Václav Skuhravý nepřijal nabídku z Rakouska ani z Boleslavi. Dohodl se s Motorem

06.09.2013


V barvách českobudějovického Motoru se od středy 4. září připravuje čtyřiatřicetiletý střední útočník Václav Skuhravý, jenž přišel z Karlových Varů jako posila prvoligového týmu. Robustního hokejistu, který má na kontě 711 startů a 165 gólů v extralize, k tomu pětatřicet utkání a pět gólů v reprezentaci (zúčastnil se MS 2008 v Kanadě), hodlají trenéři využít k tvrdé práci před brankou soupeře a čekají od něho důraznou koncovku.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – V lázeňském městě odváděl stokilový forvard poctivé služby ve dvanácti sezonách a běžela mu smlouva na další dva roky. Šéfové karlovarského klubu se však rozhodli pro radikální změny v kádru. Zbavili se Petra Kumstáta, Lukáše Pecha i Václava Skuhravého. „Dlouho se řešilo, jakým způsobem ukončíme moji smlouvu. Po všech komplikacích jsme se nakonec dohodli, že Vary mě nějakým způsobem vyplatí a já odkoupím svoji tabulku. Od 14. srpna jsem volný hráč,“ vysvětluje zkušený centr.

Od zmíněného data hledal bývalý reprezentant nové angažmá. „V extralize měli všude naplněný kádr. Příliš mi nenahrávalo ani pravidlo o povinném zařazování mladých hráčů. Měl jsem nabídku z rakouské EBEL a jednal jsem také s prvoligovou Boleslaví. Potom jsem si volal s bývalým spoluhráčem Petrem Sailerem a dohodli jsme se, že to zkusím na jihu Čech. Budějovice disponují extraligovým zázemím a tahle skutečnost mě nalákala,“ říká Skuhravý.

Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok a doplnil stále ještě nesourodý tým, který se po rušných letních událostech dává kvapně dohromady. „Můj první dojem je takový, že tady všechno dobře funguje a také s atmosférou jsem spokojený. Na ledě si musíme na sebe zvyknout. Před začátkem soutěže na to máme ještě týden. Doufám, že nám to bude klapat,“ přeje si čerstvá posila.

Herní část prvních dvou tréninků v Budvar aréně absolvoval Skuhravý mezi křídly Kuchejdou a Kotalíkem. Dá se předpokládat, že uvedené borce povede také do prvoligových bojů. „Teprve se uvidí, jestli si budeme s klukama rozumět. Trénink je něco jiného než zápas,“ uvědomuje si hokejista, který poprvé ve své kariéře naskočí do soutěžního kolotoče bez absolvování jediného přípravného utkání. „Bude to pro mě novinka. Zvláštní situace, kterou jsem dosud nezažil. Počítám s nervozitou, ale zároveň se těším,“ svěřuje se.

Dokud byl útočník pod smlouvou v Karlových Varech, nemohl nastoupit za jiný tým. Do Budějovic přišel ve chvíli, kdy mužstvo již splnilo nepříliš bohatý program přípravných duelů. Pohyb na ledě ale Skuhravému nechyběl. „Měsíc a půl jsem trénoval pod vedením Radima Rulíka v Sokolově, kde karlovarský klub má svoji farmu. Fyzicky se cítím dobře,“ ujišťuje.

Rodinu zatím ponechá ve Varech a volné dny bude využívat k cestám domů. Devítiletý syn Matěj a jeho šestiletý bráška Jakub chodí v tátovo dosavadním působišti do školy, hrají tam i hokej. „Nechceme s manželkou vytrhávat kluky z prostředí, na které jsou zvyklí. Uvidíme, jak to ze začátku půjde a potom případně začneme uvažovat o stěhování,“ nechává si Václav Skuhravý čas na rozmyšlenou.

Václav Skuhravý ve spojovacím krčku Budvar arény před dlouhým pochodem z tréninkové haly do šatny poskytuje rozhovor pro náš portál. Foto: Ján Honza

Ladislav Lhota

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie