Jediný druholigový bod pro Jihočechy získal v prodloužení tým Jindřichova Hradce

22.12.2013

Aktualizováno. Naposledy v letošním roce vyjeli na led také druholigoví hokejisté. Ze třech jihočeských zástupců ve 23. kole uspěl pouze hradecký Vajgar, který si připsal bod po porážce v nastaveném čase doma s týmem Řisut. Ztrátou bodů na vlastním ledě překvapil Tábor, který podlehl celku Moravských Budějovic. Milevští si prodloužili sérii porážek ve Vrchlabí. Odehráli sice kvalitní zápas, bojovali, ale hra nebyla efektivní.

VRCHLABÍ / JINDŘICHůV HRADEC / TÁBOR – Na konci čtvrté minuty využili hráči Milevska dvojnásobnou přesilovku, ale domácí vymazali jejich vedení krátce před první sirénou díky tečované střele Daniela Koláře. V nástupu do druhé třetiny skórovali Vrchlabští dvakrát za sebou, což byl pro hosty šok. Krátce po polovině hrací doby snížil Pavel Procházka střelou zblízka, ale poté Jakub Hamerle neproměnil trestné střílení a to byl možná osudový okamžik.

Do konce druhého dějství přidali domácí ještě dva zásahy v rozpětí pětačtyřiceti vteřin a přinutili Jihočechy ke střídání brankářů. Ve třetí třetině nepadl žádný gól, přestože tři minuty před sirénou se srovnal poměr trestných střílení na 1:1. „Výborně jsme začali, ale potom jsme dostávali laciné góly. Naopak stoprocentní šance neproměnili Novotný a Záhora. Hráči jeli tři na jednoho, čtyři na dva, ale bez efektu,“ postěžoval si kouč poražených Václav Kmoníček, jehož asistent Michal Štych se po zranění vrátil na led a předvedl bezchybný výkon.

Skóre se dvakrát otáčelo
V Jindřichově Hradci si celek domácího Vajgaru s týmem Řisut předávaly vedení. Díky přesilovkové trefě Marka Dvořáka byla na programu nejprve jihočeská radost, avšak následně se hosté prostříleli k náskoku dvou gólů. V závěrečném dějství zařídili další třígólový obrat domácí veteráni Jaroslav Kocar, Stanislav Jasečko a Jindřich Kotrla, po jejichž přesných zásazích byl v 52. minutě stav 4:3 ve prospěch Vajgaru.

Hosté se rvali o výsledek a vyrovnali při trestu Jasečka deset vteřin před třetím klaksonem. Na počátku prodloužení Hradečtí promarnili přesilovku a po chybě obrany vystřelil Ladislav Vlček prémiový bod pro Řisuty. „V závěru jsme soupeři dali přesilovku. Několikrát jsme mohli vyhodit kotouč a možná i přidat pátý gól, ale za nedůraz jsme byli potrestaní vyrovnávacím gólem. V prodloužení jsme měli zakončit utkání v přesilovce, ale vyrobili jsme obrovskou chybu a inkasovali,“ smutně popisoval domácí trenér Milan Kupka.

Jezdili pořád do plných
Mužstvo Tábora před nedávnem vedlo tabulku, ale před Vánoci na ně dolehl útlum. V domácím souboji s Moravskými Budějovicemi si připsalo druhou porážku v řadě. Přitom od začátku byli reprezentanti největší husitské bašty lepším týmem, vytvářeli si šance, ale vázlo jim zakončení. „Soupeř předváděl totální antihokej a destrukci. Jenom čekal, co uděláme, a my museli jezdit pořád do plných,“ charakterizoval dění na ledě domácí asistent Radek Jindra.

Do 53. minuty byl nerozhodný stav. Táborští zvyšovali tlak, zavírali hosty v jejich pásmu, ale nešťastným vyloučením svého kapitána Jakuba Matušíka nabídli soupeři přesilovku a ten ji využil díky přesně mířícímu Martinu Vlčkovi. Frustrovaní diváci zasypali plochu odpadky, ale dílo ještě nebylo hotové: Michal Telesz přidal pečetící pátý gól. Domácím nepomohla ani skoro minutová power play. „V utkání se projevila naše bolest, kterou je nedůraz v koncovce. Měli jsme i trochu smůlu. Všechno zlé ale může být k něčemu dobré,“ zauvažoval Jindra.

2. liga, skupina Západ
23. kolo

HC Stadion Vrchlabí – HC Milevsko 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Góly: 19. Kolář (Gengel), 22. Vondráček (Gengel), 27. Šťastný (Vondráček), 38. Hamerský (Veselý), 38. Kolář (Hlaváč, Březina) – 4. P. Procházka (Hamerle), 32. P. Procházka.
Rozhodčí: Kareš – Novák, Potůček.
Vyloučení: 12:10.
Diváci: 935.
HC Milevsko: Škubal (38. Pipek) – Srdínko, R. Procházka, P. Hlinka, Marcel Dvořák, Štych, Bartůněk – Nevolný, Decsy, T. Novotný, Záhora, Reiniš, Hamerle, Novák (41. Król), Homolka, Fořt. Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.
Hráno 21. prosince.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Řisuty 4:5 pp (1:0, 0:2, 3:2 – 0:1)
Góly: 3. Marek Dvořák (Kocar), 49. Kocar (F. Kasalý), 51. Jasečko (Třetina), 52. Kotrla (Třetina, R. Procházka) – 31. Veber (Náprstek), 36. Landa, 41. Kos (Landa, Vodička), 60. Kos (Landa), 62. L. Vlček.
Rozhodčí: D. Pražák – Zíka, Mertl.
Vyloučení: 5:8, navíc Bílek (Řisuty) 10 minut.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 335.
KLH Vajgar: O. Bláha – Jasečko, Popelka, R. Procházka, Štěpán, Pekárek, A. Dvořák – Marek Dvořák, Kocar, Voříšek, Mavrojanidis, Třetina, Kotrla, A. Přibyl, F. Kasalý, Brabec. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 18. Kellner (Kolomý) – 15. Zahradník, 53. M. Vlček (Trojan), 58. Telesz (Kesner, Zahradník).
Rozhodčí: Mertl – Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 6:5.
Diváci: 1 358.
HC Tábor: Panec – Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, L. Heršálek, O. Liška – Kellner, M. Mařík, Kolomý, T. Hájek, J. Matušík, Seidl, T. Pechánek (31. Kratochvíl), Krätzer, Sladký. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.