Motor v retro dresech neuspěl proti Mladé Boleslavi. Hráči nezvládali přesilovky pět na tři

06.01.2014

Ve 37. kole prvoligové soutěže přivítali Jihočeši na ledě Budvar arény vedoucí celek tabulky Mladou Boleslav a jako již mnohokrát v této sezoně znovu prohráli o jediný gól. Zdobila je bojovnost a enormní snaha, ale ukázalo se, že jejich slabou stránkou nadále zůstává zakončení. Trefili se jenom jednou, přestože dvakrát během zápasu měli početní výhodu pěti hráčů proti třem. Žádnou však neuvyužili. V celkovém pořadí jim náleží třinácté místo.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí vybruslili na led v slušivých a poměrně věrných replikách dresů budějovického AC Stadionu ze čtyřicátých let minulého století, čímž chtěli připomenout historicky první zápas v nejvyšší soutěži, který sehráli jejich předchůdci na slepém rameni Malše 3. ledna 1937 proti Mladé Boleslavi, a také osobnost tehdejšího středního útočníka a mistra světa z roku 1949 Františka Mizery, od jehož úmrtí uběhne letos v lednu rovných dvacet let.

Za přítomnosti Mizerových synů Vladimíra a Petra, byla maketa jeho dresu s tradičním číslem jedna a jmenovkou slavnostně vyvěšená pod strop budějovické haly. „Děkujeme vedení oddílu, že uspořádalo tuto akci. Velice pěkné provedení, nádherné dresy. Hodnotíme to velice dobře,“ uvedl Vladimír. „Staří hokejoví bardové někde tam nahoře určitě mají velkou obrazovku, všechno tady sledují a musejí být ohromně nadšení,“ dodal Petr.

Retro dresy s velkými písmeny MB ve světlemodré barvě (podle renomovaného hokejového historika Miloslava Jenšíka měla být barva zelená) oblékli rovněž hráči mladoboleslavského týmu a také oni se zasloužili o zajímavý ráz večera. Slavnostní okamžiky před vhozením úvodního buly vystřídala ještě minuta ticha k uctění památky někdejšího reprezentačního kapitána, trenéra a předsedy svazu Karla Guta, jenž zemřel v den utkání ve věku osmdesáti šesti let.

Dobrá hra, ale bez bodů
První dějství nepřineslo žádnou vyloženou šanci a brankáři ani na jedné straně nedostali možnost vyniknout. Skóre otevřel až ve druhé třetině boleslavský kapitán David Výborný dorážkou zblízka po Tomanově nahození od modré čáry. Stalo se ve chvíli, kdy za katrem nuceně odpočíval Jiří Bárta. S odstupem sedmi minut zvýšil náskok Lukáš Pabiška, jenž se bleskově protáhl po levém křídle a švihem po ledě prostřelil Dominika Halmošiho.

Jihočeši poté nevyužili čtyřiačtyřicet vteřin trvající přesilovku pět na tři, přestože velkou šanci měl veterán Zdeněk Šperger, který v této fázi utkání v krátkém časovém sledu neuspěl před gólmanem Michalem Valentem hned třikrát. Ve vlastním oslabení zahrozil také boleslavský Richard Jarůšek, který po sólu trefil tyčku. Domácím se vyplatila neutuchající bojovnost a nedlouho před druhou sirénou snížili po spolupráci Šachla, Třetiny a Bárty.

V úvodu třetího dějství měl obrovskou příležitost hostující Michal Broš, ale na dva pokusy se neprosadil. Domácím svitla naděje ve 48. minutě, kdy jim soupeř nabídl čtyřicet sedm vteřin v početní výhodě pět na tři, ale vyrovnání se nekonalo. V 54. minutě jel Miroslav Třetina (trenéři jej povolali zpátky z Jindřichova Hradce) sám na Valenta, ale zezadu byl nečistě atakovaný a tudíž nezakončil. Změnu stavu nepřinesla ani krátká závěrečná power play.

Co řekli trenéři na tiskovce? Petr Rosol, České Budějovice: Lámalo se to v přesilovkách pět na tři. Mohli jsme je využít a vynutit si aspoň prodloužení. Hráli jsme dobře, ale bez bodu. Radši bych hrál špatně a bodoval.“ Marian Jelínek, Mladá Boleslav: „Neudělali jsme žádnou velkou reklamu na hokej. Zápas byl hodně urputný a bojovný. Počítali jsme s těsným výsledkem a soustředili jsme se na přesilovky, což nám vycházelo. Klíčovým okamžikem pro nás byla ubráněná oslabení ve třech hráčích.“

1. liga, 37. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 38. Bárta (Třetina, Šachl) – 26. D. Výborný (Toman, D. Vrbata), 33. Klimenta (Mikulík, R. Němeček).
Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – M. Svoboda, Špůr.
Vyloučení: 7:6, navíc Skuhravý (Motor) 10 minut.
Diváci: 3 475.
ČEZ Motor: Halmoši – J. Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kuchejda, Šperger, Ferebauer, Kotalík, Šachl, Ondřej, J. Bárta, Skuhravý, Daniel Boháč, Třetina, L. Rob ml., Melka. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 6. ledna.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.