V Budvar aréně stálo při domácích štěstí. Přemohli Havířov a zastavili sérii neúspěchů

11.01.2014

Po šesti porážkách v řadě si hráči budějovického Motoru konečně vychutnali radost z prvoligového vítězství a pozápasové děkovačky, která dlouho chyběla i stále věrným třem tisícovkám fanoušků. Výsledek 2:1 se zrodil s přispěním tolik potřebného štěstí, které bojovníkům Motoru chybělo v minulých zápasech. V tabulce však zůstávají třináctí, neboť bodovaly také čtyři týmy před nimi.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí vyrukovali s novou tváří v obranných řadách, někdejším reprezentantem Janem Platilem. Na ledě nebyl příliš vidět, jednou si poseděl dvě minuty na trestné lavici. Asistent trenéra Radek Bělohlav k jeho premiéře v barvách Motoru uvedl: „Honza je defenzivní hráč. Nastoupil k zápasu po delší době a moc to nekomplikoval. Čekal jsem, že bude víckrát vyloučený.“

V roli sedmého beka zůstal tentokrát pouze na střídačce David Pavlíček. Nezahrál si ani třináctý útočník Valerij Kňazev. Jihočechům přihrála náhoda, když v polovině páté minuty hosté zaváhali a ve vlastním oslabení vyrazil dopředu Antonín Melka. Od něho převzal puk Václav Skuhravý, který objel zezadu havířovskou klec a snadno obelstil nepozorného gólmana Lukáše Danečka. Laciná vedoucí trefa ale nepovzbudila domácí natolik, aby posléze využili třicet devět vteřin trvající přesilovku pět na tři.

Kvůli špatnému střídání nastalo drama
Brzy po zahájení druhého dějství hráli v pěti proti třem také Moravané, kteří disponovali touto výhodou bez čtyř vteřin celé dvě minuty, nebyli však příliš nebezpeční. Budějovičtí přežili bez úhony čtyři oslabení za sebou, poté sami nevyužili přesilovku, ale dvě vteřiny před vypršením následujícího havířovského trestu napřáhl na levém kruhu kapitán Aleš Kotalík a zvýšil na rozdíl dvou gólů.

Rovněž ve třetí dvacetiminutovce se dali lépe počítat arestovaní hráči než zajímavé střelecké pokusy. S přibývajícím časem se zdálo, že Motor si v klidu pohlídá výsledek, ale na konci 57. minuty při vyloučení Jana Platila špatně střídal Daniel Boháč, havířovským útočníkům se otevřel prostor a Michal Sztefek zblízka prostřelil Dominika Halmošiho. Více než dvě minuty před sirénou zkusili hosté power play, ale nevytvořili si žádnou slibnou příležitost.

Oba soupeři se po celou hrací dobu trápili v ofenzivní činnosti a minimálně se dostávali k zakončení. „Rozhodující pro výsledek v náš prospěch byly nevyužité přesilovky ze strany soupeře. Kdyby je Havířov proměnil, vypadal by zápas jinak. Nechali jsme se vylučovat za stupidní fauly, ale nakonec jsme to se štěstím ubojovali,“ oddechl si Radek Bělohlav. „Onemocněli nám tři hráči z první a druhé lajny, čímž se rozpadla přesilovková formace. V utkáních venku se nám dlouhodobě nedaří,“ postěžoval si havířovský kouč Jan Daneček.

1. liga, 39. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC AZ Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Skuhravý (Melka), 39. Kotalík (J. Kasík, L. Rob ml.) – 57. Sztefek (Deutsch, Marosz).
Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda.
Vyloučení: 7:8.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 3 325.
ČEZ Motor: Halmoši – J. Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop – Kotalík, L. Rob ml., Boháč, Třetina, Skuhravý, Melka, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Vaniš, Šperger, Ferebauer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 11. ledna.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.