Ani jeden druholigový tým z jihu Čech ve 22. kole neuspěl na kluzišti soupeře

19.12.2013

Aktualizováno. Všechny tři jihočeské týmy cestovaly k bojům o mistrovské body za svými soupeři, svorně se však vracejí domů z prázdnou. Nečekala se především porážka lídra západní skupiny Tábora na stadionu ve Slaném, kde hraje svá utkání tým HC Řisuty. Hradecký Vajgar po vyrovnaném průběhu neuspěl ve Žďáru nad Sázavou, milevští hráči přes slibný výkon neudrželi krok s Kolínem.

SLANÝ / ŽĎÁR NAD SÁZAVOU / KOLÍN – Táborský gólman Tomáš Klestil kapituloval ve Slaném již po dvaceti devíti vteřinách hry, kdy jej prostřelil Jan Vodička z týmu Řisut. Ve vlastním oslabení dokázal srovnat Martin Mařík a do první přestávky šli oba soupeři za nerozhodného stavu. Druhé dějství znovu otevřeli úspěšnou střelou domácí a hosté vyrovnali. Středočeši si však vzali vedení i do třetice a brzy nato si vytvořili dvougólový náskok. To již bylo pro mužstvo Tábora příliš silné sousto.

Přesilovkovým gólem sice ještě kontroval na 3:4 obránce Jan Kanov, ale v závěrečné dvacetiminutovce se dvakrát trefil domácí Matěj Kos a osud Jihočechů byl zpečetěný. „Úvodní třetina z naší strany nebyla dobrá, soupeř nás přehrával. Od druhé třetiny se hra zlepšila, ale nedávali jsme góly. Byl to smolný zápas, navíc rozhodčí byl výrazně přísnější na naše hráče než na domácí. Nechal hodně nepotrestaných faulů ve chvílích, kdy jsme měli tlak,“ vyjádřil se táborský kouč Tomáš Matušík.

Žádné druhé housle
Skóre zápasu ve Žďáru nad Sázavou otevřel Jindřich Kotrla z hradeckého Vajgaru již v 8. minutě. Domácím se podařilo ve druhém dějství vyrovnat, ale Marek Dvořák vrátil vedení Jihočechům, kteří ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Před druhou sirénou však bylo znovu srovnáno. Vítězný gól dali hráči Žďáru poté, co na dva pokusy vyšťourali kotouč pod Bláhovou lapačkou. Závěrečných dvacet vteřin zkusili hosté hru bez brankáře, ale prodloužení si nevynutili.

Milevský tým na kluzišti favorizovaného Kolína odolával počátečnímu náporu Polabanů více než polovinu úvodní třetiny, ale potom vyrobil chybu po buly a nechal domácí hráče otevřít skóre. Druhý gól za Škubalova záda padl v situaci, kdy zadní linie nepokryla volného soupeřova útočníka. Ukázalo se, že tyto momenty byly klíčové pro vývoj celého zápasu.

Od prostředního dějství zrychlili Milevští přístup k protihráčům a prakticky je nepouštěli do střeleckých příležitostí. Zároveň se snažili o trpělivou hru, z níž vyplynulo i několik šancí. Nejslibnější ale neproměnil Martin Záhora ani Marek Dvořák. Čtvrtý gól inkasovali hosté až v závěru, kdy hráli vabank a napadali ve dvou hráčích. „Mančaft začíná věřit tomu, co hráčům říkáme a nacvičujeme s nimi v tréninku. V Kolíně jsme nehráli žádné druhé housle. Věřím, že přijdou vysledky,“ ujistil trenér Václav kmoníček.

2. liga, skupina Západ
22. kolo

HC Řisuty – HC Tábor 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Góly: 1. Vodička (Kos), 26. Náprstek (Vlček, Redlich), 27. Kos (Vodička, Slánský), 34. Slánský (Kos, Landa), 51. Kos (Vodička, Landa), 53. Kos (Vodička) – 15. M. Mařík (Krätzer), 26. J. Matušík (T. Hájek, Seidl), 35. Kanov (J. Matušík).
HC Tábor: Klestil - Havran, Klíma, Kanov, Hlaváč, L. Heršálek, A. Hájek – Kellner, Krätzer, Kolomý, T. Hájek, J. Matušík, Seidl, Sladký, M. Mařík, J. Drda. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
Hráno 18. prosince.

SKLH Žďár nad Sázavou – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Zídek (Pleva), 37. Šír (Kunstmüller, Dítě), 60. D. Vítek (Kotlík) – 8. Kotrla (Třetina, R. Procházka), 32. Marek Dvořák (Kocar, Voříšek).
Rozhodčí: Dědek – Musil, Klouda.
Vyloučení: 0:4, navíc A. Přibyl (Vajgar) 10 minut.
Diváci: 426.
KLH Vajgar: O. Bláha – Jasečko, Popelka, R. Procházka, Štěpán, Pekárek, A. Dvořák, Kohút – Marek Dvořák, Kocar, Voříšek, Mavrojanidis, Kotrla, Třetina, Brabec, F. Kasalý, A. Přibyl, Salák. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.

SC Kolín – HC Milevsko 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Zumr (Kubát), 15. Morkes (Šifta), 39. Mejzr (Malý), 59. Šifta (Hanzl) – 23. Záhora (Hamerle).
Rozhodčí: Stolín – Huryta, Urubčík.
Vyloučení: 4:4, navíc Hamerle (Milevsko) 10 minut.
Diváci: 540.
HC Milevsko: Škubal – Srdínko, P. Procházka, Marcel Dvořák, Janásek, L. Drda, Bartůněk – Kalla, Decsy, T. Novotný, Záhora, Reiniš, Hamerle, Fořt, Homolka, I. Novák, Korous, A. Nevolný, Sumerauer. Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.