O výsledcích v 19. kole Krajské ligy se třikrát rozhodovalo v samostatných nájezdech

13.01.2014

Aktualizováno. Druhý lednový víkend prožili účastníci nejvyšší soutěže na jihu Čech celý mezi mantinely. V pátek rozehráli 18. kolo a po sobotních dohrávkách nastoupili v neděli ke kompletnímu programu 19. kola. Písek, Humpolec a Tábor B vyhrály až po samostatných nájezdech. Na domácím ledě byl stoprocentní pouze Vimperk, který přestřílel mužstvo soběslavského Spartaku.

JIŽNÍ ČECHY – Na jindřichohradeckém ledě odpověděli hokejisté Žirovnice na opakující se vedení Písku čtyřmi přesnými trefami v prostředním dějství a favorizovaní hosté museli dotahovat. To se jim povedlo a v nájezdech získali prémiový bod. „Proti prvnímu zápasu u nás se Žirovnice zlepšila a nasadila několik nových tváří. Měli jsme hodně šancí, ale nedařilo se nám v koncovce,“ uvedl písecký kouč Jindřich Setikovský, jenž se musel obejít bez gólmana Mazúcha a dalších opor D. Mazance, Kořánka, Mošovského a Korouse. V průběhu hry odstoupil faulovaný Stropnický.

Strakoničtí před vlastními diváky otočili skóre v duelu s Humpolcem, ale radovali se z vedení pouze minutu. Nakonec odcházeli do šaten s porážkou po nájezdech. Na obou stranách výborně zachytali brankáři, domácí Roman Špiler i hostující Jan Zour. „Našim hráčům v závěru chyběly síly, které ztratili v předchozím duelu s Pískem,“ poznamenal strakonický manažer Roman Heimlich. „Jeli jsme k zápasu pouze v deseti lidech a tudíž jsme spokojení s výsledkem,“ doplnil trenér vítězného celku Jiří Zour.

Padl gól či nikoliv?
Táborská rezerva vyrukovala do utkání s týmem Veselí nad Lužnicí se sedmičkou juniorů, z nichž centr Patrik Zayml během víkendu absolvoval zápasy za druholigové áčko i juniorský celek. Skóre se vyvíjelo příznivě pro domácí, kteří vedli 3:0 ještě necelých devět minut před třetí sirénou. Potom však nastal velký obrat a mnoho nechybělo, aby si odvezli plný bodový zisk ke břehu Lužnice loňští přeborníci kraje.

Vteřinu před vypršením 60. minuty dopravili hráči Lokomotivy puk do táborské klece, což mělo znamenat jejich vítězství 4:3. „Čároví rozhodčí potvrzovali, že padl gól, ale hlavní vyslechl jakéhosi fanouška z tribuny a rozpažil. Byl to faul na hokej. Kdybychom však celý zápas hráli jako posledních deset minut, nemuseli jsme řešit nic podobného,“ řekl veselský kouč Michal Špička. „Do sporu o čtvrtou trefu hostí jsme nezasahovali. Je těžké to určit bez videa,“ sdělil domácí lodivod Zdeněk Tupý. Nájezdy rozhodl mladík Zayml, který je v této disciplíně letos stoprocentní.

Hlubocká Kuki aréna byla svědkem vcelku vyrovnaného souboje domácích Rytířů s českokrumlovským Slavojem, ve kterém vyšel úvod a především závěr lépe hostům. „Neproměňovali jsme šance. Scházelo nám štěstí, když jsme to tam chtěli dorvat,“ krčil rameny hlubocký asistent David Dědič. „Ve třetí třetině jsme soupeře do ničeho nepustili a jasně jsme ho přehrávali,“ přisadil si jeho protějšek Jiří Kučera.

Servismani hráli s torzem
Božeticý trenér Radek Štědronský kvůli termínové kolizi nemohl nasadit trojici milevských juniorů, s níž obvykle počítá do základní sestavy, a nezbylo mu, než navléci výzbroj a vyjet na ledovou plochu ve třetí obranné dvojici s Jaroslavem Havranem. Díky střelecky disponovanému Adamu Kálalovi drželi domácí po dvou třetinách slibný stav 2:2. „Potom jsme ale nevyužili přesilovku pět na tři, což rozhodlo zápas. Za výkon musím pochválit gólmana Šindeláře. Hlavní rozhodčí pískal špatně na obě strany,“ hlásil Štědronský.

