Kupka. „Na co naši útočníci sáhli, to tam spadlo. A měli jsme výborného Pavelku v bráně,“ radoval se jeho protějšek Pavel Biegl.

Poprvé nastoupil David Nedorost
V táborské hale otevřel skóre z brejku domácí Martin Mařík a vůbec mu nevadilo, že jeho kolega Filip Kolomý v tu chvíli seděl za katrem. Děčínský gólman Formánek kapituloval ještě třikrát, ale poté, co si nešťastně srazil puk do branky po nahození Davida Kellnera od zadního mantinelu, přenechal ostrahu klece svému náhradníkovi Volkemu. Ten obdržel další čtyři góly. Poslední dva mu dal v rozpětí čtyř minut David Kellner, který tím završil svůj hattrick. Kanadské bodování ale vyhrál Martin Mařík se dvěma góly a třemi asistencemi.

Závěr utkání probíhal v exhibičním duchu, přičemž Táborští nevyužili plné dvě minuty trvající přesilovku pět na tři. „Soupeř sice v jednom momentu snížil na 1:3, ale myslím, že jeho kvality nestačily k tomu, aby se pokusil o zvrat. Důležitými zákroky nás podržel gólman Tomáš Klestil, mužstvo se uklidnilo a přidalo další góly. V závěru už hostující tým nestačil fyzicky ani psychicky. Poprvé v sezoně po vleklém zranění nastoupil David Nedorost a hrál velice solidně,“ vyzdvihl trenérský asistent Radek Jindra.

Inkasovali pětkrát za šest minut
Milevští jako jediní Jihočeši hráli venku a na ledě jabloneckých Vlků se jakžtakž drželi první dvě třetiny. Stav 1:4 z jejich pohledu nebyl v tu chvíli zcela beznadějný. Sami si však od počátku působili komplikace zbytečnými tresty. Úvodní gól inkasovali již ve 4. minutě při dvojnásobném oslabení. Také oni potom využili přesilovku pět na tři, jenže domácí si vzali vedení zpátky ještě před první sirénou. Aby se to nepletlo, znovu ve dvojnásobné početní převaze.

Ve 48. minutě snížili hosté na 2:5, což bylo ještě přijatelné, ale v závěru se rozsypali, když během necelých šesti minut dostali od Vlků pětigólový nášup. Brankář Jiří Škubal, jenž svým výkonem jako jediný z milevského týmu snesl přísnější měřítko, lovil puk ze své klece třikrát během pětiminutového oslabení, když rozhodčí přísně vyloučil obránce Romana Štěrbu. „Nezasloužili jsme si nic jiného než porážku. Všude jsme byli o krok později než soupeř. Vybrali jsme si jeden z nejhorších zápasů v sezoně,“ uvedl zklamaný kouč Václav Kmoníček.

2. liga, skupina Západ
29. kolo

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Stadion Vrchlabí 1:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly:
19. Pekárek (Brabec, J. Bárta) – 3. Jakubec (Fořt, Filip), 12. Šťastný (Jirků), 22. Bláha (Kolář, Gengel), 30. Bláha, 6. Bláha, 47. Šťastný (Lenoch, Jirků).
Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček.
Vyloučení: 4:4.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 395.
KLH Vajgar: O. Bláha – R. Procházka, Štěpán, Tržil, Jasečko, Pekárek, A. Dvořák – Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Brabec (30. Tomšik), A. Přibyl, J. Bárta. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 25. ledna.

HC Tábor – HC Děčín 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Góly:
8. M. Mařík (J. Matušík), 14. Kolomý (Seidl, T. Hájek), 15. J. Matušík (M. Mařík, Krätzer), 29. Kellner, 38. M. Mařík, 45. T. Hájek (Kolomý, M. Mařík), 49. Kellner (D. Nedorost), 53. Kellner (M. Mařík, Kolomý) – 24. Oliverius (T. Procházka, Drnec).
Rozhodčí: Pražák – Mertl, Samuel.
Vyloučení: 9:8, navíc Molnár (Děčín) 10 minut.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 1 486.
HC Tábor: Klestil – Kanov, A. Hájek, L. Heršálek, M. Havran, T. Černý, O. Liška – Krätzer, J. Matušík, M. Mařík, T. Hájek, Kolomý, Seidl, Kellner, D. Nedorost, Sladký. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

HC Vlci Jablonec – HC Milevsko 10:3 (3:1, 1:0, 6:2)
Góly:
4. Bříška (Mrkvička, Tondr), 18. Nevyhoštěný (Tondr, Mrkvička), 20. Tondr (Liška, Šulc), 29. Liška (Mrkvička), 41. Bříška (Tondr, Šulc), 53. Mrkvička (Nevyhoštěný), 56. Tondr, 57. Mrkvička, 58. Pilař (Šulc, Tondr), 59. Peřina (Mulač) – 10. Stoklásek, 48. Urbanec (Homolka), 54. Bartůněk.
Rozhodčí:
Vyloučení:
4:8, navíc Štěrba (Milevsko) 5 minut + do konce.
Využití: 5:1.
Diváci:
HC Milevsko:
Škubal – Srdínko, P. Procházka, Bartůněk, Štych, P. Hlinka, Štěrba – Urbanec, Decsy, L. Drda, Stoklásek, Hamerle, T. Novotný, Homolka, Reiniš, Fořt, od 41. navíc Sumerauer a I. Novák. Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.