V dohrávkách Krajské ligy zdolal Písek rivala ze Strakonic, uspěla také Soběslav proti Žirovnici

12.01.2014

Aktualizováno. Osmnácté kolo nejvyšší jihočeské soutěže zkompletovalo výsledky dvěma dohrávkami, v nichž favorizovaný Písek před vynikající návštěvou srazil na kolena tým Strakonic až v závěrečných minutách, zatímco soběslavský Spartak na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci byl od začátku lepší než domácí celek Žirovnice, ale vyhrál jen o dva góly kvůli neproměněným šancím.

JIŽNÍ ČECHY – Písecký tým v očekávaném derby dvou rivalů ze sousedních okresů prosperoval z návratu nejzkušenějšího beka Davida Mazance, který nejenže zpevnil defenzivní linii, ale v 5. minutě otevřel skóre zápasu a v pokračujícím průběhu se podílel asistencemi na dalších dvou gólech. Hosté během utkání naopak ztráceli své opory. Pouze v civilu za mantinelem přihlíželi zdravotně indisponovaní Růžička, Myslivec, M. Procházka a brzy se k nim přidala gólmanská jednička Roman Špiler.

Již v 11. minutě domácí Jungbauer fauloval Špilera tak nešetrně, že otřesený strakonický brankář musel odstoupit. Po likvidačním zákroku nedohrál ani mladý obránce Ladislav Gross, tudíž se dá očekávat nasazení dalších osiřelých borců z nedávno rozpuštěné strakonické juniorky. V bojovném utkání měly oba týmy řadu šancí, ale třeba hostující Hora v sólové jízdě nevyzrál na výborného Mazúcha. Domácí využívali přesilovky, ale pány na ledě se stali až od stavu 4:2 v 52. minutě.

Vítěz dvakrát inkasoval v přesilovce
V duelu Žirovnice se Soběslaví po několika úvodních pokusech domácího týmu začali mít brzy navrch hosté, kteří v rozpětí šesti minut nemilosrdně potrestali komplikovanou hru Slavoje a získali třígólové vedení. Při ztrátě koncentrace ale tři vteřiny před první sirénou také sami inkasovali. V prostředním dějství zvýšili hráči Spartaku svůj náskok až na 5:1, ale potom dostali hloupý gól při vlastní přesilovce, když za katrem seděl žirovnický Reisner.

Na začátku třetí třetiny zopakoval svůj kousek střelecky disponovaný Navrátil a podruhé za sebou skóroval v oslabení. Stav 3:5 dával domácím naději, ale ta zhasla v 50. minutě, kdy hosté proměnili přesilovku. „Nebyl to moc pohledný hokej. Získali jsme vedení a potom jsme kontrolovali hru. Bohužel, v přesilovkách jsme dvakrát inkasovali a pustili soupeře zpátky do zápasu. Pořád jsme ale byli lepším týmem. Mohli jsme dát o pět či šest gólů víc, jenže jsme netrefovali prázdnou bránu,“ krčil rameny soběslavský lodivod Jiří Macháček.

Krajská liga, 18. kolo

HC David Servis – HC Vimperk 4:5 sn (0:1, 3:1, 1:2 – 0:0)
Hráno 10. ledna.
Více viz samostatný článek.

HC Slavoj Český Krumlov – TJ Božetice 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
Hráno 10. ledna,

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2)

TJ Jiskra Humpolec – HC Tábor B 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

IHC Písek – HC Strakonice 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Góly:
5. D. Mazanec (Burkoň, Šimoník), 26. Sýbek (J. Řehoř, Burkoň), 38. Mošovský (D. Mazanec), 52. Mošovský (O. Gába, Suchan), 58. Suchan (Mošovský), 59. J. Řehoř (D. Mazanec) – 7. Bouška (Gross, Srb), 22. Ondrejec (M. Černý).
Rozhodčí: Němec – Knor, Brůha.
Vyloučení: 8:9, navíc Jungbauer (Písek) 5 minut + do konce.
Využití: 3:0.
Diváci: 1 046.
IHC Písek: Mazúch – Tajbl, Zb. Neckář, Burkoň, D. Mazanec, Jirků, Suchan, M. Hřebíček, F. Procházka – J. Řehoř, O. Gába, Sýbek, Jungbauer, Mošovský, Korous, R. Volf ml., Šimoník, Stropnický. Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf.
HC Strakonice: Špiler (11. M. Zeman) – Hrubý, Ondrejec, Jar. Hřebíček, Gross, M. Řehoř, D. Kovář, M. Všetečka – Hora, M. Černý, Bazgier, Čadek, Bouška, J. Kopecký, Andrle, Major, Binder, Srb. Trenéři Marek Kloud a Martin Všetečka.
Hráno 11. ledna.

HC Slavoj Žirovnice – OLH Spartak Soběslav 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Góly: 20. Beránek (Stach), 37. Navrátil, 46. Navrátil (Jedlinski), 55. Jedlinski (Navrátil) – 11. Jansa (Máca, Hák), 13. Žákovský (P. Sládek), 17. Bruner (Smrž), 27. Hák (Hraňo), 34. Bruner (Žákovský, Vild), 50. Hák (Máca).
Rozhodčí: Pexa – Karlín, Jirkovský.
Vyloučení: 9:5, navíc Reisner (Žirovnice) 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 50.
HC Žirovnice: Horal (45. Houdek) – Reisner, J. Fiedler, Holický, Pospíchal (21. V. Soukup), M. Koláček, Ištvánik – Stach, Beránek, Jedlinski, Kalvas, Navrátil, Gurka, Körner, P. Javůrek, Krtek. Trenér František Koláček.
OLH Soběslav: J. Dvořák – Sládek, Vopava, Jansa, L. Karpíšek, Hastrman, Mich. Karpíšek – Bruner, Žákovský, Smrž, Hraňo, Hák, Máca, Píha, Vild, Petržílka. Trenéři Jiří Macháček a David Pánek.
Hráno 11. ledna v Jindřichově Hradci.

(lho, sko)

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající fyzioterapeutka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.