Budějovický David Servis přicestoval k utkání s torzem týmu, z něhož vypadlo osm hráčů po předchozím střetnutí s Vimperkem. Chyběli Josef Kučera a Zíka (oba se zraněním ruky po sekeře), Bombic a Suchánek (oba záda), Rob a Pražák (oba třísla), Jiří Hanzal (rameno v sádře) a David Janda (pobyt v nemocnici s otřesem mozku). Navíc Jiří Lonsmín ukončil hráčskou činnost. Hrály jen dvě obranné dvojice a třetí útok byl nouzově sestavený z beků. „Kluci si zaslouží naše uznání. Podali obětavý výkon,“ vyzdvihl kouč Jiří Fedur.

Na vimperském stadionu vedla Soběslav po první třetině 2:1, ale potom dávali góly jenom domácí. „Inkasovali jsme dvakrát v oslabení, ale na začátku druhého dějství jsme rychle otočili na 4:2. Hosté neunesli, že jsme je přehrávali a přitvrdili hru. My jsme na provokace odpovídali oplácením, panovala oboustranná nervozita a nekázeň. Rozhodčí ale tentokrát udrželi zápas pod kontrolou,“ zazněl komentář Petra Grulicha ze střídačky vítězů. „Soupeř byl jasně lepší a zvítězil zaslouženě,“ uznal soběslavský trenér Jiří Macháček.

Krajská liga, 19. kolo

HC Slavoj Žirovnice – IHC Písek 4:5 sn (0:1, 4:1, 0:2 – 0:0)
Góly: 21. Ištvánik (Beránek, Reisner), 24. Fiedler (Smolík, Gurka), 29. Beránek (Jedlinski,Stach), 33. M. Koláček (Pospíchal) – 16. J. Řehoř (Sýbek, Stropnický), 26. Šimoník (R. Volf ml.), 45. Sýbek (Jungbauer, F. Procházka), 53. J. Řehoř (Suchan), rozhodující sam. nájezd Sýbek.
Rozhodčí: D. Urban – Deim, Lang.
Vyloučení: 5:2.
Diváci: 68.
HC Žirovnice: Houdek – Reisner, Konfehr, Pospíchal, V. Soukup, M. Koláček, Ištvánik – Stach, Beránek, Jedlinski, Smolík, Fiedler, Gurka, Körner, P. Javůrek, Krtek. Trenér František Koláček.
IHC Písek: Kafka (26. Fogl) – Burkoň, Zb. Neckář, F. Procházka, Jirků, Marcel Dvořák, M. Hřebíček – J. Řehoř, Sýbek, Stropnický, Jungbauer, Suchan, O. Gába, Šimoník, Nikodém, R. Volf ml. Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf ml.
Hráno 12. ledna v Jindřichově Hradci.

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Góly: 31. M. Všetečka (Čadek, Hrubý), 47. M. Černý (Ondrejec, Hrubý) – 28. Hubata (Hřeben), 48. Hubata (Štěcha), rozhodující sam. nájezd Dolejš.
Rozhodčí: Čáp – Vondráček, Sýkora.
Vyloučení: 11:11, navíc M. Všetečka (Strakonice) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváci: 400.
HC Strakonice: Špiler – Hrubý, Ondrejec, J. Hřebíček, M. Všetečka, M. Řehoř, D. Kovář – Hora, M. Černý, Binder, Čadek, Bouška, J. Kopecký, Andrle, Major, Kurečka. Trenéři Pavel Hejl a Marek Kloud.
TJ Humpolec: Jan Zour – Zaňák, Doubek, Hurda, J. Šerák – D. Hřeben, Hubata, Holec, Kočí, Dolejš, Hlavnička. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
Hráno 12. ledna.

