Tábor v jihočeském derby deklasoval Milevsko. Hradecký Vajgar si poradil s Pelhřimovem

16.01.2014

Aktualizováno. Jihočeské derby v druholigové skupině Západ mezi Táborem a Milevskem bylo vyrovnané jen do začátku druhé třetiny, kdy domácí dvakrát skórovali během necelé půlminuty a potom již diktovali vývoj jenom oni. Tým hradeckého Vajgaru na svém ledě přemohl nebezpečné Lední Medvědy z Pelhřimova.

TÁBOR / JINDŘICHůV HRADEC – Mužstvo Tábora okupující druhou příčku západní skupiny vstupovalo do konfrontace s posledním Milevskem jako zřejmý favorit, ale jeho výkon v úvodním dějství tomu příliš neodpovídal. Hosté vsadili na zabezpečenou obranu s občasnými brejky a mohli se radovat již ve 2. minutě, kdy se Urbanec řítil sám Klestila, ale táborský gólman zachránil situaci. Vedoucí gól zařídil ve 13. minutě střelou z levého křídla Filip Kolomý, stále však nebylo jasné, který ze soupeřů se ujme dirigentské taktovky.

Ukázalo se to brzy po první obrátce, když Jiřího Škubala v milevské kleci dvakrát rychle za sebou překonali Jakub Krätzer a Martin Mařík. „Na začátku utkání jsme měli špatný pohyb a strašně těžko jsme se prodírali přes obranný val milevského týmu, který zcela rezignoval na útočnou hru. Potom jsme si ale něco řekli v kabině a od druhého dějství jsme byli výrazně lepší. Po zvýšení náskoku jsme se dostali do pohody a měli jsme zápas úplně ve své moci,“ komentoval změnu domácí kouč Tomáš Matušík.

Borcům došla trpělivost a porvali se
Hosté poslali do brankoviště Jiřího Exnera, ale ten nedokázal zabránit dalším pěti táborským zásahům. „Vstoupili jsme do souboje velice slušně, ale hrubě nám nevyšel začátek druhé třetiny. Podcenili jsme hru a inkasovali kvůli nedůslednosti. Nechávali jsme neobsazené protihráče, kteří vždy skórovali po dvou nebo třech dorážkách. Zbytečně jsme také chodili na trestnou lavici za naivní fauly a soupeř nás trestal v přesilovkách. Domácí hráli v pohodě, zatímco my byli v křeči a nevyužili jsme ani výhodu pět na tři,“ smutnil trenér Václav Kmoníček.

Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti, ale za stavu 6:1 se početně zaplněné hlediště pobavilo bitkou ve stylu zámořské NHL, jejímiž aktéry se stali domácí útočník Radek Seidl a milevský obránce Pavel Procházka. Oba šli předčasně pod sprchy. „Rozhodčí příliš toleroval držení a hákování, až hráčům přetekla trpělivost,“ našel Tomáš Matušík vysvětlení pro vzplanutí zápasnických vášní.

Hokej byl neslaný nemastný
Třináctý Vajgar hostil desáté Lední Medvědy z Pelhřimova a téměř sousedskému postavení v tabulce odpovídal i poměr sil na ledě. Hosté otevřeli skóre již v první minutě díky úspěšné spolupráci Plachého s Kubátem, ale domáci odpověděli o minutu později zásluhou Jakuba Pekárka, který najížděl z druhé vlny a ve zmatku prostřelil gólmana Brabce. Čekání na další gól skončilo až ve třetím dějství, kdy se o radost na tribunách postarali veteráni Jindřich Kotrla a Stanislav Jasečko.

Necelých devět minut před třetí sirénou sice Medvědi korigovali na rozdíl jediného gólu, ale nevyšla jim power play, při níž naopak do prázdné branky poslal puk domácí útočník Georg Mavrojanidis. „Ve vyrovnaném utkání klidně mohl zvítězit soupeř, který měl šance, ale nás podržel gólman Ondřej Bláha. K zisku třech bodů jsme potřebovali hodně bojovnosti a vůle,“ shrnul své dojmy lodivod Vajgaru Milan Kupka. „Soupeř dobře bránil a my jsme udělali víc chyb. Neslaný nemastný hokej jsme podpořili naším nedůrazem a nechutí,“ měl trochu jinou optiku Martin Meloun vládnoucí pelhřimovské střídačce.

2. liga, skupina Západ
27. kolo

HC Tábor – HC Milevsko 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)
Góly: 13. Kolomý (Zayml), 23. Krätzer (Seidl), 24. M. Mařík (J. Matušík, Kellner), 27. T. Hájek (Seidl, Kolomý), 32. J. Matušík (M. Mařík), 40. L. Heršálek (Kolomý, T. Hájek), 53. T. Černý (Kolomý, L. Heršálek), 60. L. Heršálek (J. Matušík, Kellner) – 44. Urbanec (P. Procházka, Decsy).
Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír.
Vyloučení: 4:9, navíc M. Havran (Tábor) do konce, Seidl (Tábor) a P. Procházka (Milevsko) 5 + do konce.
Využití: 4:0.
Diváci: 1 368.
HC Tábor: Klestil – Kanov, O. Liška, T. Černý, L. Heršálek, M. Havran, A. Hájek – Kellner, J. Matušík, M. Mařík, T. Hájek, Zayml, Kolomý, Krätzer, Sladký, Seidl. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
HC Milevsko: Škubal (24. Exner) – Srdínko, P. Procházka, Marcel Dvořák, Štych, Štěrba, P. Hlinka – Urbanec, Decsy, T. Novotný, Stoklásek, L. Drda, Hamerle, Homolka (25. Król), Reiniš, Fořt (25. L. Nevolný). Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.
Hráno 15. ledna.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 3. Pekárek (J. Mazanec, A. Přibyl), 42. Kotrla (Jasečko), 47. Jasečko (Skokan, Marek Dvořák), 60. Mavrojanidis – 1. Kubát (Plachý), 52. Plachý (Adam).
Rozhodčí: S. Mertl – J. Štětina, D. Štětina.
Vyloučení: 3:2.
Diváci: 485.
KLH Vajgar: O. Bláha – R. Procházka, Kolařík, Štěpán, Jasečko, Pekárek, A. Dvořák – Kocar, Voříšek, Tomšík, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, J. Mazanec, A. Přibyl, J. Bárta. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.