Rebelové jsou nad síly budějovického týmu, který proti nim nebodoval ani na čtvrtý pokus

15.01.2014

Hokejisté Motoru neuspěli na ledě ambiciózního týmu Havlíčkova Brodu, který dýchá na záda vedoucí trojici prvoligového pořadí, a připsali si čtvrtou porážku ze vzájemného měření sil. Nadále zůstávají předposlední v tabulce, když ze čtyřiceti dosud sehraných utkání vytěžili stejný počet bodů. V tříbodovém systému to je velmi málo. Postup do play off v případě Jihočechů se stále více přibližuje pouhé teoretické úvaze.

HAVLÍČKůV BROD – Oba týmy představily ve svých řadách debutující střední útočníky. Na straně domácích si odbyl premiéru Daniel Štumpf, který přišel ze slovenské Nitry. Barvy hostí poprvé hájil slovinský reprezentant Rok Pajič, jehož posledním působištěm bylo italské Bolzano v nadnárodní soutěži EBEL. Mužstvo z Kotliny dosud nad Motorem vyhrálo 3:0 (venku), 3:2 (doma), 2:1 (venku) a tentokrát zkompletovalo úspěšnou sérii po výsledku 4:1.

Od úvodního buly uběhlo čtyřiačtyřicet vteřin, když Marek Drtina vystřelil od mantinelu a David Stach tečoval puk za Halmošiho záda. Brzy mohl vyrovnat Luboš Rob po spolupráci s Danielem Boháčem, avšak Daniel Dolejš zasáhl reflexivně lapačkou. Stejná dvojice budějovických hráčů vážně ohrozila gólmana Rebelů znovu v 15. minutě, jenže efekt se nedostavil. Mezitím byli v šanci také domácí hráči Berger a Maliník.

Hráli složitě a netrpělivě
Ve 23. minutě si strážce brodské klece vysloužil potlesk za skvělý zákrok proti už už zakončujícímu Marku Vanišovi. Nedlouho poté šel za katr Jaroslav Kasík a přesilovka pomohla domácím k navýšení náskoku. Další gól z velké šance v polovině hrací doby nepřidal Vojtěch Tomi, neboť nedokázal před Halmošim zkrotit skákající puk. Tentýž hráč ale před koncem druhého dějství šikovně našel Jakuba Kadlece, jenž po střele zápěstím přesně zasáhl volné místo pod Halmošiho vyrážečkou.

V závěrečné třetině nejprve Václav Skuhravý ze dvou metrů netrefil odkrytou klec, poté se v podobné situaci ocitl i domácí kapitán Petr Polodna a také mířil špatně. Po nápřahu Lukáše Chmelíře skončil puk za brankovou čárou, ale píšťalka při ofsajdovém postavení byla rychlejší. Rovněž v 53. minutě se černá gumopryž ocitla v posvátném území Havlíčkova Brodu, ale branková konstrukce byla posunutá a sudí rozpažil.

Dvě minuty a devět vteřin před třetí sirénou si hosté z tlaku vynutili alespoň korigující zásah, jenže poslední slovo měli o minutu později domácí, kteří čtvrtým gólem zapudili myšlenky hostujících hráčů na power play. „V některých fázích třetího dějství jsme úplně přestali hrát a soupeř nás zaskočil. Stálo při nás i to pověstné štěstí,“ pravil kouč vítězného celku Jiří Mička. „Vůbec jsme nezvládli zápas. Hráli jsme velmi složitě a netrpělivě,“ hartusil budějovický asistent Radek Bělohlav.

1. liga, 40. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod – ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Stach (Drtina), 24. Číp (Stach, Drtina), 37. Kadlec (Tomi), 59. Maliník (Ondráček, Gengel) – 58. Šachl (Chmelíř).
Rozhodčí: R. Svoboda – M. Černý, Z. Svobodová.
Vyloučení: 6:7.
Diváci: 1 002.
ČEZ Motor: Halmoši – J. Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop, L. Kříž – Kotalík, L. Rob ml., Daniel Boháč, Skuhravý, Pajič, Melka, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Vaniš, Ferebauer, Třetina. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 15. ledna.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.