HC Tábor B – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 4:3 sn (1:0, 2:0, 0:3 – 0:0)
Góly: 14. Prštický (Zayml), 25. Trieb (Prštický, Samec), 38. R. Ježek, rozhodující sam. nájezd Zayml – 52. Čáp (Chlaň), 56. Chlaň (Čáp), 58. Dušák (Chlaň, L. Míchal).
Rozhodčí: Grochal – Sváček, Horáček.
Vyloučení: 9:6, navíc Trieb (Tábor) 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváci: 186.
Tábor B: Šelepa – Trieb, Samec, Škulina, Pavel Dudák, Hošek, Hlaveš – T. Heršálek, Zayml, Prštický, R. Ježek, Rižák, Petr Dudák, Kratochvíl, Bílek, Mikš. Trenéři Zdeněk Tupý a Petr Škulina.
Loko Veselí: Studnička – M. Drs, Chlaň, Zd. Dušek (24. Malecha), Schmied, L. Míchal, Krampl – Čáp, Benda, Dušák, J. Míchal, Arnold, Zd. Sekera, Klimeš, Vlach, Bůžek. Trenér Michal Špička.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Góly: 12. M. Král (Moudrý), 19. Mavrenz, 26. Miler (Moudrý) – 8. Klíma (Svěchota, Vondřich), 10. Vondřich TS, 26. Příchovský (R. Uhlíř), 55. Vondřich (Matlášek), 60. M. Lukeš.
Rozhodčí: Macák – Novák, Pech.
Vyloučení: 7:7.
Diváci: 160.
TJ Hluboká: Dašek – L. Dušek, M. Král, P. Bělohlav, Žlůva, Troup, Formánek – Moudrý, Miler, Šimek, Oulík, J. Daněk, Fuka, Gottwald, Hejda, Mavrenz. Trenéři Milan Nedoma a David Dědič.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Svačina, Malák, V. Migl ml., Galistl, Machálek, Matlášek – Marek, R. Uhlíř, Příchovský, J. Fučík, Žák, M. Lukeš, M. Klíma, Vondřich, Svěchota. Trenéři Vilém Migl a Jiří Kučera.

TJ Božetice – HC David Servis 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 9. Kálal (Votruba), 35. Kálal – 19. Tupý (R. Heindl ml., R. Šulčík), 27. Dalibor Mikeš (Tupý), 49. Tupý (Daniel Mikeš), 53. R. Šulčík (Chaloupka), 57. Chaloupka (R. Šulčík).
Rozhodčí: Hamr – Farkač, Kyml.
Vyloučení: 6:8, navíc Straka (Božetice) 10 + 10 minut + do konce, J. Havran (Božetice) 5 minut + do konce, Votruba (Božetice) 5 minut + do konce.
Využití: 0:2
Diváci: 120.
TJ Božetice: Šindelář – Kojetín, Votruba, Tomeček, Jíška, J. Havran, Štědronský – L. Nevolný, Kálal, L. Stejskal, Jiroušek, Pešta, P. Stejskal, Blažek, Straka, Pavlečka. Hrající kouč Radek Štědronský.
David Servis: Kavka – Vomela, Chaloupka, Tupý, Čížek – R. Šulčík, R. Heindl ml., Říha, Daniel Mikeš, Fleischman, Dalibor Mikeš, Brus, Cikán, A. Radouch ml. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
Hráno 12. ledna v Milevsku.

HC Vimperk – OLH Spartak Soběslav 7:2 (1:2, 4:0, 2:0)
Góly: 16. Hail (Plouhar), 21. Slabý (Ženíšek), 23. Hail (Plouhar), 23. Slabý (Paule), 31. Paule (Slabý), 45. Kouba (Paule), 50. Vinš (Lang) – 10. Žákovský (Bruner), 14. L. Karpíšek (Žákovský).
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Schlixbier.
Vyloučení: 9:9, navíc Vinš (Vimperk) 10 minut, Voldřich (Vimperk) 5 minut + do konce, Hastrman (Soběslav) 10 minut, Vopava (Soběslav) 5 minut a do konce.
Využití: 0:2.
HC Vimperk: Pixa – O. Předota, Horejš, Voldřich, J. Předota, Coufal, R. Sitter – Slabý, Paule, Ženíšek, Lang, Vinš, P. Kouba, B. Král, Hail, Plouhar. Trenér Petr Grulich.
OLH Soběslav: J. Dvořák (43. Havlátko) – Sládek, L. Karpíšek, Jansa, Hastrman, Vopava – Bruner, Žákovský, Smrž, Hraňo, Hák, Máca, Chalupský, Píha, Petržílka, od 35. navíc Dedek. Trenéři Jiří Macháček a David Pánek.